Ухвала від 11.12.2014 по справі 263/3868/14-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

11 грудня 2014 року м. Київ В/800/5322/14

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

судді-доповідача Черпака Ю.К.,

суддів: Амєліна С.Є., Білуги С.В., Винокурова К.С., Ємельянової В.І.,

перевіривши заяву Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району Маріупольської міської ради про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 6 жовтня 2014 року у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району Маріупольської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення коштів,

встановив:

Ухвалою Жовтневого районного суду місті Маріуполя від 19 червня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10 вересня 2014 року, закрито провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 157 КАС України та роз'яснено, що даний спір належить розглядати в порядку цивільного судочинства.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 6 жовтня 2014 року відмовлено у відкритті касаційного провадження на рішення судів першої та апеляційної інстанцій.

Відмовляючи у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України, суддя-доповідач виходив з того, що касаційна скарга не містить обґрунтування помилкового застосування судами норм процесуального права і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Частиною першою статті 236 КАС України передбачено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 237 КАС України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

У заяві про перегляд судового рішення позивач зазначає про неоднакове застосування Вищим адміністративним судом України статті 17 КАС України у подібних правовідносинах щодо призначення та виплати органами соціального захисту державної соціальної допомоги.

На підтвердження своїх вимог позивач додає копію ухвали Верховного Суду України від 3 червня 2009 року в якій, на його думку, норма матеріального права застосована інакше, ніж у даній справі.

Вивчивши заяву позивача та додані до неї матеріали, колегія суддів Вищого адміністративного суду України не знаходить підстав для допуску справи до провадження Верховного Суду України з огляду на таке.

Враховуючи, що ухвалою Жовтневого районного суду місті Маріуполя від 19 червня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10 вересня 2014 року, закрито провадження у справі в порядку адміністративного судочинства, суддя-доповідач при постановленні ухвали від 6 жовтня 2014 року виходив лише з дотримання судами попередніх інстанцій норм процесуального права, що виключає можливість допуску справи до провадження Верховного Суду України.

Керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Відмовити в допуску до провадження Верховного Суду України справи за позовом Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району Маріупольської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення коштів для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 6 жовтня 2014 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:Черпак Ю.К.

Амєлін С.Є.

Білуга С.В.

Винокуров К.С.

Ємельянова В.І.