ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
09 грудня 2014 року 10:02 № 826/16904/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аблова Є.В.
при секретарі Мальчик І.Ю.,
за участю:
представників позивача: Павлік І.П., Руденко В.В.,
представника відповідача: Макаревич О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» до Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ Міндоходів у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ Міндоходів у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 13.10.14р. №0007432201 в частині збільшення суми грошового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 4860601,30грн., в тому числі 3888345,04грн. за основним платежем та 972256,26грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
Позовні вимоги позивач мотивує протиправністю оскаржуваного рішення, оскільки позивачем правильно здійснено нарахування земельного податку за 2013 рік.
В судовому засіданні, представники позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача, в судовому засіданні, проти позову заперечував, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на відсутність поновлення нормативно грошової оцінки земельних ділянок, у зв'язку з чим позивачем неправильно визначені суми земельного податку, що призвело до заниження податкових зобов'язань.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представника позивача, представника відповідача, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у місті Києві проведено планову виїзну перевірку публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» код ЄДРПОУ 03150071 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2013р. по 31.12.2013р. валютного та іншого законодавства за період з 01.01.13р. по 31.12.13р., за результатами якої складено акт від 18.09.14р. №5057/26-56-22-01-03/03150071.
В ході проведення перевірки встановлено порушення п.271.1 ст.271, п.274.1 ст.274 Податкового кодексу України в результаті чого занижено земельний податок в загальному розмірі 3 888 345,04 грн., в тому числі за січень 2013р. на суму 324028,86 грн. за лютий 2013р. - 324028,86 грн., за березень 2013р. - 324028,86 грн., за квітень 2013р. - 324028,86 грн., за травень 2013р. - 324028,86 грн., червень 2013р. - 324028,86 грн., липень 2013р. - 324028,86 грн., серпень 2013р. - 324028,86 грн., вересень 2013р. - 324028,86 грн., жовтень 2013р. - 324028,86 грн., листопад 2013р. - 324028,86 грн., грудень 2013р. - 324029,55грн.; пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України ПАТ «Київський річковий порт» несвоєчасно подано Декларацію з податку на землю за 2013 рік до ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у місті Києві.
ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у місті Києві на підставі акту від 18.09.14р. №5057/26-56-22-01-03/03150071 та висновку засідання постійно діючої комісії по розгляду спірних питань від 08.10.2014р. №104/5057/26-56-22-01-03/03150071, прийнято податкове повідомлення-рішення від 13.10.2014р. №0007432201, яким за порушення п.44.6 ст.44, пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, п.274.1 ст.274 Податкового кодексу України, збільшено суму грошового зобов'язання публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» за платежем: земельний податок з юридичних осіб на загальну суму 4 860 601,00грн., з яких за основним платежем 3888345,04грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 972256,26грн.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до даних автоматизованої системи ПК «Кадастр» за ПАТ «Київський річковий порт» (код ЄДРПОУ 03150071) обліковуються наступні земельні ділянки: кадастровий номер 85:316:022, розташована вул. Набережно-Хрещатицька,14, площею 41282,27 кв.м; кадастровий номер 85:316:026, розташована вул. Набережно-Хрещатицька,14, площею 9055,73 кв.м.; кадастровий номер 85:316:027, розташована вул. Набережно-Хрещатицька,14, площею 5503,63 кв.м.; кадастровий номер 85:316:028, розташована вул. Набережно-Хрещатицька,14, площею 7454,07 кв.м.; кадастровий номер 85:316:041, розташована вул. Набережно-Хрещатицька,14, площею 2135,82 кв.м.; кадастровий номер 85:319:008, розташована вул. Електриків, площею 1405,58 кв.м.; кадастровий номер 85:319:026, розташована вул. Електриків, 23б, площею 41689,99 кв.м.; кадастровий номер 85:320:002, розташована вул. Електриків, 12 площею 73664,2 кв.м.; кадастровий номер 85:320:116, розташована вул. Електриків, 12а площею 876,41 кв.м.; кадастровий номер 85:329:007, розташована вул. Набережно-Хрещатицька, площею 3840,67 кв.м.; кадастровий номер 85:329:019, розташована вул. Набережно-Хрещатицька, площею 972,82 кв.м; кадастровий номер 85:330:002, розташована площа Поштова, площею 17412,75 кв.м., кадастровий номер 85:329:001, розташована вул. Турівська,12 площею 982,26 кв.м., що підтверджується листом Головного управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради від 19.09.2011р. №07-387/26346.
Як вбачається з акту перевірки, позивачем не надано до перевірки довідки про нормативно-грошову оцінку земельних ділянок, які згідно кадастрової книги рахуються за підприємством.
Перевіркою встановлено, що ПАТ «Київський річковий порт» не здійснювало нарахування та сплату земельного податку за земельною ділянкою розташованою за адресою: м. Київ, вул. Турівська,12, кадастровий номер 85:324:003. Окрім того, до перевірки не надано довідку про нормативно-грошову оцінку вказаної земельної ділянки.
Як вбачається з матеріалів справи, ПАТ «Київський річковий порт» здійснено нормативно-грошову оцінку вищенаведених земельних ділянок, в 2007 році, про що свідчать наступні документи:
Витяг з технічної документації №Ю-07456/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№2408і від 20.10.2007р., місцезнаходження - м.Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, 14, кадастровий номер 85:316:022, площею 41279,39 кв.м., базова вартість 1 кв.м.- 625,00грн., функціональне призначення - землі комерційного використання, землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 74014331,13 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-07448/2007 про нормативну грошову оцінку Хрещатицька, 14, кад. №85:316:026, площа земельної ділянки - 9055,73 м2, базова вартість 1 м2 - 625,00 грн., функціональне призначення - землі комерційного використання, землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 9034472,94 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-07446/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№2405і від 20.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Набережно- Хрещатицька, 14, кад. №85:316:027, площа земельної ділянки - 5503,63 м2, базова вартість 1 м2 - 625,00 грн., функціональне призначення - землі комерційного використання, землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 9405895,38 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-07451/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№2407і від 20.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Набережно- Хрещатицька, 14, кад. №85:316:028, площа земельної ділянки - 7454 м2, базова вартість 1 м2 - 625,00 грн., функціональне призначення - землі комерційного використання, землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 13043312,69 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-0243 8/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№441і від 02.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Набережно- Хрещатицька, 14, кад. №85:316:041, площа земельної ділянки - 2135,82 м2, базова вартість 1 м - 625,00 грн., функціональне призначення - землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 1788749,25 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-02442/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№441 і від 02.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Електриків, кад. №85:319:008, площа земельної ділянки - 1405,58 м2, базова вартість їм2 - 625,00 грн., функціональне призначення - землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 816993,38 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-02503/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№449і від 02.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Електриків, 236, кад. №85:319:026, площа земельної ділянки - 41689,99 м2, базова вартість 1 м2 - 625,00 грн., функціональне призначення - землі комерційного використання, землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 43423895,59 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-02432/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№447і від 02.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Електриків, 12, кад. №85:320:002, площа земельної ділянки - 73664,20 м2, базова вартість 1 м2 - 625,00 грн., функціональне призначення - землі комерційного використання, землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 50490974,38 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-02505/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№448і від 02.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Електриків, 12а, кад. №85:320:116, площа земельної ділянки - 544,13 м2, базова вартість 1 м2 - 625,00 грн., функціональне призначення - землі комерційного використання, землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 739690,19 грн.), розрахунки земельного податку не встановлено заниження або завищення задекларованих суб'єктом господарювання показників орендної плати за землю;
Витяг з технічної документації №Ю-0243 6/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№446і від 02.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Верхній Вал, 70, кад. №85:329:001, площа земельної ділянки - 2200,44 м2, базова вартість 1 м2 - 625,00 грн., функціональне призначення - землі громадського призначення, землі комерційного використання, землі транспорту та зв'язку нормативна грошова оцінка - 1593674,14 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-02451/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№432і від 02.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Набережно- Хрещатицька, кад. №85:329:007, площа земельної ділянки - 3982,53 м2, базова вартість 1 м - 1685,95 грн., функціональне призначення - землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 9131511,18 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-02450/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№436і від 02.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, кад.№85:329:019), площа - 972,82 кв.м., базова вартість 1 кв.м.- 1685,95 грн., функціональне призначення - землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка - 2460188,82 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-02439/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№443і від 02.10.2007 року, місцезнаходження - м. Київ, пл. Поштова. №85:330:002, площа земельної ділянки - 17854,39 м2, базова вартість 1 м - 1685,95 л функціональне призначення - землі комерційного використання, землі транспорту та зв'язку нормативна грошова оцінка - 86711211,39 грн.);
Витяг з технічної документації №Ю-10917/2007 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (№3811і від 09.11.2007 p. місцезнаходження - м. Київ, площа Поштова, кад. № 85:330:002, площа земельної ділянки 17854,39 м2, базова вартість 1 м2 - 1685,95 грн., функціональне призначення комерційного використання, землі транспорту та зв'язку, нормативна грошова оцінка 77836277,86 грн.).
Разом з тим, в судовому засіданні, в якості свідків було викликано та допитано ОСОБА_5 головного державного ревізора-інспектора відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у місті Києві та ОСОБА_6 головного державного ревізора-інспектора відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у місті Києві, якими здійснювалась перевірка ПАТ «Київський річковий порт». Свідки пояснили, що ПАТ «Київський річковий порт» нормативно грошову оцінку по 12 земельним ділянкам не поновлено, у зв'язку з чим, відповідачем збільшено суму грошового зобов'язання по земельному податку за земельні ділянки, які обліковуються за ПАТ «Київський річковий порт».
Позивач вказує на неправильне застосування відповідачем по всім земельним ділянкам коефіцієнту на функціональне використання землі - 2,5 в порушення Порядку №18/15/21/11 від 27.01.2006р., відповідно до якого, розрізняють коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки: до земель транспорту та зв'язку застосовується коефіцієнт - 1, до земель комерційного використання - 2,5, у зв'язку з чим, позивач вважає, що ним правильно здійснено нарахування земельного податку за 2013р.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
З аналізу акту перевірки вбачається, що підставою для висновку відповідача про порушення позивачем п. 274.1 ст. 274 ПК України та, як наслідок, заниження земельного податку стало оподаткування ПАТ «Київський річковий порт» земельних ділянок за ставкою податку за земельну ділянку, нормативну грошову оцінку якої проведено, однак нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які обліковується за позивачем не поновлено, а також несвоєчасне подання позивачем Декларації з податку на землю за 2013 рік.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до статті 269 Податкового кодексу України платниками податків є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Згідно з підпунктом 270.1.1 пункту 270.1 статті 270 цього Кодексу об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Стаття 274 Податкового кодексу України визначає, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього Кодексу.
Згідно з пункту 286.1 статті 286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок (пункт 289.1 статті 289 Кодексу).
Відповідно до статті 201 Земельного кодексу України грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.
Так, нормативна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється на підставі Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним наказом N 18/15/21/11 від 27.01.2006 Держкомзему, Міністерства аграрної політики, Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України, Української академії аграрних наук, Державного комітету України по водному господарству, Державному комітету лісового господарства, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2006 за N 388/12262.
Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.98 за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.
Правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні та спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель, регулює Закон України від 11.12.2003, № від 11.12.2003, № 1378-IV "Про оцінку земель".
Відповідно до положень ст.1 Закону № 1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами;
За змістом ст.5 Закону № 1378-IV грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Стаття 13 Закону №1378-IV визначає підстави обов'язкого проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, серед яких - визначення розміру земельного податку.
Підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (ст.15 Закону № 1378-IV).
Судом встановлено, що підставою для нормативної грошової оцінки земельних ділянок позивача, яка проведена 2007 року, стало рішення Київської міської Ради від 26.07.2007 року №43/1877 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва та Порядку її визначення».
У зв'язку зі зміною умов землекористування оцінка земельної ділянки може застаріти і втратити актуальність, у зв'язку із чим виникає необхідність переоцінки. Чинне законодавство встановлює періодичність здійснення такої переоцінки, яка визначена ст.18 Закону № 1378-IV, а саме: нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
Згідно ч. ч. 289.1, 289.2 ст.289 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кi = [І - 10]:100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Таким чином, як встановлено судом, нормативна грошова оцінка земельних ділянок, що обліковуються за позивачем проводилась 2007 року. Переоцінка вказаних земельних ділянок, на момент виникнення спірних правовідносин, всупереч ст.18 Закону №1378-IV, не проводилась, у зв'язку з чим, ДПІ здійснено розрахунок розміру земельного податку за 2013 рік з урахуванням коефіцієнту індексації грошової оцінки, у відповідності до вимог чинного законодавства.
Згідно пп.54.3.2. п.54.3. ст.54 Податкового кодексу контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;
Відповідно до п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України, у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування -тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Враховуючи, викладене суд приходить до висновку про те, що ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у місті Києві при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, діяла на підставі норм та в межах повноважень визначених чинним законодавством.
За таких обставин, Окружний адміністративний суд міста Києва, за правилами, встановленими ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників сторін, вважає заявлені позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач по справі, як суб'єкт владних повноважень, виконав покладений на нього обов'язок щодо доказування правомірності прийнятого ним оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, справляється судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно зі ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" з 01 січня 2014 року установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1218,00 грн.
При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У задоволенні адміністративного позову публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» - відмовити повністю.
Стягнути з публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» (код ЄДРПОУ 03150071) решту судового збору у розмірі 4384,80 грн. (чотири тисячі триста вісімдесят чотири гривні 80коп.) на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилаються особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Є.В. Аблов