Ухвала від 31.10.2006 по справі К-15722/06

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2006 року м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі :

Головуючого - судді Фадєєвої Н.М.

Суддів - Гордійчук М.П., Леонтович К.Г., Маринчак Н.Є.,

Харченка В.В.

при секретарі - Коротких В.

розглянувши у судовому засіданні справу за касаційною скаргою Комунального підприємства « Одестеплокомуненерго» на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 21.02.2006р. у справі за позовом Комунального підприємства « Одестеплокомуненерго» до Виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання недійсним рішення, -

ВСТАНОВИЛА:

_________________________________________________________________Справа № К-15722/06

Доповідач Фадєєва Н.М.

Позивач Комунальне підприємство « Одесатеплокомуненерго» звернулося до господарського суду з позовом до Виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності про визнання недійсним рішення № 399 від 31.08.2005р. в частині донарахувань страхових внесків в сумі 335, 78 грн., штрафних санкцій в сумі 9876, 15 грн.

Рішенням господарського суду Одеської області від 06.12.2005р. задоволені позовні вимоги КП « Одестеплокомуненерого».

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 21.02.2006р. апеляційна скарга Виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності задоволена, рішення господарського суду Одеської області від 06.12.2005р. скасоване, в задоволені позову відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеною постановою Одеського апеляційного господарського суд, комунальне підприємство « Одестеплокомуненерго» звернулося з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, у якій просить скасувати постанову апеляційного суду, залишити в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального права.

Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи 18.08.2005р. Виконавчою дирекцією Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності проведено перевірку Комунального підприємства з питань правильності нарахування, утримання, своєчасності сплати, обрахування та використання коштів Фонду за період з 01.01.2004р. по 30.06.2005р., за результатами якої складено акт перевірки від 18.05.2005р.

На підставі даного акту перевірки відповідачем прийнято рішення № 399 від 31.08.2005р. про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті ( Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових ( штрафних санкцій), неправомірних витрат донарахованих внесків та пені за порушення законодавства, у якому до позивача серед інших фінансових санкцій, що не є предметом позову, застосовано фінансові санкції у вигляді донарахування страхових внесків у сумі 335, 78 грн. та штрафу у сумі 9876, 14 грн.

Відповідно до ст.. 21 Закону України « Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» розмір страхових внесків на загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, для роботодавців щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 1 Закону України « Про розмір внесків на деякі види загальнообов»язкового державного соціального страхування» встановлено розміри внесків на загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням: для роботодавців - 2, 9 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України « Про оплату праці», та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Статтею 2 Закону України « Про оплату праці» визначена структура заробітної плати. Зокрема до складу заробітної плати включаються інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат згідно статті 15 вказаного Закону встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими ( регіональними) угодами.

Як вбачається з матеріалів справи, пунктом 5.5-1 колективного договору Комунального підприємства « Одесатеплокомуненерго» за наявності фінансової можливості, передбачено надання працівникам підприємства один раз на рік у будь-якому з місяців календарного року матеріальної допомоги ( подарунків, призів) в межах прожиткового мінімуму.

Згідно з пунктом 4.2.1 ст. 4.2 Закону України « Про податок з доходів фізичних осіб» до складу загального місячного оподаткованого доходу включаються: доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані ( виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору.

У загальних звітах позивача по заробітній платі відображено надання працівникам підприємства подарунків до свят на суму 9 876, 15 грн. і він включив вартість цих подарунків до складу місячного оподаткування доходу та відповідно утримав з цієї суми податок з фізичних осіб, що свідчить про те, що подарунки, надані працівникам на підприємстві у період, що був перевірений відповідачем, фактично є іншими заохочувальними виплатами, передбаченими колективним трудовим договором.

При таких обставинах відповідно до ст.. 21 Закону України « Про загально-обов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» позивач був зобов»язаний нарахувати на вищевказану суму страхові внески.

Згідно ст.. 30 цього ж Закону за неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої ( заниженої) суми заробітної плати, на яку відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Таким чином, з урахуванням встановлених у справі обставин суд апеляційної інстанції правомірно дійшов висновку, що позовні вимоги нормативно та документально не обґрунтовані і визнав їх такими, що задоволенню не підлягають.

Доводи касаційної скарги висновків суду не спростовують.

Відповідно до частини 1 ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Судом апеляційної інстанції при ухваленні судового рішення дано правильну правову оцінку обставин у справі, вірно застосовано норми матеріального права, не допущено порушень норм процесуального права, а тому підстав для задоволення касаційної скарги не вбачається.

Керуючись ст.. 220, 221, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Комунального підприємства « Одестеплокомуненерго» залишити без задоволення, а постанову Одеського апеляційного господарського суду від 21.02.2006р. - без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Судді :