Ухвала від 18.12.2014 по справі 756/1520/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 756/1520/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Тітов М.Ю. Суддя-доповідач: Парінов А.Б.

УХВАЛА

Іменем України

18 грудня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - судді Парінова А.Б.,

суддів: Грибан І.О., Губської О.А.,

при секретарі судового засідання Арсенійчук М.В.,

за участю представників сторін:

від позивача ОСОБА_8,

від відповідача Пилипенко Ю.С.,

від третьої особи Цінський В.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Оболонського районного суду м. Києва від 25 листопада 2014 року у праві за позовом ОСОБА_5 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, за участю третьої особи - Служби безпеки України про зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И ЛА :

Позивач звернувся з даним позовом до суду з позовом, в якому просив:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті у відмові перерахунку пенсії у зв'язку зі збільшенням грошового забезпечення військовослужбовців з 01 квітня 2012;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. києві провести перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 22.05.2012 № 21/3/2-1647/2334, наданої Фінасово-економічним управлінням Служби безпеки України та здійснити відповідні виплати з 01 квітня 2012.

Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 25 листопада 2014 року вимоги адміністративного позову за період з 01.04.2012 по 29.07.2013 залишено без розгляду.

Постановою Оболонського районного суду м. Києва від 25 листопада 2014 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з даним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на невідповідності висновків суду першої інстанції обставинам справи та порушення норм матеріального права, просив оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, доповнення до апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

01.01.13 позивачу призначено пенсію в розмірі 8940 грн., яка складається з 85% грошового забезпечення 5289 грн., в тому числі підвищення до пенсії по постанові КМУ 2012 №355 - 1851,50 грн., виходячи з наступного грошового забезпечення позивача: посадовий оклад - 1910 грн., оклад за військове звання 135 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% - 818 грн., робота з таємними виробами носіями, документами 15% - 286,50 грн., надбавка за особливо важливі завдання 54% - 1546,02 грн., доплата за роботою з агентурою на конфіденційній основі 20% - 382 грн., надбавка за спец. Завдання чи держ. охорону 30% - 573 грн., премія 10% - 191 грн.

22.05.12 Службою безпеки України позивачу було видано довідку про розмір грошового забезпечення.

Згідно з вказаною довідкою розмір грошового забезпечення заступника начальника управління ГУК СБ України становить 11578,13 грн., з яких посадовий оклад - 1910 грн., оклад за військове звання - 135 грн., надбавка за вислугу років 40% - 818 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби 100% - 2863 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 286,50 грн., надбавка військовослужбовцям, які провадять оперативно-розшукову чи контр розвідувальну діяльність та інформаційне-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність 50% - 955 грн., доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів… 20% - 383 грн., надбавка військовослужбовцям, які безпосередньо займаються виконанням спеціальних завдань із забезпечення державної безпеки - 70% - 1337 грн., преміювання 101% - 2891,63 грн.

За інформацією Служби безпеки України розмір надбавок та премії вказаний в довідці СБУ від 22.05.12 є граничним. Збільшення грошового забезпечення діючих військовослужбовців відбувається у зв'язку із підвищенням відповідних надбавок та премії в межах їх граничного розміру та в межах асигнувань, залежно від особистого внеску військовослужбовця в загальний результат служби.

Із зазначеною довідкою позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії на підставі наказів Міністра оборони в порядку, встановленому ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб».

В задоволенні заяви ОСОБА_5 було відмовлено, у зв'язку з чим останній звернувся з даним позовом до суду.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржувані дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії відповідають вимогам Закону.

Колегія суддів погоджується з наведеним висновком суду першої інстанції з огляду на таке.

Спірні правовідносини виникли у зв'язку з відмовою органу Пенсійного фонду України здійснювати позивачу, який отримують пенсію за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після прийняття Міністерством оборони України наказів про преміювання.

Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу» від 07.11.2007 року №1294 було затвердженого порядок призначення (перерахунку) пенсій та визначено складові грошового забезпечення для призначення та перерахунку пенсій. На підставі цієї постанови з 01.01.2008 органами Пенсійного фонду України було проведено перерахунок вже призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 23.04.2012 № 355 (далі - постанова №355) установлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків.

Пунктом 2 вищенаведеної постанови передбачено, що при цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Отже, вказаним пунктом було встановлено, що розміри пенсій обчислені з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсії та підвищень, що передбачені постановою №355, не можуть перевищувати розмірі пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення за відповідними посадами станом на 1 квітня 2012 року.

Стаття 13 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлює розміри пенсій за вислугу років. Згідно частини 2 вказаної статті максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 відсотків відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Проте, з 01.01.2008 року Кабінет Міністрів України не приймав нових рішень про зміну розмірів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постанова КМУ від 23.04.2012 року №355 встановлює підвищення до пенсії у відсотковому відношенні до розмірів пенсії.

Крім того, з розрахунків пенсії за вислугу років по пенсійній справі ОСОБА_5, наданих відповідачем, вбачається, що органом пенсійного фонду позивачу виплачувалось підвищення до пенсії відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 року №355 .

Виходячи з виклаеного, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача за ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції повно та всебічно, оцінивши фактичні обставини справи, з дотриманням норм матеріального та процесуального права, дійшов вірного висновку про відмову в задоволенні позову.

Згідно з ст. ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 167, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві залишити без задоволення.

Постанову Оболонського районного суду м. Києва від 25 листопада 2014 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя А.Б. Парінов

Судді І.О. Грибан

О.А. Губська

Головуючий суддя Парінов А.Б.

Судді: Грибан І.О.

Губська О.А.