Ухвала від 16.06.2006 по справі К-12292/06

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16червня 2006 року м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого Харченка В.В.,

суддів: Берднік І.С.,

Васильченко Н.В.,

Кравченко О.О.,

Матолича С.В.,

за участю секретаря - Кулеші А.О.,

сторони:

від Генеральної прокуратури України - Турлова Ю.А.,

від Київської міської ради - Задорожня І.О.,

розглянувши касаційну скаргу Київської міської ради на рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 30 серпня 2005 року та на ухвалу апеляційного суду міста Києва від 9 грудня 2005 року у справі за заявою Заступник Генерального прокурора України - прокурора міста Києва про визнання незаконним пунктів 8.2 - 8.13 додатку 2 до рішення Київської міської ради від 26 вересня 2004 року № 47/207, -

ВСТАНОВИЛА:

Заступник Генерального прокурора України - прокурор міста Києва звернувся до суду з заявою про визнання незаконним пунктів 8.2 - 8.13 додатку 2 до рішення Київської міської ради від 26 вересня 2004 року № 47/207.

В обґрунтування заявлених вимог прокурор міста Києва посилається на те, що затверджені Київською міською радою Правила паркування транспортних засобів є незаконними в частині застосування примусового переміщення транспортних засобів.

Рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 30 серпня 2005 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду міста Києва від 9 грудня 2005 року, заяву заступника Генерального прокурора України - прокурора міста Києва задоволено. Пункти 8.2 - 8.13 додатку 2 до рішення Київської міської ради від 26 вересня 2004 року № 47/207 «Про встановлення Правил благоустрою території, паркування транспортних засобів, тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках у місті Києві» щодо застосування примусового переміщення транспортних засобів, водії яких порушили правила зупинки і стоянки, визнано незаконними та скасовано.

Рішення судів попередніх інстанцій мотивовані тим, що порядок зупинки і стоянки транспортних засобів встановлено Правилами дорожнього руху України, а відповідальність за їх порушення передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення у вигляді попередження або штрафу. Відповідно до Закону України «Про власність» жодний державний орган не має права втручатись у здійснення власником, а також особами, які володіють майном на праві повного господарського відання, оперативного управління, або на іншій підставі, передбаченій законом чи договором, їх правомочностей щодо володіння, користування й розпорядження своїм майном або встановлювати, не передбачені законодавчими актами України додаткові обов'язки.

Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, Київська міська рада звернулась з касаційною скаргою, в якій зазначила, що вони прийняті з порушенням норм матеріального права.

Разом з тим, в процесі підготовки справи до розгляду від прокуратури міста Києванадійшла заява про відмову від адміністративного позову.

Розглянувши зазначену заяву, колегія суддів вважає, що вона підлягає задоволенню.

Частиною 1 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України пердбачено, що крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Відповідно до статті 219 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а сторони можуть примиритися у будь-який час до закінчення касаційного розгляду. У разі відмови від адміністративного позову або примирення сторін суд касаційної інстанції постановляє ухвалу відповідно до вимог статей 112 і 113 цього Кодексу.

Зі змісту частини 1, 2 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково.Про прийняття відмови від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Зазначена відмова від позову жодним чином не порушує охоронюваних законом прав третіх осіб, а тому підлягає задоволенню, як така, що не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

За таких обставин, судові рішення підлягають скасуванню, а провадження у справі закриттю.

Керуючись статтями 51, 112, 221, 223, 228, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України,

УХВАЛИЛА:

Заяву прокурора про відмову від адміністративного позову задовольнити.

Рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 30 серпня 2005 року та ухвалу апеляційного суду міста Києва від 9 грудня 2005 року скасувати.

Провадження у справі за заявою Заступник Генерального прокурора України - прокурора міста Києва про визнання незаконним пунктів 8.2 - 8.13 додатку 2 до рішення Київської міської ради від 26 вересня 2004 року № 47/207 - закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий Харченко В.В.

судді Берднік І.С.

Васильченко Н.В.

Кравченко О.О.

Матолич С.В.