Справа №295/2784/14-ц
Категорія 44
2/295/1575/14
29.08.2014 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира у складі судді Корицької В.О.,
при секретарі Зоренко Т.О.,
з участю представника позивача Шепіля Л.І., відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом КП "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №1"
Житомирської міської ради,
10005, м. Житомир, вул. Старо-Чуднівська, буд. 12/77,
до ОСОБА_2,
АДРЕСА_1.
про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, -
Позивач звернувся до суду з даним позовом, в якому просить стягнути із відповідача заборгованість в сумі 2452,88 грн., яка виникла станом на 01.10.2013 р.
При цьому зазначає, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 Несвоєчасно проводить оплату і допустив зазначену заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з тих же підстав.
Відповідач з приводу задоволення позову заперечував та зазначив, що КВЖРЕП № 1 не є балансоутримувачем будинку № 100 по пров. Черняховського в м. Житомирі; якість послуг надається на неналежному рівні; земельна ділянка, оплата за прибирання якої нараховується згідно затверджених тарифів, фактично є значно меншою ніж та площа, за яку проводиться нарахування послуг; на земельній ділянці перебувають споруди, розташування яких не узгоджувалось із співвласниками.
Заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_1.
Користується послугами з утримання будинків і споруд та прибудинкової території, що надаються позивачем КВЖРЕП № 1.
У зв'язку з несвоєчасною оплатою відповідачем вищезазначених житлово- комунальних послуг виникла заборгованість, яка станом на 01.10.2013 р. становить 2452,88 грн.
У відповідності до ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Рішеннями виконавчого комітету Житомирської міської ради № 884-894 від 16.12.2010 р. та №№191, 193, 195, 197, 199, 201, 202, 203, 205, 206, 208 від 16.05.2013 р. встановлені тарифи на перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової територій, що надаються КВЖРЕП № 1 для мешканців будинку АДРЕСА_1.
Згідно рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради № 496 від 08.07.2010 р. за будинком АДРЕСА_1, затверджена площа прибудинкової території, що належить прибиранню, в розмірі 6102,6 кв.м.
У відповідності до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом; виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору; утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством; якість житлово-комунальної послуги - сукупність нормованих характеристик житлово-комунальної послуги, що визначає її здатність задовольняти встановлені або передбачувані потреби споживача відповідно до законодавства.
За таких обставин, законодавець не ототожнює балансоутримувача із виконавцем, який надає послугу з утримання будинків і прибудинкових територій, а тому судом відхиляються твердження відповідача щодо неможливості КВЖРЕП № 1 надавати послуги з утримання будинків і прибудинкових територій у зв'язку із відсутністю договору із власником майна (Житомирською міською радою). Крім того, КВЖРЕП № 1 є комунальним підприємством Житомирської міської ради, а тому має повноваження утримувати будинки, які є у віданні Житомирської міської ради.
Судом також відхиляються посилання відповідача, що земельна ділянка, прибирання та утримання якої здійснює КВЖРЕП № 1, фактично є значно меншою ніж та площа, за яку проводиться нарахування послуг, а тому нараховані послуги підлягають зменшенню, оскільки рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради № 496 від 08.07.2010 р. встановлений розмір прибудинкової території, що належить прибиранню за будинком АДРЕСА_1.
Доказів того, що зазначене рішення скасовано або визнано незаконним відповідачем не надано.
Так само не підтверджено належними та допустимими доказами вказівки відповідача про необґрунтованість тарифів.
Також суд не приймає за основу посилання відповідача на те, що комунальні послуги позивачем надавались не у повному обсязі. У відповідності до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Згідно ч.ч. 1, 3, 4 ст. 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.
Згідно ч. ч. 1 - 5 ст. 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо.
Представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором.
Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.
Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.
Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред'явленої претензії.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем складалися акти-претензії за листопад 2012 - березень 2013 року, згідно яких, на думку відповідача, деякі послуги не надавалися або надавалися не в повному обсязі.
Зазначені акти складені без участі представника КВЖРЕП № 1. Останнім в порядку ч. 4 ст. 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» надані письмові відповіді про відмову у задоволені претензії у зв'язку з її необґрунтованістю.
У матеріалах справи наявні акти про надання послуг (виконання робіт) за період листопад 2012 - березень 2013 року, підписані без зауважень черговим по будинку АДРЕСА_1 та представником КВЖРЕП № 1.
Крім того, акти-претензії складалися споживачем в останній день місяця, за який відбувається нарахування за надані послуги, та містять посилання на ненадання послуг у конкретні дні місяця. Дані обставини унеможливлюють працівникам КВЖРЕП № 1 здійснити належну перевірку та прийняття відповідного рішення щодо задоволення такої претензії, оскільки події відбувалися задовго до пред'явлення претензії.
Відповідачем не надано суду інших належних та допустимих доказів надання послуг не у повному обсязі або ненадання їх взагалі.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
У відповідності до ст. 88 ч. 1 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача понесені позивачем витрати по оплаті судового збору.
Керуючись ст.ст. 212-215 ЦПК України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 Житомирської міської ради заборгованість за надані послуги за період з 01.02.2012 р. по 01.10.2013 р. в сумі 2452,88 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 Житомирської міської ради судовий збір в сумі 243,60 грн.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя В.О.Корицька