ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"25" грудня 2014 р. № 809/4169/14
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - Гундяка В.Д.
при секретарі Мулі Х.О.
за участю: представника позивача Кушніра О.В.,
представника відповідача Вознюка М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання відповідача про закриття провадження у адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до Державного підприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" про стягнення заборгованості,-
ухвалою суду від 15.12.2014 року відкрито провадження у адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до Державного підприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" про стягнення заборгованості.
24.12.2014 року представником відповідача подано суду клопотання про закриття провадження у даній справі, оскільки останню не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача у судовому засіданні проти закриття провадження у справі заперечив.
Представник відповідача подане клопотання підтримав із зазначених у ньому мотивів.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 22.08.2013 року порушено провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" та відкрито процедуру санації.
У відповідності до ч.4 ст. 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції Закону України від 22.12.2011р. № 4212-VI суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.
Як вбачається з даного адміністративного позову вимоги УПФУ до відповідача виникли за період з 01.07.2014 року по 01.10.2014 року, тобто дані вимоги є поточними в змісті Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Згідно ч. 8. ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
З приводу застосування положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону України від 22.12.2011р. № 4212-VI в частині розгляду вимог поточних кредиторів у п. 19 листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013р. № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI" відзначено, що згідно з абзацом четвертим частини восьмої статті 23 Закону до визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають будь-які (незалежно від характеру правовідносин) поточні вимоги до боржника, вирішуються шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
У відповідності з пунктом 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції згідно Закону України від 02.10.2012 № 5405-VI положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом, тобто з 19.01.2013 року.
Оскільки провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" порушено 22.08.2013 року, вже після набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011 № 4212-VI, положення вищевказаних норм поширюються на спірні правовідносини.
Таким чином дана справа не належить до юрисдикції адміністративного суду.
Згідно п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного та керуючись п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд, -
провадження у справі закрити.
Роз'яснити позивачу, що вирішення даного спору відноситься до юрисдикції господарського суду.
Повторне звернення до суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Згідно ст.254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня оголошення ухвали.
Суддя Гундяк В.Д.