Постанова від 09.06.2006 по справі 5/233-АП

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

ПОСТАНОВА

Іменем України

09.06.06 № 5/233-АП

суддя Проскуряков К.В.

(11 год. 00 хв.)

Позивач Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Агрофірма “Україна», 72414, с. Воскресенка, Приазовського району, Запорізької області, вул. Леніна, 40

до відповідача ДПІ у Приазовському районі Запорізької області, 72400, Запорізька область, Приазовський район, смт. Приазовське, вул. Леніна, 24

про списання безнадійного податкового

боргу у сумі 98 185,20 грн.

Суддя Проскуряков К.В.

Секретар судового засідання Костенко О.Ф.

Представники:

Від позивача: Сосніна Л.І., предст. довір., № б/н від 10.10.2005р.

Від відповідача: Радченко О.М., предст. довір. № 479/10/10 від 10.05.2006р.

СУТНІСТЬ СПОРУ:

30.08.2005р. позивач звернувся до господарського суду Запорізької області з позовною заявою про спонукання відповідача списати безнадійний податковий борг з прибуткового податку з виплат орендної плати за користування орендними земельними паями у сумі 98 185,20 грн.

30.08.2005р. порушено провадження у справі, розгляд якої призначено на 12.10.2005р. Ухвалою суду від 12.10.2005р. строк вирішення спору продовжено на три місяці до -31.01.2006р., розгляд справи відкладений до 08.12.2005р. У справі оголошувалась перерва до 11.01.2006р. Провадження у справі неодноразово зупинялось. Ухвалою суду від 30.05.2006р. здійснено процесуальне правонаступництво шляхом заміни Якимівської МДПІ Запорізької області її правонаступником -ДПІ у Приазовському районі Запорізької області, в засіданні оголошено перерву до 09.06.2006р. У судовому засіданні від 09.06.2006р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Позивач підтримав заявлені позовні вимоги, які обґрунтовує наступним: станом на 01.01.2003р. у сумі 29 740,86 грн., на 01.10.2003р. у сумі 49 126,58 грн., на 01.01.2004р. у сумі 20 965,19 грн. а всього 98 185,20 грн. у підприємства склався борг по прибутковому податку з доходів громадян по виплаченій натуроплатою орендній платі за користування орендними паями, про що органом державної податкової служби було складено акт від 23.07.2004р. Внаслідок несприятливих погодних умов протягом 2003-2004 р. р., що підтверджується висновками Торгово-промислової плати № 4271/05-4 від 12.05.2003р., № 10078/05-4 від 05.08.2003р., № 13 698/05-4 від 30.10.2003р., № 14103/05-4 від 10.11.2003р., № 1635/05-4 від 06.05.2004р. збитки позивача склали 103 918,20 грн. + 98 800 грн. + 100 960 грн. + 72 200 грн. + 69 390,30 грн. = 450 761,10 грн. Підприємство зверталось до відповідача з листами про списання наявного податкового боргу № 216 від 21.05.2003р., № 428 від 31.10.2003р., № 461 від 13.11.2003р., № 206 від 15.06.2004р. внаслідок чого ДПІ своїми рішеннями від 28.08.2003р. і 29.08.2003р. списала безнадійний податковий борг з фіксованого сільськогосподарського податку у сумі 57 024,47 грн. і 16 766,46 грн., а рішеннями № № 34 і 35 від 28.11.2003р. -24 570,42 грн. і 20 552,36 грн. відповідно, а рішенням № 138 від 16.12.2004р. -60 351,81 грн., списала як безнадійний податковий борг з виплаченої заробітної плати в сумі 46 893,73 грн. + 82033,54 грн. = 60 163,88 грн. + 6 286,98 грн. рішеннями № № 63,64,65, 66 від 20.08.2004р., у сумі 9 038,49 грн. рішенням № 143 від 17.12.2004р. По прибутковому податку не передбачено подання звітності до ДПІ у зв'язку з цим особові рахунки по прибутковому податку ведуться за наслідками розрахунків, проведених ДПІ. Позивач своєчасно задекларував свої зобов'язання по перерахуванню до бюджету нарахованого і утриманого прибуткового податку по заявленій сумі шляхом надання органу податкової служби розрахунків встановленої форми -по виплаченим доходам за оренду земельних паїв Ф № 2, а по виплаченій зарплаті Ф № 8 ДР, що підтверджується наданими до справи матеріалами звітності Ф № 2 і Ф № 8 ДР з відмітками ДПІ про їх прийняття. Факт існування недоїмки по прибутковому податку у сумі 102 597 грн. нарахованої за наслідками перевірки підтверджується актом перевірки від 39.07.2004р. з питань заборгованості по податку з доходів фізичних осіб і розрахунками. Посилаючись на п. п. 18.2.1 п. 18.2 ст. 18 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» просить списати безнадійний податковий борг у сумі 98 185,20 грн.

Відповідач проти позову заперечив, зазначивши наступне: в наступний час діє Закон України: п. 22 ст. 73 Закону України від 23.12.2004 № 2285 “Про державний бюджет України на 2105 рік», де призупинено на 2005 рік дію п. п. “в» та “г» п. п. 18.2.1 ст. 18 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» де фактично введений мораторій на списання безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок форс мажору. Також відповідач надав довідку № 922 від 08.06.2006р. в якій повідомляє про те, що СВК “Агрофірма “Україна» станом на 8 червня 2006р. не має заборгованості зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). Підстава: довідка “Про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються ДПІ у Приазовському районі» № 526/10-24/109 від 08.06.2006р.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

23.07.2004р. працівниками Якимівської МДПІ Запорізької області була проведена перевірка з питання заборгованості по податку з доходів фізичних осіб СВК “Агрофірма “Україна», за результатами якої складено акт від 23.07.2004р.

Перевіркою встановлено: загальна заборгованість по прибутковому податку станом на 20.04.2003р. складає -164 958,55 грн., в т. ч. на виплату заробітної платні -134 401,86 грн., земельні паї -30 556,69 грн.; станом на 15.06.2003р. загальна заборгованість по прибутковому податку складає 176 628,66 грн., в т. ч. на виплату заробітної плати - 146 071,97 грн., за земельні паї - 30 556,69 грн.; станом на 05.09.2003р. загальна заборгованість по прибутковому податку складає 291 688,15 грн., в т. ч. не виплату заробітної платні -189 091,15 грн., за земельні паї -102 597 грн.; станом на 31.10.2003р. загальна заборгованість про прибутковому податку складає -297 975,13 грн., в т. ч. на виплату заробітної платні -195 378,13 грн., земельні паї -102 597 грн.

Висновком про форс-мажорні обставини № 427/05-4 від 12.05.2003р. Торгово-промислова палата України підтвердила, що внаслідок пилових бур з сильним вітром, що спричинили руйнування верхніх шарів ґрунту протягом другої декади квітня 2003р., на площах СВК “Агрофірма» Україна“ загинули посіви ярого ячменю на площі 442 га, ярого вівса на площі 23 га, що підтверджується актом від 20.04.2003р., затвердженим управлінням сільського господарства і продовольства Приазовської районної державної адміністрації Запорізької області, і несприятливі погодні умови, що спричинили загибель сільськогосподарських культур на площах СВК “Агрофірма “Україна» станом на 20.04.2003р., є форс-мажорними обставинами відповідно до п. 18.2 ст. 18 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ.

Висновком про форс-мажорні обставини № 10078/05-4 від 05.08.2003р. Торгово-промислова палата України підтвердила, що несприятливі природні умови у квітні-червні 2003 р. призвели до погіршення стану усіх сільськогосподарських культур, в тому числі до їх загибелі (довідка Запорізького обласного центру з гідро метрології від 25.06.2003р. № 1530). Внаслідок грунтово-повітряної посухи у весняний період 2003 року на площах СВК “Агрофірма» Україна“ загинули посіви ярого ячменю -200 га, вівсу -30 га, кукурудзи -100 га, кавуна -25 га, соняшника -150 га, сорго -50 га, що підтверджується актом від 15.06.2003р. та випискою з протоколу № 6 від 19.06.2003р. комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Приазовської районної державної адміністрації Запорізької області. Торгово-промислова палата України підтвердила, що погодні умови, які спричинили загибель посіві сільськогосподарських культур на площах позивача станом на 15.06.2003р., визнані форс-мажорними обставинами відповідно до п. 18.2 ст. 18 Закону України від 21.12.2000р. “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Висновком про форс-мажорні обставини № 13698/05-4 від 30.10.2003р. Торгово-промислова палата України підтвердила, що внаслідок стихійного лиха 2003 року на площах СВК “Агрофірма» Україна“ були пошкоджені та загинули: озима пшениця -631 га, ярий ячмінь -101 га (Акт від 05.09.2003р., затверджений Приазовським районним управлінням сільського господарства і продовольства). Торгово-промислова палата України підтвердила, що погодні умови, які спричинили загибель посіві сільськогосподарських культур на площах позивача станом на 05.09.2003р., визнані форс-мажорними обставинами відповідно до п. 18.2 ст. 18 Закону України від 21.12.2000р. “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Висновком про форс-мажорні обставини № 14103/05-4 від 10.11.2003р. Торгово-промислова палата України підтвердила, що внаслідок стихійного лиха 2003 р. на площах СВК “Агрофірма» Україна“ були пошкоджені більш ніж на 50 відсотків посіви соняшнику на 802 га (Акт від 31.10.2003р., затверджений Приазовським районним управлінням сільського господарства і продовольства). Торгово-промислова палата України підтвердила, що погодні умови, які спричинили загибель посіві сільськогосподарських культур на площах позивача станом на 31.10.2003р., визнані форс-мажорними обставинами відповідно до п. 18.2 ст. 18 Закону України від 21.12.2000р. “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Висновком про форс-мажорні обставини № 1635/05-4 від 06.05.2004р. Торгово-промислова палата України підтвердила, що внаслідок стихійного лиха 2004 р. на площах СВК “Агрофірма» Україна“ були пошкоджені та загинули: ярий ячмінь -133 га, овес -50 га, кормовий буряк -10 га (Акт від 07.04.2004р., затверджений Приазовським районним управлінням сільського господарства і продовольства). Торгово-промислова палата України підтвердила, що погодні умови, які спричинили загибель посіві сільськогосподарських культур на площах позивача станом на 07.04.2004р., визнані форс-мажорними обставинами відповідно до п. 18.2 ст. 18 Закону України від 21.12.2000р. “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Позивач звертався до відповідача з листами про списання наявного податкового боргу № 216 від 21.05.2003р., № 428 від 31.10.2003р., № 461 від 13.11.2003р., № 206 від 15.06.2004р. внаслідок чого ДПІ своїми рішеннями від 28.08.2003р. і 29.08.2003р. списала безнадійний податковий борг з фіксованого сільськогосподарського податку у сумі 57 024,47 грн. і 16 766,46 грн., а рішеннями № № 34 і 35 від 28.11.2003р. -24 570,42 грн. і 20 552,36 грн. відповідно, а рішенням № 138 від 16.12.2004р. -60 351,81 грн., списала як безнадійний податковий борг з виплаченої заробітної плати в сумі 46 893,73 грн. + 82033,54 грн. = 60 163,88 грн. + 6 286,98 грн. рішеннями № № 63,64,65, 66 від 20.08.2004р., у сумі 9 038,49 грн. рішенням № 143 від 17.12.2004р.

Також Приазовським відділенням Якимівської МДПІ листом № 97/10/24 від 27.01.2004р. була надана відповідь позивачу на лист від 30.12.2003р. № 579 про списання податкового боргу по прибутковому податку, в якому повідомляється про те що якщо відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг зі сплати прибуткового податку з громадян знайшов відображення в картці особового рахунку і його визнано безнадійним, такий бог підлягає списанню на загальних підставах. Однак у випадку позивача нарахування здійснено лише в бухгалтерському обліку і не знайшло відображення в картці особового рахунку платника податків, такі суми заборгованості не підлягають списанню.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання -зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно із п. 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 5 Закону № 2181 передбачено два способи узгодження податкових зобов'язань: 5.1. Самостійне узгодження податкового зобов'язання

Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

5.2. Апеляційне узгодження податкового зобов'язання

5.2.1. Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

5.2.2. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Також вказаним законом передбачено:

6.1. Податкове повідомлення

У разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

6.2.1. У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Пунктом 1.11 ст. 1 вказаного закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки встановлені законодавством, та на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Виходячи зі змісту ст. ст. 8-10 Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.1992р. № 13-92, ст. 16 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003р. № 889-ІV, сума податку за звітний місяць, яка підлягає перерахуванню до місцевого бюджету, визначається юридичною особою або уповноваженим підрозділом самостійно, виходячи із загальної кількості громадян, які працюють у цих підрозділах, та суми виплаченого (нарахованого) оподатковуваного доходу.

Юридична особа за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на утримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.

Статтею 12 Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.1992р. № 13-92 встановлено, що підприємства, установи, організації і фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять виплати зазначених доходів, зобов'язані протягом 15 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу надіслати до податкових органів за місцем державної реєстрації відомості про нараховані та виплачені суми доходів і суми утриманих з них податків за формою, встановленою центральним податковим органом.

Розрахунковий документ -Форма 8 ДР затверджений наказом Державної податкової адміністрації України № 473 від 30.12.1997р. надається до контролюючого органу по прибутковому податку з заробітної плати як самостійно узгоджене платником податкового зобовязання, якою є “Довідка про суми виплачених доходів і утриманих з них податків фізичних осіб».

Позивач своєчасно задекларував свої зобов'язання по перерахуванню до бюджету нарахованого і утриманого прибуткового податку по заявленій сумі шляхом надання органу податкової служби розрахунків встановленої форми -по виплаченим доходам за оренду земельних паїв Ф № 2, а по виплаченій зарплаті Ф № 8 ДР, що підтверджується наданими до справи матеріалами звітності Ф № 2 і Ф № 8 ДР з відмітками ДПІ про їх прийняття.

Однак суд враховує, що зазначені у формах № 8-ДР суми утриманого, тобто нарахованого, податку мають бути відображені в картці особового рахунку платника податку. Вказане випливає з вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, яка затверджена Наказом Головної Державної податкової інспекції України 12.05.94 N 37 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 03.09.01 N 342), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2001 р. за N 887/6078:

Розділ 3. ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ОСОБОВИХ РАХУНКІВ ПЛАТНИКІВ

3.1. З метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками

Розділ 4. ОБЛІК НАРАХОВАНИХ СУМ ПЛАТЕЖІВ

4.1. Нарахуванню в особових рахунках платників підлягають: податкові зобов'язання, самостійно визначені платником; податкові зобов'язання, нараховані (зменшені, списані) органом державної податкової служби; штрафні (фінансові) санкції; пеня; проценти за користування податковим кредитом.

4.2. Порядок нарахування в картках особових рахунків:

4.2.1. Податкові зобов'язання, самостійно визначені платником, нараховуються в особових рахунках за даними електронних реєстрів нарахованих сум податкової звітності та електронних реєстрів податкових повідомлень, сформованих на підставі даних податкової звітності. Спеціалісти підрозділів обліку і звітності в автоматичному режимі формують реєстри рознесених сум та проводять звірку з реєстрами нарахованих сум. Після звірки та виправлення розбіжностей, якщо такі мають місце, реєстр нарахованих сум податкової звітності передається підрозділу, що його сформував, з відміткою про повноту обліку сум в особових рахунках платників.

Нарахування податкових зобов'язань, що самостійно визначені платником, проводиться у розділі "Розрахунки основного платежу та штрафних санкцій" за кодами операцій.

4.6. Не проводиться нарахування в особових рахунках платників податкових зобов'язань по платежах, по яких не передбачено подання платником податкової звітності до органів державної податкової служби, крім випадків донарахування таких платежів за актами документальних перевірок.

Розділ 13. ВІДОМОСТІ ПРО ПЛАТНИКІВ, ЯКІ МАЮТЬ ПОДАТКОВИЙ БОРГ

13.1. На узгоджені суми податкових зобов'язань, несплачених платником податків в установлені терміни, підрозділами примусового стягнення податкової заборгованості формуються податкові вимоги за формою та у порядку, затвердженими відповідним наказом ДПА України. Податкові вимоги формуються в автоматичному режимі на підставі облікових даних карток особових рахунків платників податків, які ведуться згідно з цією Інструкцією та реєструються у реєстрі виданих податкових вимог по кожному платнику окремо.

13.2. При необхідності надання платнику довідки про наявність у платника податків перед бюджетом суми податкового боргу (для отримання ліцензії, кредиту в банках та ін.) вона формується за заявою платника підрозділами стягнення податкового боргу за даними карток особових рахунків. Для контролю за погашенням податкового боргу та застосуванням заходів з ліквідації податкового боргу у порядку, передбаченому Законом, підрозділами примусового стягнення податкової заборгованості органу державної податкової служби засобами АІС в автоматичному режимі формують відомості по платниках, що мають податковий борг у розрізі платежів. Зазначені відомості формуються на дату запиту для подальшого друку, перегляду та занесення у файл для вжиття заходів з ліквідації сум податкового боргу у порядку, що встановлюється ДПА України.

З матеріалів справи вбачається, що встановивши при складанні акту перевірки від 23.07.2004р. наявність заборгованості у СВК “Агрофірма “Україна» по прибутковому податку з доходів громадян по виплаченій натуроплатою орендній платі за користування орендними паями у розмірі 102 597 грн., Якимівською МДПІ податкові повідомлення-рішення на вказану суму не приймалися та позивачу не надсилались, як і податкові вимоги про сплату цих сум до бюджету.

Пунктом 18.2 ст. 18 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції Закону станом на 22.02.2003р.) визначені терміни та випадки визнання податкового боргу суб'єктів господарювання безнадійним, під терміном "безнадійний" слід розуміти: податковий борг юридичних або фізичних осіб, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Згідно з Порядком списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом ДПА України № 103 від 14.03.2001р., списання безнадійного податкового боргу здійснюється за даними карток особових рахунків платників податків, що ведуться в органах державної податкової служби в установленому порядку, за станом на день виникнення такого боргу.

Відповідно до Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженої наказом ДПА України № 342 від 03.09.2001р., підставою для нарахування прибуткового податку з громадян в особовій картці платника, яка ведеться в податкових органах, є рішення керівника (заступника керівника) органу державної податкової служби за актами перевірок з донарахування сум платежу, фінансових санкцій та пені.

Таким чином списанню підлягає податковий борг який знайшов своє відображення в картці особового рахунку і визнано безнадійним.

Відповідачем було надано довідки № 1527/10/19-011 від 10.10.2005р. та № 922 від 08.06.2006р. в яких зазначено, що станом на 30.08.2005р. та 08.06.2006р. СВК “Агрофірма “Україна» не має заборгованості зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Враховуючи те, що в обліковій картці особового рахунку позивача, яка ведеться відповідачем, відсутній податковий борг з прибуткового податку з виплат орендної плати за користування орендними земельними паями у сумі 102 597 грн. (заявленої за позовом 98 185,20 грн.), встановленої актом перевірки від 23.07.2004р. здійснити його списання відповідно до п. 18.2 ст. 18 Закону України № 2181-ІІІ є неможливим, у зв'язку з відсутністю його як такого.

Оскільки станом як на 30.08.2005р. так і на 08.06.2006р. заборгованість по прибутковому податку з виплат орендної плати за користування орендними земельними паями в обліковій картці особових рахунків відсутня, вимоги позивача щодо спонукання Якимівської МДПІ провести списання безнадійного податкового боргу у сумі 98 185,20 грн. задоволенню не підлягає.

Приймаючи рішення суд також враховує, що статтею 74 Закону України «Про Державний бюджет України на 2004р.» заборонено в 2004 році проводити реструктуризацію або списання заборгованості (недоїмки) суб'єктів господарювання за податками, зборами (обов'язковими платежами), надавати відстрочки щодо термінів її сплати, а також списання заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками, фінансовою допомогою на зворотній основі до бюджету.

Аналогічна заборона міститься і в ст.. 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2003р.

Також дію підпункту "г" підпункту 18.2.1 пункту 18.2 статті 18, яким передбачено списання податкового боргу юридичних або фізичних осіб, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин, було зупинено на 2006 рік згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2006р.» та на 2005 рік згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2003р.

Судові витрати віднести на позивача.

З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 94, 158,160-163,167, розділу VII “Перехідні положення» КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні позову відмовити.

2. Судові витрати віднести на позивача.

Суддя К.В. Проскуряков

Відповідно до ст.ст. 168,254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 дня з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі -з дня складання у повному обсязі.

Рішення оформлено і підписано згідно із вимогами ст.167 КАСЧ України - 20.06.2006р.