Ухвала від 03.12.2014 по справі 803/2352/14

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

03 грудня 2014 рокуСправа № 803/2352/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

суддів Дмитрука В.В., Ксензюка А.Я.,

при секретарі Головатій І.В.,

за участю представника відповідача Багацького Є.Г.,

представника третьої особи Піддубного О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Державного агентства лісових ресурсів України, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся в суд із позовом до Державного агентства лісових ресурсів України, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства про визнання протиправним та скасування наказу №652-к від 04.11.2014 року про звільнення ОСОБА_3 з посади директора ДП «Мисливське господарство «Звірівське», поновлення на посаді та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.

В судовому засіданні судом з власної ініціативи було поставлено на вирішення питання про закриття провадження у справі з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судовому засіданні щодо закриття провадження у справі покладався на розсуд суду, а представник третьої особи зазначив, що провадження у даній справі підлягає закриттю.

Заслухавши думку осіб, які беруть участь в справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження в справі слід закрити з таких підстав.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно із частиною другою статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

За правилами пункту 2 частини другої статті 17 Кодекс України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

При цьому у пункті 15 частини першої статті 3 КАС України визначено, що публічна служба це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Загальними ознаками публічної служби є те, що це професійна діяльність осіб, які її обіймають, здійснюється на основі Конституції, законів та інших нормативно-правових актів, за змістом полягає у виконанні завдань і функції держави (органів державної влади та органів місцевого самоврядування), оплачується з державних коштів (з Державного бюджету, місцевих бюджетів).

Як слідує зі змісту позовної заяви, між сторонами виник трудовий спір, який пов'язаний з припиненням дії контракту та звільненням позивача 05.11.2014 року з посади директора ДП «Мисливське господарство «Звірівське» за пунктом 8 статті 36 Кодексу законів про працю України з підстав, передбачених підпунктами «в», «м» пункту 26 контракту.

Відповідно до Статуту Державного підприємства «Мисливське господарство «Звірівське» (а.с.82-91) підприємство діє на підставі Статуту, засноване на державній власності, створене на підставі наказу Державного комітету лісового господарства України від 22.01.1998 року №11 «Про створення державного мисливського господарства «Звірівське» Волинської області», належить до сфери управління Державного комітету лісового господарства України та входить до сфери управління Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

В пункті 23 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.03.2013 року №3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» зазначено, що діяльність особи, призначеної у державному секторі економіки через систему організаційно-господарських повноважень відповідних органів управління на посаду керівника юридичної особи - суб'єкта господарської діяльності (наприклад, керівник житлово-експлуатаційної організації, призначений на цю посаду відповідним органом місцевого самоврядування), що функціонує на основі права господарського відання або права оперативного управління, або за рішенням органу місцевого самоврядування, не є публічною службою, передбаченою пунктом 15 статті 3 КАС України. Трудові правовідносини таких осіб регулюються законодавством про працю, а спори із цих питань розглядаються у порядку цивільного судочинства.

За таких обставин слід дійти висновку, що посада директора ДП «Мисливське господарство «Звірівське» не відноситься до публічної служби у розумінні статті 3 КАС України. У даному випадку при прийнятті оскаржуваного рішення відповідач не здійснював владних управлінських функцій, а діяв як роботодавець позивача, отже даний спір не повинен розглядатися у порядку адміністративного судочинства.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 15 Цивільно-процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Так, відповідно до пунктів 2, 3 частини першої статті 232 Кодексу законів про працю України визначено, що безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами: працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення трудового договору, зміну дати і формулювання причини звільнення, оплату за час вимушеного прогулу або виконання нижче оплачуваної роботи, за винятком спорів працівників, вказаних у частині третій статті 221 і статті 222 цього Кодексу; керівника підприємства, установи, організації (філіалу, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу), його заступників, головного бухгалтера підприємства, установи, організації, його заступників, а також службових осіб органів доходів і зборів, яким присвоєно спеціальні звання, і службових осіб центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах державного фінансового контролю та контролю за цінами; керівних працівників, які обираються, затверджуються або призначаються на посади державними органами, органами місцевого самоврядування, а також громадськими організаціями та іншими об'єднаннями громадян з питань звільнення, зміни дати і формулювання причини звільнення, переведення на іншу роботу, оплати за час вимушеного прогулу і накладання дисциплінарних стягнень, за винятком спорів працівників, вказаних у частині третій статті 221 і статті 222 цього Кодексу.

За правилами пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З врахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що провадження у даній справі слід закрити, роз'яснивши позивачу, що його позов повинен розглядатись в порядку цивільного судочинства Ківерцівським районним судом Волинської області або судом за місцезнаходженням відповідача за вибором позивача.

Керуючись ст.ст.157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Державного агентства лісових ресурсів України, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу закрити.

Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, яка буде складена у повному обсязі 08 грудня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій

Судді В.В.Дмитрук

А.Я.Ксензюк