Постанова від 22.12.2014 по справі 807/3672/14

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2014 рокум. Ужгород№ 807/3672/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Рейті С.І., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Рахівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 40588,28 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Рахівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області (далі - позивач, ДПІ у Рахівському районі) звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач, ОСОБА_1.), яким просить стягнути заборгованість у сумі 40588,28 грн. по земельному податку.

Ухвалою суду від 28 листопада 2014 року, у відповідності до ст.183-2 КАС України, судом прийнято рішення про проведення розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України, кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно пункту 9.1 ст.9 Податкового кодексу України до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) віднесено плату за землю. Відповідно до пп. 14.1.147 плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток та землекористувачі. Об'єктами оподаткування є:

- земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

- земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Згідно договору оренди земельної ділянки від 23.11.2007 року між громадянином ОСОБА_1 та Рахівською районною радою, останньому надано земельну ділянку площею 2880 кв.м. із земель несільськогосподарського призначення, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до п.286.5 ст. 285 Податкового Кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, і встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.

Статтею 288 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та проінформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем у якому відбулися зазначені зміни.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Відповідно до ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель.

ДПІ у Рахівському районі прийнято податкове повідомлення-рішення від 29.06.2014 року № 58274-15, яким платнику визначено податкове зобов'язання по земельному податку з фізичних осіб у розмірі 41160,96 грн., втім, зазначена сума відповідачем в повному обсязі не сплачена та набула статусу податкового боргу.

Станом на 31.10.2014 року, враховуючи часткову сплату (572,68 грн.), податковий борг ОСОБА_1 по платі за землю становить 40588,28 грн.

Згідно п.57.2 ст.57. Податкового кодексу України у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

Відповідно до пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.59.1 ст.59 Податкового кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. П.59.4 цієї ж статті встановлено, що податкова вимога надсилається платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Враховуючи вищевикладене, ДПІ у Рахівському районі, на підставі ст.59 Податкового кодексу, відповідачу направлено податкову вимогу від № 30 від 04.09.2012 року.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст.20 Податкового кодексу України набрав чинності з 01.01.2011 року, тобто, станом на час звернення з позовом до суду) органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову та будь-які інші докази щодо можливого врегулювання адміністративного спору шляхом укладення мирової угоди відповідач суду не надав, та направлена на адресу відповідача судова кореспонденція повернута з відміткою поштового відділення про відмову у отриманні поштової кореспонденції суду, відтак, у відповідності до ст. 37 КАС України, відповідач вважається повідомленим про дату, час та місце судового засідання) та підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі, згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Рахівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 40588,28 грн. - задовольнити повністю.

2. Стягнути із ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного (місцевого) бюджету за відповідним кодом бюджетної класифікації податковий борг у сумі 40588,28 грн. (сорок тисяч п'ятсот вісімдесят вісім гривень двадцять вісім копійок) по земельному податку.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С.І. Рейті