Постанова від 11.12.2014 по справі 804/17586/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2014 р. Справа № 804/17586/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Серьогіної О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр" про застосування заходів реагування,-

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр", в якому просить:

- застосувати заходи реагування щодо державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр" у вигляді зупинення роботи в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Свинотоварної ферми» за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 4 до усунення порушень санітарного законодавства, та отримання дозвільних документів: Висновку державної санітарно-епідемічної експертизи на діючий об'єкт;

- зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр" зупинити роботи в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Свинотоварної ферми» за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул.Запоріжська, 4 до усунення порушень санітарного законодавства, та отримання дозвільних документів: Висновку державної санітарно-епідемічної експертизи на діючий об'єкт;

- застосувати заходи реагування щодо державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр" у вигляді зупинення роботи в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Тракторної бригади» за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 34-а до усунення порушень санітарного законодавства, та отримання дозвільних документів: Висновку державної санітарно-епідемічної експертизи на діючий об'єкт;

- зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр" зупинити роботи в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Тракторної бригади» за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 34-а до усунення порушень санітарного законодавства, та отримання дозвільних документів: Висновку державної санітарно-епідемічної експертизи на діючий об'єкт;

- застосувати заходи реагування щодо державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр" у вигляді зупинення роботи по наданню послуг з організації громадського харчування в їдальнях розташованих на території «Тракторної бригади» за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 34-а та на території «Свинотоварної ферми» за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул.Запоріжська, 4 до отримання дозвільних документів: експлуатаційний дозвіл оператора потужностей, що здійснює в Україні діяльність з виробництва або обігу харчових продуктів підконтрольних санітарній служб;

- зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр" зупинити роботи по наданню послуг з організації громадського харчування в їдальнях розташованих на території «Тракторної бригади» за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул.Запоріжська, 34-а та на території «Свинотоварної ферми» за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 4 до отримання дозвільних документів: експлуатаційний дозвіл оператора потужностей, що здійснює в Україні діяльність з виробництва або обігу харчових продуктів підконтрольних санітарній служб.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок проведення заходу контролю було встановлено факти порушення відповідачем санітарного законодавства, які зафіксовані 23.10.2014р. в акті перевірки дотримання санітарного законодавства складеного за результатами перевірки відповідача та на момент звернення до суду не усунені.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.10.2014р. відкрито скорочене провадження у справі. Копія ухвали від 31.10.2014р. була отримана відповідачем 06.11.2014р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

17.11.2014р., 08.12.2014р. від відповідача надійшли заперечення проти позову, в яких він просить в задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі з огляду на те, що при проведенні перевірки та складанні акту позапланової перевірки позивач діяв поза межами наданих законом повноважень.

Статтею 1 Закону України від 05.04.2007р. № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій;

У відповідності з ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом. Застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.

Пунктами 2, 3 ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням;щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 400/2011 (надалі - Положення № 400/211) Державна санітарно-епідеміологічна служба України (Держсанепідслужба України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра охорони здоров'я України.

Держсанепідслужба України входить до системи органів виконавчої влади у галузі охорони здоров'я та утворюється для забезпечення реалізації державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Відповідно до п.7 даного Положення Держсанепідслужба України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі і на водному, залізничному, повітряному транспорті.

Відповідно до приписів ст. 39 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", державний санітарно-епідеміологічний нагляд - це діяльність органів державної санітарно-епідеміологічної служби по контролю за дотриманням юридичними та фізичними особами санітарного законодавства з метою попередження, виявлення, зменшення або усунення шкідливого впливу небезпечних факторів на здоров'я людей та по застосуванню заходів правового характеру щодо порушників.

Основними завданнями цієї діяльності є, зокрема, нагляд за дотриманням санітарного законодавства.

Згідно п. 4.4 Положення про територіальні органи Державної санітарно-епідеміологічної служби України, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.01.2012 року № 34, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 16.03.2012 № 413/20/726 державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, органами влади АР Крим, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від їх форми власності, фізичними особами та громадянами, виконанням ними санітарних та протиепідемічних (профілактичних) заходів здійснюють Головні управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на водному, залізничному, повітряному транспорті.

Пунктом 7 Положення № 400/211, Держсанепідслужба України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі і на водному, залізничному, повітряному транспорті. Керівниками територіальних органів Держсанепідслужби України є головні державні санітарні лікарі на відповідній території, відповідному виді транспорту.

Відповідно до Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 р. № 1109 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 р. № 1217), державний санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється вибірковими перевірками дотримання санітарного законодавства за планами органів державної санітарно-епідеміологічної служби, а також позапланово залежно від санітарної, епідемічної ситуації та за заявами громадян.

Згідно наведеного вище Положення метою державного санітарно-епідеміологічного нагляду є запобігання, виявлення та припинення порушень санітарного законодавства. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється головними державними санітарними лікарями, їх заступниками, іншими посадовими особами.

Результати перевірки оформлюються актом, форма і порядок складання якого визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Відповідно ст. 11 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994р., № 4004-XII (надалі по тексту Закон №4004-XII) державній санітарно-епідеміологічній експертизі підлягають, зокрема, діючі об'єкти, у тому числі військового та оборонного призначення.

Згідно п. 3.2 Порядку проведення державної санітарно - епідеміологічної експертизи затвердженого наказом МОЗ України №247 від 09.10.2000р., забороняється використання або функціонування об'єктів експертизи без наявності позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Статтею 1 Закону України № 4004-XII визначено, що державна санітарно-епідеміологічна експертиза - це вид професійної діяльності органів державної санітарно-епідеміологічної служби, що полягає у комплексному вивченні об'єктів експертизи з метою виявлення можливих небезпечних факторів у цих об'єктах, встановленні відповідності об'єктів експертизи вимогам санітарного законодавства, а у разі відсутності відповідних санітарних норм в обґрунтуванні медичних вимог щодо безпеки об'єкта для здоров'я та життя людини.

Відповідно до п. 6 додатку до Закону України «Про перелік дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19.05.2011р, № 3392-VI висновок державної санітарно - епідеміологічної експертизи на діючий об'єкт відноситься до документів дозвільного характеру.

Згідно ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про безпечність та якість харчових продуктів», від 23.12.1997р., № 771/97-ВР (надалі по тексту Закон № 771) оператори потужностей (об'єктів), що здійснюють в Україні діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, підконтрольних санітарній службі, повинні отримати експлуатаційний дозвіл відповідного головного державного санітарного лікаря, який видається на кожну з таких потужностей (об'єктів), що використовуються для здійснення вищезазначеної діяльності.

Частиною 1 ст. 5 Закону № 771 визначено, що до підконтрольних продуктів харчування санітарно-епідеміологічній службі належать: усі харчові продукти для спеціального дієтичного споживання; усі функціональні харчові продукти; усі харчові продукти, крім визначених у частині другій цієї статті.

Відповідно до ст. 1 Закону України №771 у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

виробник - фізична або юридична особа (її філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, представництва), що здійснює господарську діяльність з виробництва харчових продуктів, харчових добавок, ароматизаторів, дієтичних добавок, допоміжних матеріалів для переробки та допоміжних засобів і матеріалів для виробництва з метою введення їх в обіг, а також обіг;

виробництво - господарська діяльність, пов'язана з виробленням об'єктів санітарних заходів, включаючи всі стадії технологічного процесу, у тому числі виготовлення, підготовку, змішування та пов'язані з цим процедури, обробку, наповнення, пакування, переробку, відновлення та інші зміни стану об'єкта;

експлуатаційний дозвіл - дозвіл, який видається відповідним головним державним санітарним лікарем та/або відповідним головним державним інспектором ветеринарної медицини оператору потужностей (об'єкта) на підставі перевірки дотримання цими потужностями (об'єктами) санітарних заходів і технічних регламентів, та дозволяє оператору потужностей (об'єкта) здійснювати господарську діяльність згідно з цим Законом;

необроблений харчовий продукт тваринного походження - м'ясо, риба, молюски і ракоподібні, у тому числі свіжі, охолоджені або заморожені, та яйця, молоко, мед та їх продукти, які були вироблені шляхом зміни їх первинного стану без додавання харчових добавок, ароматизаторів або інших харчових продуктів;

оператор потужностей - виробник, який здійснює передбачені цим Законом види діяльності, використовуючи потужності (об'єкти), які належать йому на правах власності або користування;

об'єкти санітарних заходів - харчові продукти, включаючи харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, функціональні харчові продукти, а також харчові добавки, ароматизатори, дієтичні добавки та допоміжні матеріали для переробки, допоміжні засоби та матеріали для виробництва та обігу.

З огляду на вищевикладене, відповідач відноситься до операторів потужностей оскільки є юридичною особою, що здійснює господарську діяльність з вироблення харчових продуктів, отже, повинен отримати експлуатаційний дозвіл.

Відповідно до п. 79 додатку до Закону України «Про перелік дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19.05.2011р, № 3392-VI експлуатаційний висновок відноситься до документів дозвільного характеру.

Правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлення порядку діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та державних адміністраторів регулюються Законом України « Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Відповідно до абз. 3, 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005р. № 2806-ІV (надалі Закон № 2806-ІV) документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності. Об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру - природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб'єктом господарювання у процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об'єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід).

З огляду на приписи Закону № 2806-ІV суб'єкт господарювання набуває право на проведення певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності з моменту отриманням дозвільного документа.

Судом встановлено, що 09.10.2014р. слідчим з ОВС СВ СУ прокуратури Дніпропетровської області Чернорот А.Ю. винесена постанова про призначення по кримінальному провадженню №420140400000244 позапланової перевірки ТОВ «Агродніпроцентр» з питань дотримання санітарного законодавства України за період з 01.01.2012р. по 09.10.2014р. Виконання вказаної постанови доручено відповідним співробітникам головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області.

20.10.2014р. наказом головного державного санітарного лікаря Царичанського, Петриківського, Магдалинівського районів Дніпропетровської області № 309 наказано провести позапланову перевірку ТОВ «Агродніпроцентр» з питань дотримання вимог Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» № 4005-Х1І від 24.02.1994р., Закону України від 02.03.1995р. «Про пестициди та агрохімікати» № 86/95-ВР від 02.03.1995р. Закону України № 2694-ХІІ «Про охорону праці», ст. 17, 35-2 Закону України «Про відходи», наказу МОЗ України № 280 від 23.07.2002р. «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», наказу МОЗ України від 21.05.2007 №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», наказу МОЗ України від 23 липня 2002 року № 280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» зі змінами, затвердженими наказом МОЗ України від 2.02.2013р. № 150, ДСП 8.8.1.2.001-98 «Державних санітарних правил транспортування, зберігання і застосування пестицидів в народному господарстві», «Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць» №145 від 17.03.2011р., СП 4542-87 «Санітарні правила для тваринницьких підприємств», «Санітарних і ветеринарних правил для молочних ферм колгоспів, радгоспів і підсобних господарств», затверджених Держагропромом СРСР за погодженням з МОЗ СРСР 29.09.1986р.

23.10.2014р. посадовою особою позивача в присутності директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр" ОСОБА_2 було проведено позапланову перевірку дотримання санітарного законодавства від 21-23 жовтня 2014р., за результатами якої було складено Акт перевірки дотримання санітарного законодавства від 23.10.2014 року.

При перевірці встановлені факти порушення відповідачем санітарного законодавства, а саме:

- не проводиться облік операцій з відходами тваринництва, що є порушенням п. 5 ст. 35-2 Закону України «Про відходи», відповідно до якого суб'єкти у сфері поводження з відходами тваринного походження ведуть облік усіх операцій з такими відходами;

- не здійснюється контроль за параметрами виробничих факторів у робочій зоні, що є порушенням п. 3.7 «Санітарних правил тваринницьких підприємств», відповідно до яких "контроль за параметрами виробничих факторів в робочій зоні повинен виконуватися відомчими лабораторіями Госагропрома та періодично в порядку державного санітарного надзору - лабораторіями санітарно-епідеміологічних станцій;

- не складений та не погоджений з Держсанепідслужбою план застосування засобів захисту рослин на 2014р., що є порушенням п.1.7 «Державних санітарних правил Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», відповідно до яких щорічно до початку робіт із пестицидами плати їх використання різними підприємствами, установами та організаціями, складені з урахуванням прогнозу видового складу і поширеністю шкідливих комах, хвороб сільськогосподарських рослин, тварин і птиць, бур'янів, повинні бути погоджені санітарно-епідеміологічною службою;

- відсутній склад для зберігання пестицидів. Зберігання пестицидів у іншому господарстві не узгоджено з держсанепідслужбою, що є порушенням п.п5.1.1, 5.1.22 ДСанПіН 8.8.ю1.2.001-98, відповідно до яких зберігання пестицидів допускається тільки в спеціально призначених для цього складах, у випадку відмови в паспортизації складу або вилучення паспорта на право зберігання пестицидів керівництво господарства може за домовленістю із сусіднім господарством і узгодженню із санепідстанцією;

- не організоване прання і дегазація спецодягу і засобів індивідуального захисту, що є порушенням ст.8 ЗУ "Про охорону праці" п.9.1.18 ДСанПіН 8.8.1.2.001-98, відповідно до яких роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання заходів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору;

- встановлено відсутність у відповідача права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, оскільки відповідач здійснює господарську діяльність без відповідних дозволів, а саме, висновку державної санітарно-епідемічної експертизи на діючі об'єкти та експлуатаційний дозвіл операторам потужностей, що здійснюють в Україні діяльність з виробництва або обігу харчових продуктів підконтрольних санітарній службі.

Зауваження або заперечення до проведеного позапланового заходу та складеного акту перевірки з боку суб'єкта господарювання на адресу позивача не надходили.

Доводи відповідача про те, що позапланова перевірка проведена позивачем під час дії мораторію на ії проведення, а відтак є незаконною не заслуговують на увагу з огляду на наступне.

Дійсно, Законом України від 31.07.2014р., № 1622-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік»» установлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки. (ст. 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік»)

Проте, п. 2 постанови Кабінету міністрів України від 13.08.2014р. № 408 визначено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позивач діяв в межах та у спосіб визначений чинним законодавством України.

Зважаючи на те, що під час розгляду справи, Товариством з обмеженою відповідальністю "Агродніпроцентр" не надані докази обліку операцій з відходами тваринництва, не погоджений з Держсанепідслужбою план застосування засобів захисту рослин на 2014р., відсутній склад зберігання пестицидів, не організоване прання і дегазація спецодягу і засобів індивідуального захисту, не надано висновок державної санітарно-епідемічної експертизи на діючі об'єкти та експлуатаційний дозвіл операторам потужностей, тому подальше виконання робіт в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Свинотоварної ферми» за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 4 та в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Тракторної бригади» за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 34-а є таким, що суперечить вимогам діючого законодавства.

За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області задовольнити повністю.

Застосувати заходи реагування щодо державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агродніпроцентр» (код ЄДРПОУ 36679579) у вигляді зупинення роботи в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Свинотоварної ферми» за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 4 до усунення порушень санітарного законодавства, та отримання дозвільних документів: Висновку державної санітарно-епідемічної експертизи на діючий об'єкт.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Агродніпроцентр» (код ЄДРПОУ 36679579) зупинити роботи в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Свинотоварної ферми» за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул.Запоріжська, 4 до усунення порушень санітарного законодавства, та отримання дозвільних документів: Висновку державної санітарно-епідемічної експертизи на діючий об'єкт.

Застосувати заходи реагування щодо державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агродніпроцентр» (код ЄДРПОУ 36679579) у вигляді зупинення роботи в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Тракторної бригади» за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 34-а до усунення порушень санітарного законодавства, та отримання дозвільних документів: Висновку державної санітарно-епідемічної експертизи на діючий об'єкт.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Агродніпроцентр» (код ЄДРПОУ 36679579) зупинити роботи в свинарниках, майстернях, боксах, адміністративних та побутових приміщеннях розташованих на території «Тракторної бригади» за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 34-а до усунення порушень санітарного законодавства, та отримання дозвільних документів: Висновку державної санітарно-епідемічної експертизи на діючий об'єкт.

Застосувати заходи реагування щодо державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агродніпроцентр» (код ЄДРПОУ 36679579) у вигляді зупинення роботи по наданню послуг з організації громадського харчування в їдальнях розташованих на території «Тракторної бригади» за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 34-а та на території «Свинотоварної ферми» за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 4 до отримання дозвільних документів: експлуатаційний дозвіл оператора потужностей, що здійснює в Україні діяльність з виробництва або обігу харчових продуктів підконтрольних санітарній служб.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Агродніпроцентр» (код ЄДРПОУ 36679579) зупинити роботи по наданню послуг з організації громадського харчування в їдальнях розташованих на території «Тракторної бригади» за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 34-а та на території "Свинотоварної ферми" за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Тарасо-Шевченківка, вул. Запоріжська, 4 до отримання дозвільних документів: експлуатаційний дозвіл оператора потужностей, що здійснює в Україні діяльність з виробництва або обігу харчових продуктів підконтрольних санітарній служб.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя О.В. Серьогіна