11 грудня 2014 р. Справа № 490/5668/14-а
Категорія: 6.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Подзігун Г.В.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
доповідача - судді Стас Л.В.
суддів - Турецької І.О., Косцової І.П.
за участю секретаря - Шановської М.О.
за участю представника апелянта -ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на постанову Центрального районного суду м. Миколаєва від 10 вересня 2014 року по справі за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Миколаївської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення
ФОП ОСОБА_2 - позивач звернувся до суду з позовом до Миколаївської міської ради про скасування рішення Миколаївської міської ради № 36/10 від 12.12.2013 року «Про відмову в укладанні договору про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасових споруд ( груп тимчасових споруд) для провадження підприємницької діяльності на території міста Миколаєва» в частині відмови ФОП ОСОБА_2 в розміщенні тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, посилаючись на те, що всі вимоги діючого законодавства щодо розміщення тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності, вона виконала.
Постановою Центрального районного суду м. Миколаєва від 10 вересня 2014 року - в задоволенні позову - відмовлено.
В апеляційній скарзі, ФОП ОСОБА_2, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просить постанову суду від 10.09.2014 року скасувати, прийняти нове рішення про задоволення позову.
Колегія суддів, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є фізичною особою підприємцем, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії НОМЕР_1 зареєстрованого 19.02.2013 року реєстраційно - ліцензійною платою Миколаївського міськвиконкому.
В жовтні 2013 року ОСОБА_2 звернулась до Миколаївської міської ради з листом, в якому просила вирішити питання щодо розміщення тимчасової споруди, на що листом від 04.12.2013 № 10894 ОСОБА_2 було повідомлено що Миколаївською міською радою прийнято рішення щодо розроблення схеми - генплану розміщення малих архітектурних форм по м. Миколаєві. Після затвердження відповідної схеми будуть розглядатись питання щодо розташування малих архітектурних форм та оформлення на них право установчих документів.
12.12.2013 року Миколаївська міська рада прийняла рішення про відмову в укладенні договору про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Миколаєва, відповідно до якого ФОП ОСОБА_2 було відмовлено у розміщенні тимчасової споруди площею 20 кв.м. по АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності здійснюється відповідно до Порядку розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244. В місті Миколаєві механізм розміщення таких споруд регулюється рішенням Миколаївської міської ради від 26.01.2012 року № 14/16 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Миколаєва, прийнятого на підставі зазначених вище нормативно - правових актів.
Відповідно до п.7 ст. 2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності " планування і забудова територій - діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає собою розроблення містобудівної та проектної документації, будівництво об'єктів.
Згідно ст.ст. 5,6,7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної республіки Крим, Радою міністрів Автономної республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечую формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
Частиною 4 ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" вказує, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
На виконання ч. 4 ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності " наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства від 21.10.2011 року № 244 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
14.02.2013 року рішенням Миколаївської міської ради про внесення змін та доповнень до рішення Миколаївської міської ради від 26.01.2012 року № 14/16 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності на території м. Миколаєва", Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Миколаєва викладено в новій редакції.
Відповідно до п.п.1.5, 1.6 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності комплексна схема розміщення тимчасових споруд в межах вулиці (скверу, бульвару, провулку, узвозу, проїзду, площі, майдану тощо), мікрорайону (кварталу), населеного пункту - секстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування тимчасових споруд, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно - гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико - культурної спадщини, земельно - господарського устрою. Комплексна схема розміщення тимчасових споруд та архетип розробляються за рішенням сільської, селищної, міської, районної ради суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджується рішенням виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації.
07.09.2012 року Рішенням Виконавчого комітету Миколаївської міської ради затверджено комплексну схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Згідно п. 2.5 Порядку розміщення тимчасових споруд про відповідність намірів замовника щодо місця розташування тимчасової споруди на комплексній схемі тимчасових споруд, будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення тимчасової споруди.
Відповідно до листа Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради від 21.10.2013 року № 17-5076 щодо планувальної можливості розміщення тимчасової споруди по АДРЕСА_1, згідно комплексної схеми розміщення тимчасових споруд на території м. Миколаєва, розміщення вищезазначеного об'єкта не передбачено.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов правильного висновку, що рішення Миколаївської міської ради № 36/10 від 12.12.2013року в частині відмови ФОП ОСОБА_2 в розміщенні тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності є правомірними.
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив всі обставини справи, прийняв постанову з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ч. 1 ст. 195, п.1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 254 КАС
України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Постанову Центрального районного суду м. Миколаєва від 10 вересня 2014 року по справі за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Миколаївської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно, однак може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з моменту виготовлення її в повному обсязі.
Повний текст ухвали виготовлено 16 грудня 2014 року.
Головуючий:
Судді: