ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"16" грудня 2014 р. Справа № 809/3839/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Шумей М.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління Міндоходів у Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
Державна податкова інспекція у м.Івано-Франківську звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті єдиного податку в сумі 2 719,63 грн..
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення статті 67 Конституції України, пп.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.295.1 ст.295 ПК України не сплачені податкові зобов'язання в розмірі 2 719,63 грн..
Представник позивача в судове засідання не з'явилася, однак надіслала до суду клопотання про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задоволити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлялось завчасно та належним чином, на адресу суду повернулось поштове відправлення рекомендоване, з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
За таких обставин, відповідно до ч.4 ст.128 КАС України суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів та за відсутності відповідача.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів.
Відповідно до витягу з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 19208177 відповідача зареєстровано як фізичну особу-підприємця та взято на податковий облік в Державній податковій інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області.
Відповідно до заяви поданої ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області від 25.01.2012 року, вх.№14855/10 фізична особа-підприємець перейшов на спрощену систему оподаткування, обрано 2 групу платника єдиного податку.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 14.1.156 ст.14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Статею 38 ПК України визначено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк. Сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.
Виходячи з п.293.2 ст.293 ПК України фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць, зокрема для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно заяви ОСОБА_3 про застосування спрощеної системи оподаткування від 15.06.2012 р. застосовується ставка у відсотках до доходу 20.
Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку здійснюється відповідно до ст.295 Податкового Кодексу України, зокрема у п.295.1 цієї статті зазначено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Нараховані відповідачу суми по єдиному податку не були сплачені до бюджету в строки та розмірах передбачених законодавством.
Відповідно до п.14.1.39 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Згідно п.131.1 ст.131 ПК України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
Згідно п.14.1.175. ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до довідки про борг за платежами по ФОП ОСОБА_1 (р.номер НОМЕР_1) від 06 листопада 2014 р. та довідки-розрахунку податкового боргу по ФОП ОСОБА_1 сума податкового боргу платника податків, яка підлягає стягненню, станом на 05 листопада 2014р. становить 2 719,63 грн., з яких 2 696,30 грн. податкові зобов'язання та 23,33 грн. - пеня, що обліковується по особовому рахунку.
Як вбачається з п.59.1. ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно на виконання вищезазначених норм на адресу відповідача Державною податковою інспекцією у м. Івано-Франківську ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області було надіслано податкову вимогу за № 6362-25 від 28.08.2014 року, про що свідчить корінець податкової вимоги.
Однак податкових зобов'язань відповідач не виконав.
Податковим кодексом України ст.300 передбачено, що платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
На виконання пп.87.11 ст.87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (76018, АДРЕСА_1 р.номер НОМЕР_1) в дохід бюджету заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 2 719 грн. (дві тисячі сімсот дев'ятнадцять гривень) 63 коп..
Згідно ч.1 ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.2 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою стітті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Згідно ч.1 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: /підсис/ Шумей М.В.