ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про закриття провадження в адміністративній справі
18 грудня 2014 року № 813/7415/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Дем"яновського Г.С.
за участю секретаря - Гавірко О.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Стрийського міського комбінату комунальних підприємств до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання Акту перевірки таким ,що не відповідає дійсності.
Стрийський міський комбінат комунальних підприємств звернувся з позовом до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання Акту Державної екологічної інспекції у Львівській області від 27 грудня 2013 року -10 січня 2014 року № 2643\04\16 дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря , водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами таким ,що не відповідає дійсності.
В попередньому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача просить провадження у справі закрити.
Заслухавши думку сторін ,перевіривши матеріали справи суд вважає,що провадження у справі за позовом Стрийського міського комбінату комунальних підприємств до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання Акту перевірки таким ,що не відповідає дійсності слід закрити.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Відповідно ч.2 ст.4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно із п.1 ч.2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Позивачем оскаржуються Акт Державної екологічної інспекції у Львівській області від 27 грудня 2013 року -10 січня 2014 року № 2643\04\16 дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря , водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами
Слід зазначити, що акт перевірки - службовий двосторонній документ, який підтверджує факт ревізійних дій та їх результаттів, і є носієм доказової інфоромації про виявлені недоліки в господарюванні. Метою документування ревізійних дій та їх результатів є надання власникові та іншим користувачам матеріалів ревізії, визначених законодавством, суттєвої, повної і обгрунтованої інформації про стан збереження і використання коштів, цінних паперів, матеріальних цінностей і нематеріальних активів, ведення бухгалтерського обліку і стану фінансової дисципліни, а також про обставини допущення, встановлення і розміри фінансових порушень.
Відповідно до частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Суд зауважує, що не можуть оспорюватися в порядку адміністративного судочинства акти документальних перевірок або дії службових осіб підчас проведення перевірок та документування наслідків перевірок, які не є нормативно-правовими чи правовими актами індивідуальної дії, не мають обов'язкового характеру, по своїй правовій природі не породжують, не змінюють і не припиняють прав та обов'язків, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру. Адміністративний суд розглядає позовні заяви про визнання недійсними тільки обов'язкових для виконання рішень державних та інших органів.
Акт Інспекції та викладені в ньому висновки не мають зобов'язального характеру, не є рішенням суб'єкта владних повноважень, по своїй правовій природі не породжує, не змінює і не припиняє прав та обов'язків. Обов'язковими до виконання є законні вимоги Інспекції про усунення недоліків і порушень за наслідками проведеної ревізії.
Визначена статтею 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів на цей спір не поширюється.
Суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Відтак, суд не повинен розглядати справу, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.
Заслухавши думку учасника процесу та врахувавши вищевикладене суд приходить до переконання, що провадження у справі слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 17, 121, п.1 ч. 1 ст.157, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Провадження у справі за адміністративним позовом Стрийського міського комбінату комунальних підприємств до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання Акту перевірки таким ,що не відповідає дійсності - закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. П'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Дем'яновський Г.С.