Постанова від 29.10.2014 по справі 808/5757/14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2014 року 16:20Справа № 808/5757/14 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області

до Комунального видавничо-поліграфічного підприємства «Трибуна» Токмацької міської ради

про стягнення податкового боргу з рахунків платника податків,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

15 вересня 2014 року Токмацька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі - позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального видавничо-поліграфічного підприємства «Трибуна» Токмацької міської ради (далі - відповідач або КВПП «Трибуна» ТМР), в якій просить суд стягнути з рахунків платника податків - КВПП «Трибуна» ТМР у банках, обслуговуючих такого платника податків, суму податкового боргу у розмірі 51 510, 82 грн.

Ухвалою суду від 17 вересня 2014 року позовна заява залишена без руху до 08 жовтня 2014 року. Позивач усунув недоліки позовної заяви.

Ухвалою суду від 10 жовтня 2014 року відкрито провадження в адміністративній справі №808/5757/14, закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 29 жовтня 2014 року.

29 жовтня 2014 року представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав суду клопотання (вх. № 42981) про розгляд справи за його відсутності та підтримку позовних вимог.

Відповідач у судове засідання не з'явився, письмові заперечення на позов не направив, про причини неявки суду не повідомив. Про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином повісткою про виклик.

Відповідно до ч. 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до п. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглядати справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до положень статті 128 КАС України, з урахуванням клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності, неявки відповідача, справа розглядається в порядку письмового провадження.

Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд, керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України, не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,

ВСТАНОВИВ:

Комунальне видавничо-поліграфічне підприємство «Трибуна» Токмацької міської ради (код ЄДРПОУ 02466688) зареєстроване в якості юридичної особи, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідач знаходиться на податковому обліку в Токмацькій ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області в якості платника податків та зборів.

Статтею 67 Конституції України та підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ передбачений обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до даних облікової картки платника податків за відповідачем рахується податкова заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у розмірі 28 170, 69 грн.; з податку на додану вартість у розмірі 15 917, 81 грн.; з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 507, 82 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у розмірі 6 914, 50 грн.

Податковий борг виник на підставі наступного.

Фахівцями Токмацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області проведено документальну позапланову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2011 по 24.12.2013, за результатами якої складено Акт від 13 січня 2014 року №8/22/02466688. Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п.п. 176.2 «а» п. 176.2 ст. 178 Податкового кодексу України в частині несплати (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб податковим агентом до або під час виплати доходу на користь іншого платника податку (фізичних осіб) у вигляді заробітної плати; п. 51.1 ст. 51, п.п. 176.2 «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, наказу ДПА України від 24.12.200 № 1020 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» в частині надання податкових розрахунків форми № 1 ДФ з недостовірними відомостями. На підставі Акту винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 24 січня 2014 року №0000141702, яким відповідачу збільшено грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати за основним платежем на суму 19 526, 16 грн. та нараховано штрафні санкції у розмірі 7 462, 89 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення отримане уповноваженим представником підприємства та ним не оскаржене.

Також за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання, відповідачу нараховано пеню у розмірі 1 181, 64 грн.

Таким чином, сума податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати складає 28 170, 69 грн.

Заборгованість з податку на додану вартість виникла на підставі наступного.

Податковим органом проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності відповідача, за результатами якої складено Акт від 25 грудня 2013 року №04/22/02466688. Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог Податкового кодексу України, а саме неподання податкової звітності з податку на додану вартість. На підставі Акту винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 30 грудня 2013 року №0001162200, яким відповідачу донараховано штрафних санкцій у розмірі 170, 00 грн. Крім того, податковою проведено невиїзні камеральні перевірки з питання своєчасності сплати (перерахування) податків відповідача, за результатами яких складено Акт від 20 грудня 2013 року № 697/15-02466688 та Акт від 16 серпня 2013 року № 260/15-02466688. Перевірками встановлено порушення вимог п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість. На підставі актів винесені податкові повідомлення-рішення від 03 березня 2014 року № 0000091500 та від 19 серпня 2014 року № 0000911500/338, якими відповідачу донараховані штрафні санкції у розмірі 63, 97 грн. та 599, 81 грн. відповідно.

Вказані вище податкові повідомлення-рішення отримані уповноваженим представником підприємства та ним не оскаржені.

Крім того, відповідачем самостійно подано до Токмацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області податкові декларації, а саме:

- звітну податкову декларацію за липень 2014 року від 20 серпня 2014 року №9052012260, відповідно до якої підприємством самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 5 084, 00 грн.;

- звітну податкову декларацію за серпень 2014 року від 20 вересня 2014 року №9059007987, відповідно до якої підприємством самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 10 963, 00 грн.

Також за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання, відповідачу нараховано пеню у розмірі 17, 87 грн.

Таким чином, з урахуванням переплати у розмірі 53, 64 грн., часткової сплати у сумі 927, 20 грн., сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість складає 15 917, 81 грн.

Податковий борг по земельному податку з юридичних осіб виник у зв'язку з самостійною подачею відповідачем до Токмацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області податкової декларації від 11 лютого 2013 року № 9005507483, в якій підприємство самостійно визначило суму орендної плати за землю у розмірі 169, 27 грн. щомісячно (у грудні - 169, 28 грн.), проте не сплатило її на загальну суму 507, 82 грн.

Заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств і організацій, що належать до комунальної власності виник у зв'язку з наступним. Податковим органом проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності відповідача, за результатами якої складено Акт від 25 грудня 2013 року №04/22/02466688. Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог Податкового кодексу України, а саме недостовірність даних сум одержаних доходів, що призвело до заниження оподаткованого доходу. На підставі Акту винесено податкове повідомлення-рішення від 30 грудня 2013 року № 0001172200, яким відповідачу збільшено грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств і організацій, що належать до комунальної власності за основним платежем на суму 30, 00 грн. та нараховано штрафні санкції у розмірі 7, 5 грн. Вказане вище податкове повідомлення-рішення отримане уповноваженим представником підприємства та ним не оскаржене.

Крім того, відповідачем подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2013 рік від 25 грудня 2013 року № 1300010815, в якій підприємство самостійно визначило суму 6 877, 00 грн., проте не сплатило її.

Таким чином, податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств і організацій, що належать до комунальної власності складає 6 914, 05 грн.

Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Кодексу).

Згідно з п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до пп. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п. 129.1.1. п. 129. 1 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п. 131.1 ст. 131 Податкового кодексу України нараховані податковим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

У зазначені строки податкове зобов'язання відповідачем не сплачено, а тому у відповідності до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України вважається сумою податкового боргу.

У зв'язку з несплатою платником податків узгоджених сум податкових зобов'язань, Токмацькою ОДПІ ГУ Міндоходів вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку. Підприємство отримало податкову вимогу форми «Ю» від 05 вересня 2013 року № 18-15 на суму 5 630, 56 грн., що підтверджується підписом його уповноваженого представника.

Зазначена в податковій вимозі сума погашена не була.

Відповідно до пп. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Таким чином, Кодексом не передбачено надіслання податкових вимог на кожну суму боргу, а тому повторно податкові вимоги не надсилались.

Відповідно до пп. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з пп. 95.2 Кодексу стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Аналіз зазначених вище вимог законодавства, наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог законодавства не сплачено суму податкового боргу в розмірі 51 510, 82 грн., а отже позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області до Комунального видавничо-поліграфічне підприємство «Трибуна» Токмацької міської ради про стягнення податкового боргу з рахунків платника податків - задовольнити.

Стягнути з рахунків платника податків - Комунального видавничо-поліграфічне підприємство «Трибуна» Токмацької міської ради (код ЄДРПОУ 02466688) у банках, обслуговуючих такого платника податків, суму податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у розмірі 28 170 (двадцять вісім тисяч сто сімдесят) грн. 69 (шістдесят дев'ять) коп., яку направити на р/р 33210800700014, код платежу 11010100, отримувач УДКСУ Запорізької області, код отримувача 37942194, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015; суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 15 917 (п'ятнадцять тисяч дев'ятсот сімнадцять) грн. 81 (вісімдесят одна) коп., яку направити на р/р 31112029700014, код платежу 14010100, отримувач УДКСУ Запорізької області, код отримувача 37942194, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015; суму податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 507 (п'ятсот сім) грн. 82 (вісімдесят дві) коп., яку направити на р/р 33210811700014, код платежу 13050100, отримувач УДКСУ Запорізької області, код отримувача 37942194, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015; суму податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у розмірі 6 914 (шість тисяч дев'ятсот чотирнадцять) грн. 50 (п'ятдесят) коп., яку направити на р/р 33215861700014, код платежу 11020201, отримувач УДКСУ Запорізької області, код отримувача 37942194, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Ю.П. Бойченко