Ухвала від 24.12.2014 по справі 691/1077/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 691/1077/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Синиця Л.П. Суддя-доповідач: Чаку Є.В.

УХВАЛА

Іменем України

24 грудня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Чаку Є.В.,

суддів: Файдюка В.В., Старової Н.Е.

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області на постанову Городищенського районного суду Черкаської області від 07 серпня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася з позовом до управління Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сум індексації заробітної плати відповідно до довідки про складові заробітної плати від 03.06.2014 року за №902/05-034 виданої Корсунь-Шевченківською ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області, починаючи з 12 вересня 2011 року в установленому розмірі при призначенні пенсії 90% суми заробітної плати.

Постановою Городищенського районного суду Черкаської області від 07 серпня 2014 року позов задоволено частково.

Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Городищенського районного суду Черкаської області від 07 серпня 2014 року та постановити нову про відмову в задоволенні адміністративного позову. На думку апелянта, зазначену постанову суду прийнято з порушенням норм матеріального права.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанова суду не підлягає скасуванню, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач з 12.08.2009 року перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області як пенсіонер за віком згідно ЗУ «Про державну службу», та отримує пенсію в розмірі 2085,35грн. Обчислення пенсії проводилося із заробітку 1980,77грн., що включав: оклад, надбавку за спеціальне звання (10 ранг), надбавку за вислугу років (40%), суми премій, суми надбавок, та до складових заробітної плати, з яких справлялись страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, «інші витрати», не входили.

02.07.2014 року, позивач на підставі Довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 14.02.2011 року №5-1, звернулася до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії.

Відповідно листа УПФУ в Городищенському районі Черкаської області №28/Ш-10 від 10.07.2014р., відповідачу відмовлено провести перерахунок пенсії на підставі того, що матеріальна допомога та індексація не входять до складу заробітної плати державного службовця та є разовою виплатою.

З приводу даних спірних правовідносин, суд апеляційної інстанції звертає увагу на наступне.

Згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на 1%, але не більше 90% від сум заробітної плати.

У частині 2 статті 37-1 цього Закону закріплено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Відповідно до положень частини 2 статті 33 Закону України «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Згідно з частиною 1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

У статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже, з викладених правових норм вбачається, що отримувані державним службовцем суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Такий висновок узгоджується із висновком Верховного Суду України викладеним в постанові від 04 березня 2014 року,

З огляду на вищевикладене та враховуючи наявну в матеріалах справи довідку про заробітну плату, згідно до якої єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування нараховувався на всі виплати, отримані позивачем за місцем роботи, у тому числі й, на: матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомога на вирішення соціально-побутових потреб, суми індексації заробітної плати, неврахування при обчислені пенсії позивача, зазначених видів, призвело до неправильного розрахунку і нарахування пенсії позивачу, що свідчить про протиправність дій управління Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області щодо відмови позивачу у проведені перерахунку пенсії та необхідність зобов'язання останнього провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням складових заробітної плати, що зазначені в графі «Інші виплати».

Відтак, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, про необхідність зобов'язати відповідача дійснити перерахунок та виплатити позивачу пенсію з врахуванням показників графи «Інші виплати», а саме, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, відповідно до довідки про складові заробітної плати вих. №48 від 02.07.2014 року, виданої Городищенською районною державною адміністрацією Черкаської області, починаючи з 02.07.2014року в установленому при виході на пенсію розмірі - 90% від сум заробітної плати.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення адміністративного позову частково, а тому апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області - залишити без задоволення.

Постанову Городищенського районного суду Черкаської області від 07 серпня 2014 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді:

.

Головуючий суддя Чаку Є.В.

Судді: Файдюк В.В.

Старова Н.Е.