Постанова від 04.09.2014 по справі 278/3644/14-а

Справа № 278/3644/14-а

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 вересня 2014 року, Житомирський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді - Мокрецького В.І.,

з участю секретаря судового засідання - Фурман О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Новогуйвинської селищної ради Житомирського району (далі - селищна рада) про визнання протиправним та скасування рішення наведеної селищної ради, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення 38 сесії 6 скликання Новогуйвинської селищної ради №684 від 15.07.2014 року «Про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність», а також зобов'язати відповідача повторно розглянути на черговій сесії селищної ради його заяву про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,15 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1. Свої вимоги мотивує тим, що селищна рада відмовляючи йому у надані дозволу на виготовлення проектної документації, не мотивувала в оскаржуваному рішенні свою відмову, чим порушила вимоги ст. 118 Земельного кодексу України.

В судове засідання сторони не з'явились, однак позивач та представник відповідача звернулися до суду з заявами про розгляд справи без їх участі, позивач позов підтримує, а представник відповідача визнає.

Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 25 листопада 2013 року позивач звернувся до селищної ради з заявою про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,15 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1 (а.с. 5).

Рішенням 38 сесії 6 скликання Новогуйвинської селищної ради №684 від 15.07.2014 року у задоволенні вказаної заяви ОСОБА_1 відмовлено без зазначення мотивів даної відмови.

У відповідності до ч. 7 ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Отже, враховуючи те, що селищна рада всупереч наведеним вимогам земельного законодавства відмовила позивачу у наданні дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки без обґрунтування мотивів даної відмови, суд вважає, що даний позов необхідно задовольнити повністю.

Керуючись ст. 118 ЗК України, ст. ст. 160, 162 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення 38 сесії 6 скликання Новогуйвинської селищної ради Житомирського району №684 від 15.07.2014 року «Про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність».

Зобов'язати Новогуйвинську селищну раду Житомирського району повторно розглянути на черговій сесії селищної ради заяву ОСОБА_1 про надання йому дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,15 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1.

На постанову протягом 10 днів з дня отримання її копії може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський районний суд.

Суддя: