ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без розгляду
12 грудня 2014 року № 813/8402/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мартинюк В.Я. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про скасування заборони на нерухоме майно, -
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про визнання незаконної заборони, зареєстрованої 05.09.2008 року за №7860327, внесеної приватним нотаріусом ОСОБА_2 Малинівського районного нотаріального округу, та про зобов'язання скасувати запис в Єдиному державному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна про заборону на відчуження майна ОСОБА_3 на квартиру АДРЕСА_1, зареєстрованого 05.09.2008 року за №7860327.
Згідно з ч.1 ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною ч.2 цієї ж статті передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить визнати незаконною та скасувати заборону, зареєстровану 05.09.2008 року, а до суду з даними вимогами звернувся лише 10.12.2014 року, тобто з пропуском строків, встановлених ч.2 ст.99 КАС України.
Оскільки, в силу закону поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджується належними доказами, а такі в матеріалах позову відсутні, суд вважає, що позивачем пропущено строк звернення до суду, тому адміністративний позов належить залишити без розгляду.
Щодо судового збору, то такий, у відповідності до ст.7 Закону України «Про судовий збір», належить повернути з Державного бюджету України в користь позивача.
Керуючись ст.ст. 17-19, 99,100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції про скасування заборони на нерухоме майно - залишити без розгляду.
2. Повернути з Державного бюджету України в користь ОСОБА_1, що проживає за адресою АДРЕСА_1, 73 грн. 08 коп. (сімдесят три гривні вісім копійок) сплаченого судового збору.
3. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
4. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.Я.Мартинюк