№ 490/13757/14-а
нп 2-а/490/1558/2014
06 листопада 2014 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду міста Миколаєва Подзігун Г.В., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції, -
04.11.2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою на дії Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції.
06.11.2014 року матеріали справи передані на розгляд судді Подзігун Г.В.
Вивчивши матеріали скарги вважаю, що вона не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства виходячи з наступного.
Відповідно до ст.ст. 17, 18 КАС України, за наявності підстав, особа має право звернутися до суду за захистом своїх законних прав та інтересів шляхом подання позовної заяви, яка має відповідати вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України.
Як вбачається з данної заяви заявник звернувся до суду із скаргою та просив суд визнати незаконниими дії державного виконавця Центрального ВДВС ММУЮ ОСОБА_2 щодо винесення постанови про відновлення виконавчого провадження від 28.10.2014 року за №44827610 та скасувати постанову Центрального ВДВС ММУЮ про віднослення виконавчого провадження від 28.10.2014 року за №44827610.
При цьому як вбачається із матеріалів справи виконавче провадження було відкрито в Центральному ВДВС ММУЮ на підставі постанови №14-01-060 від 22.04.2014 року Територіальної державної інспекції з питань праці у Миколаївській області про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_3 який займає посаду директора ТОВ "Дікор-Буд" за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.188.6 КУпАП. у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.
Відповідно до пунктів 1, 2 Положення про Державну інспекцію України з питань праці, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 386/2011 (далі - Положення № 386), Державна інспекція України з питань праці (Держпраці України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України. Держпраці України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Отже статтею 17 КАС України визначена юрисдикція адміністративних судів, а саме: юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
За такого Територіальна державна інспекція з питань праці у Миколаївській області є суб'єктом владних повноважень.
Так, згідно ст. 4 КАС України правосуддя в адміністративних судах здійснюється адміністративними судами.
При цьому в ч. 1 ст. 18 КАС України визначено виключний перелік категорій справ підсудних місцевим загальним судам, як адміністративним судам.
Між тим даний позов пред'явлено до суб'єкта владних повноважень згаданого в ч. 2 ст. 18 КАС України, справи щодо яких підсудні окружним адміністративним судом.
Таким чином дана справа Центральному районному суду м.Миколаєва не підсудна, наслідком чого, у відповідності до вимог п.6 ч.3 ст108 КАС України, є повернення позову позивачеві.
Керуючись ст.108 КАС України, -
Скаргу ОСОБА_1 на дії Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції - повернути заявнику з усіма додатками для подачі для належного суду .
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, у випадку винесення ухвали без виклику особи, яка її оскаржує, строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали, та подачі апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Г.В. ПОДЗІГУН