29 липня 2014 року
Справа №607/10736/14-п
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Делікатна Л.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, непрацюючого, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Громадянин ОСОБА_1, 24 червня 2014 року о 02 год. 10 хв., на водоймі загальнодержавного значення, поблизу с. В. Глибочок, Тернопільського району, займався підводним полюванням гарпунною рушницею в нічний період, добув риби на 11 кг. 900 гр., чим перевищив добову норму на 8 кг. 800 гр., тим самим порушив ст. 63 Закону України "Про тваринний світ" та п. 4.6 «Правил любительського і спортивного рибальства», а саме дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі загального користування не більше 3 кг., відповідальність за що передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнав та щиро розкаявся, просить його суворо не карати.
Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, доведена матеріалами справи, дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення № 002023 від 24 червня 2014 року; актом вилучення знарядь лову, іншого рибальського майна, плавучих та інших транспортних засобів від 24 червня 2014 року; актом зважування риби від 24 червня 2014 року; розрахунком матеріальної шкоди; фотознімками вчиненого правопорушення.
За таких обставин, вважаю що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, а саме - грубе порушення правил рибальства (вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову), а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення.
Накладаючи адміністративне стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу винного, ступінь вини, його майновий стан, визнання ним вини у вчиненому і приходжу до переконання, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави із конфіскацією незаконно добутих водних живих ресурсів та без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю правопорушника.
Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 85, 280, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 340 (триста сорок) гривень із конфіскацією незаконно добутих водних живих ресурсів та без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю правопорушника.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 36 грн. 54 коп.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи внесення прокурором подання.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.
Суддя ОСОБА_2