про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
04 грудня 2014 року 810/6788/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області про визнання протиправними дій та скасування постанов,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Відділу Державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області про визнання протиправними дій та скасування постанов.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З матеріалів справи слідує, що у Відділі ДВС Києво-святошинського районного управління юстиції Київської області знаходиться виконавче провадження ВП №44331343 з примусового виконання виконавчого листа №369/12333/13-ц, виданого 13.04.2014 року Києво-Святошинським районним судом Київської області.
20.10.2014 року та 31.10.2014 року державними виконавцями Відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського управління юстиції Київської області було винесено постанови про накладання штрафу за невиконання вимог державного виконавця в розмірах 340,00 грн., та 680,00 грн.
Відповідно до зазначених постанов позивач - ОСОБА_1 є боржником, тобто стороною виконавчого провадження.
Згідно з ч. 1 та ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Отже, суд при визначенні юрисдикції виходить з того, що до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених частиною другою статті 17 Закону України "Про виконавче провадження", крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження.
Частиною 4 статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна та територіальна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
У розумінні статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
До юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є стороною виконавчого провадження, порушеного за виконавчим листом, який було видано у цивільній справі 369/12333/13-ц Києво-Святошинським районним судом Київської області, тому зазначена справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а має розглядатися судом, який видав виконавчий документ, тобто Києво-Святошинським районним судом Київської області за правилами Цивільно-процесуального кодексу України.
Із врахуванням викладеного, відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги. Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про повернення позивачу судового збору у розмірі 328 грн. 86коп., сплаченого згідно квитанцій №78-1594 від 1 грудня 2014 року, №78-1586 від 1 грудня 2014 року, №78-1596 від 1 грудня 2014 року.
Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Києво-Святошинського управління юстиції Київської області про визнання протиправним дій та скасування постанов - відмовити.
Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України сплачений нею судовий збір у сумі 328 (триста двадцять вісім) 86 коп.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами - надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Лиска І.Г.