Ухвала від 19.12.2014 по справі 815/7098/14

Справа № 815/7098/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 грудня 2014 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Міграції Держслужби України в Одеській області, за участю третьої особи - ОСОБА_2 про визнання незаконною реєстрацію, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міграції Держслужби України в Одеській області, за участю третьої особи - ОСОБА_2 про визнання незаконною реєстрацію ОСОБА_2 за місцем знаходження приватної земельної ділянки по АДРЕСА_1 Біляївського району Одеської області, власником якої є ОСОБА_1, скасування рішення Холодно-Балківської сільської ради Біляївського району Одеської області щодо реєстрації ОСОБА_2 за адресою: Одеська область, Біляївський район, АДРЕСА_1 та зобов'язання Територіального підрозділу ГМС Біляївського району в Одеській області зняти з реєстрації ОСОБА_2 за адресою: Одеська область, Біляївський район, АДРЕСА_1.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 коментованої статті, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.

Відповідно до ч.1-2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Так, позивач просить суд зобов'язати Реєстраційну службу Біляївського міськрайонного управління юстиції в Одеській області скасувати рішення Холодно-Балківської сільської ради Біляївського району Одеської області щодо реєстрації ОСОБА_2 за адресою: Одеська область, Біляївський район, АДРЕСА_1 та зобов'язати Територіальний підрозділ ГМС Біляївського району в Одеській області зняти з реєстрації ОСОБА_2 за адресою: Одеська область, Біляївський район, АДРЕСА_1, але, при цьому з позовної заяви та доданих до неї документів не вбачається, чи мало місце письмове звернення позивача з відповідною заявою та відмова у задоволенні такої заяви, а також позивачем не визначено процесуальний статус Територіального підрозділу ГМС Біляївського району в Одеській області.

Пред'явлення адміністративного позову має відбуватися з додержанням положень ст. ст. 105, 106 КАС України.

Отже, суддя приходить до висновку, що поданий адміністративний позов не відповідає приписам КАС України.

Позивачу необхідно у встановленому КАС України порядку надати до адміністративного позову докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а саме докази звернення позивача з відповідною заявою до Головного управління Міграції Держслужби України в Одеській області, а також визначити процесуальний статус Територіального підрозділу ГМС Біляївського району в Одеській області.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі вищевикладеного, адміністративний позов слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 17, 105, 106, 108 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міграції Держслужби України в Одеській області, за участю третьої особи - ОСОБА_2 про визнання незаконною реєстрацію, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 25 грудня 2014 року та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в порядку ч. 3 ст. 186 КАС України.

Суддя П.П.Марин

25.12.14