Ухвала від 19.11.2014 по справі 814/2624/14

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про закриття провадження у справі

19.11.2014 р. Справа № 814/2624/14

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: ОСОБА_1, м. Очаків, Миколаївська область

до відповідача: Міністерства оборони України, м. Київ

У складі колегії суддів:

головуючий суддя Середа О.Ф.

судді: Птичкіна В.В., Єнтіна А.П.

секретар судового засідання Мартиненко Ю.З.

ПРЕДСТАВНИКИ:

позивач: ОСОБА_1

від відповідача: Саламатін О.В.

Суть спору: стягнення грошової компенсації за речове майно в сумі 5604,56 грн.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулась до суду з позовом до Міністерства оборони України (надалі - відповідач) про відшкодування грошової компенсації за не отримане речове майно в сумі 5604, 56 грн.

Від відповідача надійшло клопотання про закриття провадження у справі, у зв'язку з тим, що вона не підлягає розглядау в порядку адміністративного судочинства.

Суд дослідив матеріали і обставини справи та встановив наступне.

Частиною 1 пункту 1 статті З КАС України визначено, що справою адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) є вирішення адміністративним судом публічно-правового спору, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно пункту 7 частини 1 зазначеної статті суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно частини 1 пункту 2 статті 17 КАС до компетенції адміністративних судів віднесено спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Таким чином, ознакою суб'єкта владних повноважень, як сторони в адміністративному процесі, є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій у правовідносинах, щодо яких виник спір.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, то він не має встановлених нормами КАС необхідних ознак суб'єкта владних повноважень, а спір не має встановлених нормами КАС ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Згідно частиною 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Враховуючи те, у позовній заяві ставиться питання про отримання ОСОБА_1, як матір'ю та спадкоємницею, грошової компенсації за неотримане речове майно померлого громадянина ОСОБА_3, суд вважає, що такий спір не може бути розглянуто саме в порядку адміністративного судочинства.

Частиною 1 статі 1216 Цивільного кодексу України встановлено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

При цьому, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті - частина 1 статі 1218 ЦК України.

Таким чином, адміністративний суд встановив, що даний спір не є публічно-правовим і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції, як зазначено у частині 1 пункту 1 статті 3 КАС України, а тому встановлена статтею 17 КАС України компетенція адміністративних судів на цей спір не поширюється.

Вказаний спір віднеситься до виключної компетенції суду загальної юрисдикції, та має розглядатися в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до статті 107 Цивільно-процесуального кодексу України усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами.

Враховуючи вищевикладене, суд закриває провадження у справі.

Керуючись статтями 128, 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі № 814/2624/14 за позовом ОСОБА_1 до Міністерстав оборони України - закрити.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий судя О.Ф. Середа

Суддя В. В. Птичкіна

Суддя А. П. Єнтіна