Постанова від 09.12.2014 по справі 804/6714/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2014 р. Справа № 804/6714/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Захарчук Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства "Терни-Авто" Публічного акціонерного товариства "Терни-Авто" про стягнення заборгованості , -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області (позивач, УПФУ в Жовтневому районі м. Кривого Рогу) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Терни - Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни - Авто» (далі - відповідач, ДП «Терни - Авто» ПАТ «Терни - Авто»), в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 16211, 74 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач не виконав обов'язків покладених на нього законодавством, внаслідок чого, виникла заборгованість по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 16211, 74 грн.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 183 - 2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується поштовим повідомленням, що повернулося до суду з відміткою про вручення відповідачу 28.11.2014 року. Відповідач протягом десяти днів не надав до суду заперечень проти позову.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, Дочірнє підприємство «Терни - Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни - Авто» зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів до Пенсійного фонду в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу.

Згідно листа від 14.05.2013 р. №1405/1 Дочірнє підприємство «Терни - Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни - Авто», п.4.11 розділу 4 Статуту Дочірнього підприємства «Терни - Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни - Авто», затвердженого протоколом №3 наглядової ради ПАТ «Терни - Авто» від 27.03.2013 р. та згідно акту прийому - передачі залишків станом на 27.05.2013 р. дане підприємство є правонаступником ПАТ «Терни - Авто» в частині сплати заборгованості та поточних нарахувань перед Управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Отже на теперішній час боржником по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій перед Управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу є Дочірнє підприємство «Терни - Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни - Авто».

Згідно з порядком відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначеному в інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування д Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Управління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. №21-1, Дочірньому підприємству «Терни - Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни - Авто» в 2014 р. Управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області направлено повідомлення про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» працівникам, які отримують пенсії в районних управліннях Пенсійного фонду України м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Відшкодовуються фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, на пільгових умовах з дня призначення пенсії до дати досягнення особою загальновстановленого пенсійного віку згідно із статтею 26 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Законодавство чітко визначає обов'язок підприємства відшкодовувати фактичні витрати на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно повідомлення направлені Дочірньому підприємству «Терни-Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни-Авто»фактично є остаточним узгодженням сум, які підлягають відшкодуванню.

За період з 01.04.2014 по 30.04.2014, Дочірньому підприємству «Терни-Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни-Авто» нараховано фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за Списком №2 в розмірі 16211,74 грн. За зазначений період Дочірнє підприємство «Терни-Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни-Авто» не сплатило фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за Списком №2, що призвело до виникнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

Згідно статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Пунктом 1 статті 2 цього Закону встановлено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інші установ та організації, об'єднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників встановлюються ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.

Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено в Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за №64/8663 (надалі Інструкції №21-1 від 19.12.2003 р.). Визначення сум до відшкодування, формування розрахунків фактичних витрат здійснюється органами Фонду.

Відповідно до п. п. 6.1, п.6 Інструкції №21-1 від 19.12.2003 р., відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 Інструкції №21-1 від 19.12.2003 р., застрахованим особам які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Згідно п. п. 6.2 п. 6 Інструкції №21-1 від 19.12.2003 р., витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи.

При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Згідно пункту 6.4 Інструкції №21-1 від 19.12.2003 р. розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058- IV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

У відповідності до п. п.6.8, п.6 Інструкції №21-1 від 19.12.2003 р., підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

П. п. 6.9 п.6 Інструкції №21-1 від 19.12.2003 р. передбачено, що у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Згідно пп. 7 п. 5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/20, Пенсійний фонд України має право стягувати з платників страхових внесків їх несплачені суми.

Частиною 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд, згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до розрахунку заборгованості по пільгових пенсіях сума заборгованості відповідача складає 16211, 74 грн.

Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу заборгованості в сумі 16211, 74 грн., оскільки доказів добровільного погашення заборгованості відповідачем не надано.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства «Терни - Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни - Авто» про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Терни - Авто» Публічного акціонерного товариства «Терни - Авто» на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області заборгованість в сумі 16211, 74 грн.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Н.В. Захарчук