Постанова від 18.12.2014 по справі 826/9516/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/9516/14 Головуючий у 1-й інстанції: Літвінова А.В.

Суддя-доповідач: Грибан І.О.

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 грудня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючий-суддя Грибан І.О.

судді Беспалов О.О., Парінов А.Б.

за участі :

секретар с/з Печенюк Р.В.

пр-к апелянта ОСОБА_3., ОСОБА_4

пр-к третьої особи Павлюк О.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_6 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 серпня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Головного управління Державного земельного агенства у Київській області, Відділу Державного земельного агенства у Згурівському районі, реєстраційної служби Згурівського районного управління юстиції про визнання протиправними та скасування наказів, державних реєстрацій -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з даним позовом про визнання протиправними наказів Головного управління Державного земельного агентства у Київській області від 27.08.2013 року №КИ/3221982700:08:006/00004901 та №КИ/3221982700:08:004/00004897 «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою»; наказів Головного управління Державного земельного агентства у Київській області від 01.10.2013 року №КИ/3221982700:08:006/00006547 та №КИ/3221982700:08:006/00006546 «Про затвердження документації землеустрою та передачі в оренду земельної ділянки»; визнання протиправною та скасування державної реєстрації у державному земельному кадастрі земельних ділянок в межах Правожовтневської сільської ради з кадастровими номерами: 3221982700:08:006:0002 та 3221982700:08:004:0002; визнання протиправним та скасування державної реєстрації прав на оренду земельних ділянок з кадастровими номерами: 3221982700:08:006:0002 та 3221982700:08:004:0002; зобов'язання внести до державного земельного кадастру в електронному вигляді відомості про земельну ділянку з кадастровим номером 3221982700:08:006:0001.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 серпня 2014 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції позивач подав апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на неповне з'ясування обставин справи, порушення судом норм матеріального та процесуального, права просить скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове, яким позовні вимоги задовольнити.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів вважає що апеляційна скарга підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, наказами Головного управління Державного земельного агентства у Київській області від 27.08.2013 року №КИ/3221982700:08:006/00004901 та №КИ/3221982700:08:004/00004897 «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» надано дозвіл громадянину ОСОБА_7 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, розташованої на території Правожовтневської сільської ради Згурівського району Київської області. Орієнтований розмір земельної ділянки 25,0000 та 48,0000 га з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства.

Наказами Головного управління Державного земельного агентства у Київській області від 01.10.2013 року №КИ/3221982700:08:006/00006547 та №КИ/3221982700:08:006/00006546 «Про затвердження документації землеустрою та передачі в оренду земельної ділянки» затверджено «Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду» для ведення фермерського господарства громадянину ОСОБА_7 на території Правожовтневської сільської ради Згурівського району Київської області. Надано в оренду громадянину ОСОБА_7 земельні ділянки, загальною площею 24,9999 га (кадастровий номер 3221982700:08:006:0002) та 46,1570 га (кадастровий номер 3221982700:08:004:0002) для ведення фермерського господарства, строком на 14 років, розташовану на території Правожовтневської сільської ради Згурівського району Київської області.

Вищезазначеними наказами начальника відділу Державного земельного агентства у Згурівському районі Київської області відповідно до вимог чинного законодавства зобов'язано укласти договори оренди земельної ділянки від імені Головного управління Державного земельного агентства у Київській області та підписати акти прийому-передачі земельної ділянки.

Начальником відділу Державного земельного агентства у Згурівському районі Київської області від імені Головного управління Державного земельного агентства у Київській області укладено договори оренди землі від 06.03.2014 року №3221982700:08:004:0002 та №3221982700:08:006:0002 з ОСОБА_7 та складено відповідні акти прийому-передачі земельних ділянок від 06.03.2014 року.

На підставі наказів Головного управління Державного земельного агентства у Київській області від 01.10.2013 року №КИ/3221982700:08:006/00006547 та №КИ/3221982700:08:006/00006546 «Про затвердження документації землеустрою та передачі в оренду земельної ділянки» державним реєстратором реєстраційної служби Згурівського районного управління юстиції зареєстровано право ОСОБА_7 на оренду земельних ділянок за кадастровими номерами 3221982700:08:004:0002 та 3221982700:08:006:0002.

Вважаючи вищезазначені накази та реєстраційні дії відповідачів протиправними, позивач звернувся з даним позовом в суд.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з правомірності наказів Головного управління Державного земельного агентства у Київській області та реєстраційних дій реєстраційної служби Згурівського районного управління юстиції.

Колегія суддів не може погодитися з зазначеним висновком суду першої інстанції враховуючи наступні обставини в справі.

Відповідно до вимог ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повного і всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст.124 Земельного кодексу України ( в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 123 Земельного кодексу України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до ч. 3 ст. 123 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186 1 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 186 1 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації (ч.6 ст. ст. 186 1).

Відповідно ст. 125 Земельного кодексу України, право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності, та його державної реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.

Відповідно до ст. 13 ЗУ «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оренду землі» визначено істотні умови договору оренди землі. Таким є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки; строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.

Статтею 15 вказаного Закону також передбачено, що невід'ємною частиною договору оренди землі є: план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом.

Статтею 17 ЗУ «Про оренду землі» передбачено, що передача об'єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі.

Відповідно до ст.20 ЗУ «Про оренду землі» договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог статей 4-6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону.

Відповідно до ст.126 Земельного кодексу право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон) передбачено перелік речових прав на нерухоме майно, що підлягають державній реєстрації, а саме: право власності на нерухоме майно; право володіння; право користування (сервітуту); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном; інші речові права відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 9 цього Закону обов'язком державного реєстратора під час розгляду заяви про реєстрацію встановити відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав, поданим документам. У разі потреби реєстратор має право вимагати подання передбачених законодавством додаткових документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень.

Як вбачається з матеріалів справи, розпорядженням голови Згурівської райдержадміністрації від 18.04.2012 року № 193 надано дозвіл ОСОБА_6 на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 47, 2900 га.

Розпорядженням голови Згурівської районної державної адміністрації від 19.12.2012 року № 550 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди громадянину ОСОБА_6 для ведення фермерського господарства в адміністративно-територіальних межах Правожовтневської сільської ради Згурівського району Київської області затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ОСОБА_6 для ведення фермерського господарства на території Правожовтневської сільської ради Згурівського району Київської області.

Вищезазначеним розпорядженням відповідно до вимог чинного законодавства зобов'язано юридичний сектор апарату адміністрації підготувати договори оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства із земель державної власності площею 47,2900 га.

Як вбачається з листа Головного управління Держземагенства у Київській області, 24.12.2012 року позивач звернувся до Відділу Держземагенства у Згурівському районі Київської області із заявою щодо визначення кадастрового номеру зазначеній вище ділянці. Дані було внесено в Перехідну реєстраційну систему, направлено до КРФ Центру ДЗК та на протязі 14 днів сформовано кадастровий номер 3221982700:08:006:0001 земельної ділянки площею 47,2900 га.

Відповідно до договору оренди землі для ведення фермерського господарства, позивачу надано в строкове платне володіння і користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 47,2900 га для ведення фермерського господарства, яка знаходиться за межами села Право Жовтня в адміністративно-територіальних межах Правожовтневскої сільської ради Згурівського району Київської області. Договір укладено строком на 49 років.

Пунктом 43 зазначеного Договору передбачено, що останній набирає чинності після його державної реєстрації в порядку, визначеному чинним законодавством України.

Як вбачається з оглянутого в суді апеляційної інстанції оригіналу договору (копія в матеріалах справи), останній зареєстрований у відділі Держкомзему у Згурівському районі, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 29.12.2012 року за № 322190004003180.

Відповідно до Акту прийому-передачі земельної ділянки для ведення фермерського господарства до договору оренди земельної ділянки від 29.12.2012 року, Згурівська районна державна адміністрація передала, а позивач прийняв земельну ділянку загальною площею 47,2900 га в строкове платне володіння і користування, що перебуває в державній власності, для ведення фермерського господарства, яка знаходиться поза межами населеного пункту села Право Жовтня в адміністративно-територіальних межах Правожовтневскої сільської ради Згурівського району Київської області. Також, складено акт про перенесення в натуру меж наданої земельної ділянки та передачу межевих знаків.

З договору оренди земельної ділянки, укладеного з позивачем, вбачається, що останній відповідає вимогам ст. 15 Закону України «Про оренду землі», оскільки містить всі визначені статтею істотні умови, має передбачені чинним законодавством невід'ємні частини, вчинений в належній формі, в якій сторони виклали досягнуту згоду стосовно всіх істотних умов, що підтвердили своїми підписами під текстом договору.

Відповідно до п. 4 Порядку ведення Поземельної книги, затвердженого постановою КМ України, від 09.09.2009 року № 1021 (в редакції чинній на час укладення договору оренді земельної ділянки позивачам) номер Поземельної книги відповідає кадастровому номеру земельної ділянки. Кадастровий номер - це індивідуальний цифровий код (номер), що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці при здійсненні її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування такої ділянки.

Відповідно до Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2010 N 749, дата відкриття Поземельної книги є датою присвоєння кадастрового номера.

Згідно п.п.4,5,7 Тимчасового порядку кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої, виникнення інших, крім права власності, речових прав на земельну ділянку, зміни речових прав на земельну ділянку кадастровий номер не змінюється. У разі поділу чи об'єднання земельній ділянці присвоюється новий кадастровий номер. При цьому попередній кадастровий номер отримує статус архівного і в подальшому не використовується.

Як вбачається з матеріалів справи, в даному випадку, кадастровий номер спірній ділянці присвоєний, а земельна ділянка - сформована.

Одночасно з внесенням відомостей до Поземельної книги робляться записи у Книзі записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі (далі - Книга записів) ( п.8 Порядку № 1021).

Відповідно до п. 9 Порядку № 1021 дата відкриття Поземельної книги є датою державної реєстрації земельної ділянки.

Відповідно до п. 131. Порядку № 1021 державна реєстрація земельної ділянки здійснюється після визначення кадастрового номера в установленому порядку та прийняття відповідним органом, який здійснює розпорядження землями, рішення про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність (користування) чи після формування земельної ділянки на підставі документації із землеустрою за рішенням власника земельної ділянки про поділ або об'єднання земельних ділянок.

Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється територіальним органом Держземагентства за її місцезнаходженням на підставі відповідної заяви, до якої додаються наступні документи:

1) копія документа, що посвідчує особу, якій надається земельна ділянка у власність або власника земельної ділянки, а у разі подання заяви уповноваженою ними особою - також копія документа, що підтверджує його повноваження діяти від імені таких осіб;

2) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів - для фізичної особи, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття номера та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби, ідентифікаційного коду згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податкового номера - для юридичної особи;

3) технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку з позначкою територіального органу Держземагентства про визначення кадастрового номера з рішенням органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання земельної ділянки у власність (користування) - у разі надання у власність (користування) земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення;

4) проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з позначкою територіального органу Держземагентства про визначення кадастрового номера з рішенням органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність (користування) - у разі надання у власність (користування) земельної ділянки із зміною цільового призначення та/або надання у власність (користування) земельної ділянки, межі якої не встановлені в натурі (на місцевості);

5) технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, право користування земельною ділянкою, при поділі чи об'єднанні земельних ділянок з позначкою територіального органу Держземагентства про визначення кадастрового номера - у разі поділу земельної ділянки чи об'єднання земельних ділянок;

6) цивільно-правовий договір про відчуження земельної ділянки - у разі продажу земельної ділянки із земель державної та комунальної власності;

7) договір оренди земельної ділянки - у разі оренди земельної ділянки, що перебуває в державній або комунальній власності (кількість примірників договору повинна бути на один примірник більша, ніж кількість сторін договору);

8) копія документа, що підтверджує право спадкоємця на земельну ділянку, - у разі звернення спадкоємця громадянина України, щодо якого прийнято рішення про передачу безоплатно у приватну власність земельної ділянки відповідно до законодавства;

9) рішення суду - у разі здійснення державної реєстрації на підставі рішення суду.

Тобто, фактом державної реєстрації документа, що посвідчує право на земельну ділянку є внесення територіальними органами земельних ресурсів запису до розділу Книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі, що і підтверджує державну реєстрації цього права.

Відповідно до ст. 8 «Про Державний земельний кадастр» ( в редакції чинній на 29.12.12 року) на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг містить всі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.

Відповідно до ст.4 Розділу VII Прикінцеві та перехідні положення ЗУ «Про Державний земельний кадастр» у разі якщо земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні зареєстровані до набрання чинності цим Законом у Державному реєстрі земель, відомості про такі земельні ділянки, обмеження (обтяження) підлягають перенесенню до Державного земельного кадастру в автоматизованому порядку, без подання заяв про це їх власниками, користувачами та без стягнення плати за таке перенесення.

Відомості про інші об'єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженої та переданої до Державного фонду документації із землеустрою до 1 січня 2013 року, підлягають перенесенню до Державного земельного кадастру на безоплатній основі центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його територіальними органами відповідно їх до повноважень.

Разом з тим, як вбачається з листа Держземагенства України від 11.02.2014 року, вказані вище вимоги закону Головним управлінням Держземагенством у Київській області виконані не були.

Відповідно до статті 31 ЗУ «Про оренду землі» договір оренди землі припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерті фізичної особи - орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки; ліквідації юридичної особи - орендаря; відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем; набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці; припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).

Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.

Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

З матеріалів справи вбачається, що договір оренди землі, укладений між Явоном В.М. та Згурівською РДА не визнавався недійсним, не розривався та ніким не оспорювався.

Відповідно до довідки Згурівського відділення Переяслав-Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції головного Управління Міндоходів у Київській області від 04.08.2014 року позивачем на протязі 2013-2014 років сплачувалася орендна плата за земельну ділянку за кадастровим номером 3221982700:08:006:0001, розташованої в межах Правожовтневської сільської ради Згурівського району Київської області.

Отже, договір оренди з боку позивача виконувався в повному обсязі.

Разом з тим, з наявних в справі доказів вбачається, що земельні ділянки з кадастровими номерами 3221982700:08:006:0002 та 3221982700:08:004:0002, що надані у користування ОСОБА_7 створені в межах земельної ділянки із кадастровим номером 3221982700:08:006:0001, що була надана на умовах оренди позивачу.

При цьому, вилучення земельної ділянки не погоджувалося з позивачем, технічна документація не погоджувалася Правожовтневською сільською радою.

Відповідно до ст.16 Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер. Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі. Кадастрові номери земельних ділянок зазначаються у рішеннях органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування про передачу цих ділянок у власність чи користування, зміну їх цільового призначення, визначення їх грошової оцінки, про затвердження документації із землеустрою та оцінки земель щодо конкретних земельних ділянок. Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера.

Тобто, єдиною підставою для скасування кадастрового номеру земельної ділянки є скасування її державної реєстрації.

За таких підстав, у відповідача були відсутні законні підстави для присвоєння спірній земельній ділянці інших кадастрових номерів.

Згідно ст. 152 Земельного кодексу України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюються шляхом: визнання прав, відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, застосування інших передбачених законом способів.

Таким чином, оскаржувані рішення відповідачів є протиправними, та такими, що порушують права позивача, оскільки заявлене ОСОБА_7 право оренди земельної ділянки на спірну земельну ділянку, вже було зареєстроване за позивачем.

Враховуючи, що оскаржуване судове рішення постановлено судом першої інстанції з порушенням норм матеріального та процесуального права, висновки суду, викладені в оскаржуваному рішенні, суперечать обставинам справи та спростовуються доводами, викладеними в апеляційній скарзі, колегія суддів вбачає наявність підстав для його скасування та ухвалення нового рішення.

Відповідно до п. 3 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_6 - задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 серпня 2014 року - скасувати.

Ухвалити нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_6 до Головного управління Державного земельного агенства у Київській області, Відділу Державного земельного агенства у Згурівському районі, реєстраційної служби Згурівського районного управління юстиції задовольнити.

Визнати протиправними накази Головного управління Державного земельного агентства у Київській області від 27.08.2013 року №КИ/3221982700:08:006/00004901 та №КИ/3221982700:08:004/00004897 «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» ОСОБА_7

Визнати протиправними накази Головного управління Державного земельного агентства у Київській області від 01.10.2013 року №КИ/3221982700:08:006/00006547 та №КИ/3221982700:08:006/00006546 «Про затвердження документації землеустрою та передачі в оренду земельної ділянки» ОСОБА_7

Визнати протиправною та скасувати державну реєстрацію у державному земельному кадастрі земельних ділянок в межах Правожовтневської сільської ради з кадастровими номерами: 3221982700:08:006:0002 та 3221982700:08:004:0002.

Визнати протиправною та скасувати державну реєстрацію прав ОСОБА_7 на оренду земельних ділянок з кадастровими номерами: 3221982700:08:006:0002 та 3221982700:08:004:0002.

Зобов'язати внести до державного земельного кадастру в електронному вигляді відомості щодо оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3221982700:08:006:0001.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий-суддя І.О.Грибан

Суддя О.О.Беспалов

Суддя А.Б.Парінов

Повний текст виготовлено - 23.12.2014 р.

Головуючий суддя Грибан І.О.

Судді: Беспалов О.О.

Парінов А.Б.