Справа № 195/1687/14-ц
про призначення судово-психіатричної експертизи
у справі про визнання фізичної особи недієздатною
14.11.2014 року с-ще Томаківка Дніпропетровської області
Томаківський районний суд Дніпропетровської області в складі:
Головуючого судді Омеко М.В.
Народних засідателів: Павленко В. Костенко Н.І.
при секретарі Давидовій М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Томаківка Дніпропетровської області справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: відділ опіки та піклування Томаківської районної адміністрації, про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна,-
ОСОБА_1 звернулась в суд із заявою про визнання громадянина, ОСОБА_2 недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна, посилаючись на те, що її син, ОСОБА_2 з дитинства страждає на тяжке хронічне психічне захворювання, у зв'язку з цим, він не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Не може вчиняти правочинів, навіть дрібних побутових. Не може самостійно набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, також створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно виконувати їх та нести відповідальність, а тому потребує встановлення опіки і призначення опікуна з метою виконання в його інтересах цивільних прав і обов'язків, забезпечення його доглядом і лікуванням. В зв'язку з цим може бути визнаний недієздатним.
Враховуючи, що наявні достатні дані про психічний розлад здоров'я ОСОБА_2 , а вирішення питання про те, чи може ОСОБА_2 розуміти значення своїх дій та керувати ними потребує спеціальних знань в області психіатрії, тому керуючись ст. 239 ЦПК України, суд
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: відділ опіки та піклування Томаківської районної адміністрації, про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи хворіє ОСОБА_2, мешканець с. Зелений Клин, Томаківського району Дніпропетровської області. вул. Степова, буд. № 5 на психічну хворобу?
2. Чи розуміє ОСОБА_2 в силу свого психічного розладу здоров'я значення своїх дій та чи може керувати ними ?
Проведення експертизи доручити Дніпропетровській обласній клінічній психіатричній лікарні, надавши в розпорядження експертам всі матеріали щодо історії хвороби, які стосуються захворювання ОСОБА_2.
Провадження у справі зупинити на час проведення судової експертизи.
Ухвала в частині призначення експертизи оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя: М.В. Омеко.
Народні ОСОБА_3
засідателі: Костенко Н.І.
Суддя:
ОСОБА_4