Ухвала від 15.12.2014 по справі 810/6931/14

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

15 грудня 2014 року № 810/6931/14

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві адміністративний позов Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації Вінницької області до гр. ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації Вінницької області звернулось до суду з позовом до гр. ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів.

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно частин 1 та 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 № 1417/2004 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів» з 01.01.2005 в системі адміністративних судів України утворено, зокрема, Київський окружний адміністративний суд, юрисдикція якого поширюється на Київську область.

Зі змісту позовної заяви слідує, що місцезнаходженням позивача є м. Тульчин Вінницької області, а місцем проживання відповідача - м. Київ.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Оскільки юрисдикція Київського окружного адміністративного суду не поширюється на Вінницьку область та м. Київ, дана справа не підсудна цьому суду, тому позовна заява підлягає поверненню позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом (ч. 4 ст. 108 КАС України).

Керуючись ст.ст. 19, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Тульчинської районної державної адміністрації Вінницької області до гр. ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів - повернути позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу разом з позовною заявою та додатками до неї.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Лапій С.М.