ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"18" грудня 2014 р. Справа № 809/3044/14
м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Cудді Кафарського В.В.,
За участю секретаря Дубінської І.В.,
представника позивача Федор М.М.,
представника відповідача Янцюк Х.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Долинської міської ради
до відповідача: Івано-Франківської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері
про скасування постанови №57 від 09.09.2014 року ,-
29.09.2014 року Долинська міська рада звернулася до адміністративного суду з позовом до Івано-Франківської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері про про скасування постанови №57 від 09.09.2014 року.
Позовні вимоги мотивовані тим, що вказана постанова прийнята протиправно, оскільки у відповідача відсутні повноваження для здійснення перевірок з цього питання.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав наведених у позовній заяві. Просила суд позов задовольнити.
Представник відповідача позов не визнала, свої заперечення обґрунтувала тим, що постанова №57 від 09.09.2014 року винесена Івано-Франківським міжрайонним прокурором з нагляду за додержання законів у природоохоронній сфері у відповідності до вимог ЗУ «Про прокуратуру». Крім того зазначила, що на даний час оскаржувана постанова вичерпала свою дію в зв'язку з її виконанням. В задоволенні позову просила відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши наявні в матеріалах справи докази, судом встановлено наступне.
09.09.2014 року Івано-Франківським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері на виконання рішення колегії Генеральної прокуратури України від 20.05.2014 року винесено постанову з нагляду за додержанням і застосуванням законів, якою постановлено провести перевірку в Долинській міській раді, інших органах місцевого самоврядування на території яких здійснює господарську діяльність НГВУ «Долинанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» щодо дотримання земельного та природоохоронного законодавства. ( а.с.11-12).
Підставою для проведення перевірки стали дані щодо стану законності у сфері охорони та використання надр, земельного законодавства та інформація Державної служби геології та надр України щодо діючих спеціальних дозволів на користування надрами у НГВУ «Долинанафтогаз» ПАТ «Укрнафта».
Відповідно до ст.19 Кодексу України про надра - надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям, громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.
Згідно ст.56 цього Кодексу встановлено, що надрокористувачі повинні додержуватися встановленого законодавством порядку надання надр у користування і недопущення самовільного користування надрами. При цьому у відповідності до ст.18 Кодексу України про надра земельні ділянки для користування надрами надаються користувачам надр після одержання ними спеціальних дозволів на користування надрами чи гірничих відводів.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до компетенції виконавчих органів сільських селищних, міських рад входить питання щодо здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель.
Згідно ст.21 Закону України «Про прокуратуру» перевірки проводяться за письмовими зверненнями органів державної влади, органів місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, фізичних та юридичних осіб, а також за власною ініціативою прокурора. Для здійснення перевірки прокурор приймає постанову, в якій зазначає підстави, що свідчать про можливі порушення законності та обґрунтовує необхідність вчинення дій , передбачених цією статтею.
Так за наслідками проведеної перевірки виявлені порушення в діях посадових осіб НГВУ «Долинанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», які без спеціального дозволу на користування надрами здійснювали видобуток корисних копалин загальнодержавного значення. За даним фактом 29.09.2014 року Івано-Франківським міжрайонним прокурором внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.240 КК України.
Таким чином, в ході судового розгляду встановлено, що проведенням Івано-Франківським міжрайонним прокурором перевірки на підставі постанови № 57 від 09.09.2014 року, жодним чином не порушено права Долинської міської ради, як позивача у даній адміністративній справі.
Крім того, оскільки Івано-Франківським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері завершено проведення перевірки на підставі постанови № 57 від 09.09.2014 року, що підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими доказами( а.с.67-69), то дана постанова про проведення перевірки, яка є актом одноразового застосування, вичерпала свою дію фактом її виконання, тому відсутні підстави для її скасування.
За таких обставин в задоволенні позовних вимог слід відмовити.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ Кафарський В.В.
Постанова складена в повному обсязі 23.12.2014 року.