07 липня 2014 р. Справа № 804/8347/14
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Царікової О.В., розглянувши у скороченому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Жовтоводськтепломережа" про стягнення заборгованості в сумі 374480, 00 грн. , -
13 червня 2014 року Верхньодніпровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Жовтоводськтепломережа" про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 374 480, 00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у встановлений строк не сплатив самостійно визначене у декларації з податку на додану вартість грошове зобов'язання, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 374480,00 грн. В добровільному порядку зазначена заборгованість сплачена не була, що і стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.06.2014 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 804/8347/14.
Позивач про розгляд справи в порядку скороченого провадження повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про вручення позивачу 24.06.2014 ухвали про відкриття скороченого провадження, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідач про розгляд справи в порядку скороченого провадження повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням з відміткою про вручення відповідачу ухвали про відкриття скороченого провадження 19.06.2014 , яке міститься в матеріалах справи. Заперечення проти позову та докази, на обгрунтування заперечень, від відповідача до суду не надходили.
Згідно п. 3 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом та підтверджується наявними матеріалами справи, Комунальне підприємство "Жовтоводськтепломережа" (код ЄДРПОУ 23645975) зареєстроване Виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради Дніпропетровської області 05.10.1999 за № 12251200000000100, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 455497, належним чином засвідчена копія якого міститься в матеріалах справи.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Жовтоводськтепломережа" з 05.10.1999 перебуває на податковому обліку в Верхньодніпровській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.
Комунальне підприємство "Жовтоводськтепломережа" має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість на загальну суму 374480,00 грн., в результаті несплати самостійно визначених у податковій декларації грошових зобов'язань.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України), платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п. 46.1. ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Статтею 49 ПК України, визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цьогоКодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного.
Відповідно до п. 180.1 ст. 180 ПК України, для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу.
Згідно із положеннями статті 203 ПК України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем було подано до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області податкову декларацію за березень 2014 року від 17.04.2014, в якій Комунальним підприємством "Жовтоводськтепломережа" самостійно було визначено суму узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягає сплаті у розмірі 374480, 00 грн. з терміном сплати 30.04.2014.
В порушення вищевказаних норм, Комунальне підприємство "Жовтоводськтепломережа" суму узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 374480, 00 грн. у встановлений законодавством строк не сплатило.
Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в порядку оскарження, але не сплачене у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня на суму такого податкового зобов'язання.
В контексті наведених правових норм, грошове зобов'язання відповідача у сумі 374480, 00 грн. вважається податковим боргом.
У відповідності до п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Ця норма також кореспондується з нормами Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-III, який діяв на момент складання позивачем вимог щодо відповідача.
02.11.2001 щодо відповідача було складено першу податкову вимогу №1/55, яка була отримана відповідачем 06.11.2001, що підтверджується корінцем зазначеної вимоги, який міститься в матеріалах справи. 10.12.2001 щодо відповідача було складено другу податкову вимогу №2/117, яка була отримана відповідачем 13.12.2001, що підтверджується корінцем зазначеної вимоги, який міститься в матеріалах справи.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, що кореспондується з положеннями Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Приймаючи до уваги те, що сума податкового боргу відповідача в повному обсязі з 2001 року не була погашена, податкова вимога позивачем на новостворений податковий борг не направлялася.
На час подання адміністративного позову кошти на погашення податкового боргу відповідачем не сплачені, скасування податкового боргу не відбулося.
З наведеного вбачається, що позивачем вжиті усі заходи для забезпечення сплати відповідачем податкових зобов'язань, однак добровільного погашення останнім податкового боргу не відбулося.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Згідно пунктів 95.1., 95.2 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4 ст.95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Як встановлено судом, на час розгляду справи загальна сума заборгованості відповідача з податку на додану вартість у розмірі 374480, 00 грн. у добровільному порядку не сплачена, відповідних доказів сплати суду не надано, а тому підлягає примусовому стягненню.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 86, 94, 158 - 163, 167, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Адміністративний позов Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Жовтоводськтепломережа" про стягнення заборгованості в сумі 374480, 00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства "Жовтоводськтепломережа" (код ЄДРПОУ 23645975; 52204, Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. 8-го Березня, буд. 52-А) з рахунків у банках, обслуговуючих платника - Комунальне підприємство "Жовтоводськтепломережа" (код ЄДРПОУ 23645975; 52204, Дніпропетровська область, м.Жовті Води, вул. 8-го Березня, буд. 52-А) на користь державного бюджету кошти в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 374480 (триста сімдесят чотири тисячі чотириста вісімдесят) грн. 00 коп.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 256, ч. 6 ст. 183-2 КАС України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, підлягають негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови, або протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови відповідно до вимог ст. 186 КАС України.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 07.07.2014 Суддя З оригіналом згідно Помічник суддіО.В. Царікова О.В. Царікова К.С. Капацин