06 березня 2009 р. Справа № 2a-14309/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Мачульського В.В.,
при секретарі судового засідання Смолюк С.Б.,
за участю представника позивача Олейнікової Л.Є.,
представників відповідача Темчишиної В.П., Глушко В.В.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Житлово-комунального підприємства № 7 до Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області про визнання недійсним рішення про застосування економічних санкцій,
Житлово-комунальне підприємство № 7 звернулося з адміністративним позовом до Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області про визнання недійсним рішення № 102-К про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем проведено позапланову перевірку дотримання державної дисципліни цін при застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги. В ході якої встановлено, що позивач необгунтовано отримав кошти в сумі 4589,50 грн., за видачу довідок характеристик про балансову вартість квартир. Вважає, що постановлене рішення про вилучення зазначених вище коштів в дохід державного бюджету та сплати штрафу в розмірі 9179 грн., не відповідає чинному законодавству, оскільки жодним Законом чи нормативним актом не заборонено встановлення плати за видачу довідок і дає право позивачу керуватися загальноприйнятими нормативними актами в сфері житлової політики.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала з підстав наведених в позовній заяві. Просить суд визнати рішення про застосування економічних санкцій недійсним.
Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали повністю та пояснили, що відповідачем застосовувались ціни за види послуг, які не передбачено визначеними нормативно-правовими актами, що встановлюють для них відповідні переліки платних послуг, внаслідок чого необгрунтовано отримано виручку в сумі 4589,50 грн.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідачів, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності та проаналізувавши вимоги чинного законодавства суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.
Наказом № 3/72 від 20.09.2006 року житлово-комунальне підприємство № 7 затверджено вартість виконання робіт по видачі довідки про балансову вартість квартир з 21.09.2006 року та розроблено калькуляції по вартості виконання робіт по видачі довідок про залишкову балансову вартість квартири.
Відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.
Рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 28.04.2005 року № 121 «Про порядок видачі довідок про балансову вартість квартир» та Інструкцією «Про порядок проведення технічної об'єктів нерухомого майна» від 24.05.2001 року не встановлено , що довідки населенню про балансову вартість квартир повині надаватись житлово-комунальними підприємствами за відповідну плату.
Отже, обставинами, які стали підставою для винесення рішення № 102-К про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, відповідачем в рішенні дана вірна юридична кваліфікація. Формулювання застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є правильним і таким, що відповідає чинному законодавству України.
Згідно із ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В даному випадку, житлово-комунальним підприємством № 7 не представлено належних та допустимих доказів в підтвердження законності отримання з 21.09.2006 року по 01.01.2008 року грошових коштів за видачу довідок населенню про балансову вартість квартир.
Оцінюючи зібрані та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що оскаржуване рішення видано відповідачем на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», а тому позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 11,17,158,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Рішення Виконкому Луцької міської ради № 121 від 28.04.2005 року, ч.2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд,
В задоволені адміністративного позову Житлового-комунального підприємства № 7 до Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області про визнання недійсним рішення № 102-К про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - 02 березня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий
Суддя В.В.Мачульський