Ухвала від 08.12.2014 по справі 2а-7049/11/1370

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2014 року Справа № 140701/11/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Обрізко І.М.

суддів Левицької Н.Г., Онишкевича Т.В.

за участю секретаря судового засідання Гелецького П.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2011 року по справі за позовом управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до державного інспектора праці Територіальної державної інспекції праці в Львівській області Лєсної Любові Степанівни, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання дій неправомірними,-

ВСТАНОВИВ:

управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернулося з адміністративним позовом до державного інспектора праці територіальної державної інспекції праці у Львівській області Лєсної Любові Степанівни про визнання неправомірними дії щодо складання припису від 20.05.2011 року № 13-01-017/0844-0594 та протоколу про адміністративне правопорушення від 20.05.2011 року № 13-01-017/0658 та скасування припису від 20.05.2011 року № 13-01-017/0844-0594.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що державним інспектором праці Територіальної державної інспекції у Львівській області Лєсною Л.С., проведено перевірку додержання законодавства про працю. Перевірка проводилася за зверненням ОСОБА_2. Предметом даної перевірки було додержання законодавства про працю при видачі позивачем ОСОБА_2 довідки про заробітну плату для одержання пенсії (№ 2605-659 від 21.05.2010). За результатами перевірки складено акт № 13-01-017/0844 від 20.05.2011 року. Одночасно з оформленням акта перевірки, 03.06.2011 року відповідачем подано до позивача припис № 13-01-017/0844-0594 від 20.05.2011 року та складено протокол про адміністративне правопорушення № 13-01-017/0658 від 20.05.2011 року. Позивач вважає, що відповідач безпідставно та необґрунтовано не врахувала вимоги діючого законодавства та помилково прийняла оскаржувані рішення.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2011 року відмовлено в задоволенні позовних вимог. Суд виходив з факту протиправного складення довідки про складові заробітної плати ОСОБА_2, що надається для призначення пенсії. Вказана позиція підтверджена наявними матеріалами справи.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, сторона позивача подала апеляційну скаргу, з якої із-за порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та постановити рішення, яким задоволити позовні вимоги.

В обґрунтування апеляційної скарги покликання маються на відсутність закону, який порушено позивачем. Як інспектор так і ОСОБА_2 погоджуються, що усі виплати розраховано правильно.

Доповнень до апеляційної скарги не поступало.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників розгляду, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що 20 травня 2011 року державним інспектором праці Територіальної державної інспекції праці у Львівській області Лєсною Л.С. проведено перевірку управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Дана перевірка проводилася за зверненням ОСОБА_2, щодо порушень законодавства про оплату праці адміністрацією управління. За результатами перевірки складено цим же числом акт перевірки за № 13-01-017/0844.

В акті перевірки виявлено наступні порушення законодавства про працю, а саме: порушення вимог ст. 49 КЗпП України, позаяк ОСОБА_2 видано довідку про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії від 21.05.2010 року № 2605-659, яка заповнена неналежним чином, а саме, в порушення вимог «Порядку обчислення середньої заробітної плати», затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 року № 100 для визначення розміру премії і надбавки в розрахунковому періоді.

20 травня 2011 року державним інспектором праці Територіальної державної інспекції праці у Львівській області винесено припис № 13-01-017/0844-0594 начальнику планово фінансового відділу управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради в якому зобов'язано, на виконання вимог ст. 49 КЗпП України видавати довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії працівникам, заповнені з врахуванням вимог «Порядку обчислення середньої заробітної плати», затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 року № 100.

Вказаним числом, відповідачем складено протокол про адміністративне правопорушення № 13-01-017/0658, що ОСОБА_3 вчинила адміністративне правопорушення виявлене під час перевірки 20.05.2011 року.

Відповідно до ст. 49 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Відповідно до п.3 розділу 3 постанови КМУ України від 08.02.1995 року №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» із змінами і доповненнями, при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються: основна заробітна плата, доплати і надбавки, вислугу років, виробничі премії, винагорода за підсумками тощо. Премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату.

Усі виплати включаються в розрахунок середньої заробітної плати в тому розмірі, в якому вони нараховані, без виключення сум відрахувань на податки, стягнення аліментів тощо. При обчисленні середньої заробітної плати для оплати за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або компенсації за невикористані відпустки, крім зазначених вище виплат, до фактичного заробітку включаються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), та допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

На адресу начальника управління соціального захисту ДГП ЛМР ГУПФ у Львівській області скеровано відповідь від 07.05.2010 року №4310/03-21 про те, що відсутність наказу про преміювання працівників управління не перешкоджає визначенню середнього розміру надбавок і премій за періоди, в яких держслужбовець перебував у відпустці чи на лікарняному.

Із матеріалів справи вбачається, що всупереч вимогам ст.49 КЗпП України та постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати», ст.19,117 Конституції України, ігноруючи численні листи Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України, управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради протиправно складено довідку про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»(від 21.05.2010 року №2605-659), видану ОСОБА_2, позаяк за час щорічних відпусток наданих в липні 2008 року, січні, квітні, липні 2009 року, в розрахунковий період не враховано виплату заробітної плати за час перебування у щорічній відпустці у жовтні-листопаді 2007 року; у липні-серпні 2008 року; у січні, квітні-травні 2009 року; виплати за оплату листків непрацездатності, які проводились в березні, квітні, жовтні і листопаді 2008 року; виплати середнього заробітку за час перебування на курсах підвищення кваліфікації у листопаді 2008 року.

Що стосується припису, відповідач вправі такий виносити, оскільки виявлені вході перевірки порушення підтверджуються наявними в матеріалах справи довідкою від 21.05.2010 року №2605-659 та відомостями (а.с.87-92), що були подані відповідачу під час перевірки.

Враховуючи наведені обставини та здійснивши системний аналіз правових норм, колегія суддів звертає увагу на те, що протокол про адміністративне правопорушення від 20.05.2011 року № 13-01-017/0658 виступає одним із доказів, а не є рішенням суб'єкта владних повноважень, відтак при складанні вказаного протоколу права сторони позивача не порушені.

З огляду на викладене, доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.

Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 195, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради залишити без задоволення, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2011 року по справі 2-а 7049/11/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня виготовлення ухвали в повному обсязі, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя І.М. Обрізко

суддів Н.Г. Левицька

Т.В. Онишкевич

Повний текст виготовлено 15.12.2014 року