Ухвала від 27.11.2014 по справі 2а-247/12

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2014 року Справа № 156166/12

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Макарика В.Я.

суддів - Глушка І.В. Большакової О.О.

за участю секретаря судового засідання - Омеляновської Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську на постанову Івано-Франківського міського суду від 07.02.2012р. у справі № 0907/2а-8007/11 за позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про зобов'язання вчинити дії про перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

12 квітня 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську у якому просив визнати відмову управління Пенсійного фонду України в м. Івано - Франківську у зарахуванні до сум, з яких обраховано розмір пенсії - виплачені суми допомоги на оздоровлення та грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади неправомірною.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Івано - Франківську провести перерахунок призначеної пенсії з включенням з 12.10.2008р. (часу виходу на пенсію) до заробітку, з якого визначалась пенсія, сум допомог на оздоровлення та грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, з яких утримувався, а також нараховувався і сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Івано-Франківського міського суду від 07.02.2012 року адміністративний позов задоволено. Визнано дії управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії з врахуванням до заробітку сум допомог на оздоровлення та грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, з яких утримувався, а також нараховувався і сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та виплатити різницю перерахованої пенсії неправомірною.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з врахуванням до заробітку сум допомог на оздоровлення та грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, з яких утримувався, а також нараховувався і сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та виплатити різницю перерахованої пенсії, з виплатою різниці з 12.10.2010 року недоотриманої ОСОБА_1.

Не погодившись із постановою суду першої інстанції управління пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську оскаржило її в апеляційному порядку та просить постанову Івано-Франківського міського суду - скасувати. Ухвалити нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську - відмовити в повному обсязі.

Апелянт свої вимоги мотивує тим, що згідно із ст. 33 вказаного Закону, заробітна плата державного службовця складається із посадового окладу, доплат за ранг, надбавки за вислугу років та інших надбавок і премії. Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках від посадового окладу із врахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби. Право на визначення розміру пенсії державним службовцям регламентується виключно Законом України „Про державну службу" і тому посилання суду першої інстанції на ст. 66 Закону України „Про пенсійне забезпечення" є безпідставним. Матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на соціально - побутові потреби та грошова винагорода не відносяться до інших надбавок, тому врахувати її в суму заробітної плати для обчислення пенсії, немає підстав.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності згідно із ч.4 ст. 196 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апелянта у їх сукупності, апеляційний суд приходить до переконання, що подана апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких мотивів.

Судом першої інстанції було встановлено, що ОСОБА_1 є державним службовцем, який перебуває на пенсії. Згідно відповіді № 5850\03 від 29.12.2010 року ОСОБА_1 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу".

Відповідно до матеріалів справи (а.с. 15) Головним управлінням державного казначейства України в Івано-Франківській області у Тисменицькому районі надано довідку № 3-52/6 від 05.04.2011 року, в якій зазначено, що з виплачених за 2006-2008 роки матеріальної допомоги та грошової винагороди за сумлінну працю згідно встанови КМУ №212 від 24.02.2003 року були проведені утримання та нарахування до Пенсійного Фонду України.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу", заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до частини 1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення" до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види плати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне врахування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно ст. 37 цього Закону, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позивач, як державний службовець, що має право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про державну службу" мав право на перерахунок пенсії з врахуванням до заробітку сум допомог на оздоровлення та грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, з яких утримувався, а також нараховувався і сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та виплатити різницю перерахованої пенсії.

Взявши до уваги викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний спір, на підставі правильно встановлених обставин справи та визначених їм правовідносин, прийшов до обґрунтованих і законних висновків. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не свідчать про порушення судом норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи і відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України не можуть бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст. 41, 160, 195, ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського міського суду від 07.02.2012р. у справі № 0907/2а-8007/11 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя: В.Я. Макарик

Судді: І.В. Глушко

О.О. Большакова