Справа № 466/8816/14-а
11 грудня 2014 року
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Глинська Д.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області та Управління державної виконавчої служби у Львівській області про скасування постанови ВП № 43407698 від 20.11.2014 року, -
10 грудня 2014 року Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулося до Головного управління юстиції у Львівській області та Управління державної виконавчої служби у Львівській області про скасування постанови ВП № 43407698 від 20.11.2014 року.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 КАС України адміністративний позов повинен подаватись до суду із дотриманням вимог, передбачених ст. 106 КАС України.
Відповідно до п. 4 ч. 1 статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з частиною 3 статті 181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Статтею 3 Закону України «Про державну виконавчу службу» визначено, що органами державної виконавчої служби є Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України; відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції; районні, міські (міст обласного значення), районні в містах відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції. Районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції є юридичними особами, мають відповідні рахунки в органах Державного казначейства України для обліку депозитних сум і зарахування стягнутих з боржників коштів та їх виплати стягувачам у національній валюті, а також відповідні рахунки для обліку аналогічних операцій в іноземній валюті в банках, гербову печатку.
Отже, відповідачами можуть бути лише вищеперелічені органи державної виконавчої служби, не структурні підрозділи органів державної виконавчої служби та не їх посадові особи.
Зокрема відділи державної виконавчої служби, не визначені Законом України «Про державну виконавчу службу» як самостійні органи державної виконавчої служби, що виключає можливість їхньої участі як відповідачів у такій категорії справ.
Позивачем не вказано зміст позовних вимог, відповідно до частини 4 статті 105 КАС України.
Окрім цього згідно п. 6 ч.1 ст. КАС України у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Як вбачається з переліку додатків до позовної заяви, у ньому не вказано долучене до позовної заяви рішення Європейського суду з прав людини, а вказана копія квитанцій та реєстру вихідної кореспонденції про надіслання копії позовної заяви з додатками відповідачам, однак фактично такий додаток відсутній.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Оскільки встановлено, що адміністративний позов подано до суду з порушенням вимог ст. 106 КАС України, вважаю, що її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків вказаних в мотивувальній частині ухали.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, -
адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області та Управління державної виконавчої служби у Львівській області про скасування постанови ВП № 43407698 від 20.11.2014 року залишити без руху.
Надати позивачу строк п'ять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя: Д. Б. Глинська