Постанова від 24.11.2014 по справі 522/9374/14-а

Справа № 522/9374/14-а

Провадження №2а/522/749/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2014 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:

Головуючого - судді Ільченко Н.А.,

при секретарі - Довгань Ж.А.,

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства у Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Державної інспекції сільського господарства у Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що постановою про адміністративне правопорушення №0000238 від 20.05.2014 року Державним інспектором сільського господарства у Одеській області Шукліним В.В. його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.53-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.

Вважає, що дана постанова є передчасною та необґрунтованою оскільки, винесена з порушенням вимог КУпАП.

Просить суд визнати протиправною та скасувати зазначену постанову, а також закрити відносно нього провадження у справі.

Представник позивача ОСОБА_3 подав суду заяву про слухання справи у його відсутності, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача Усова Т.В. в судове засідання не з'явилась проте подала суду заяву про слухання справи у відсутності Державної інспекції сільського господарства у Одеській області.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 16.05.2014 року державним інспектором сільського господарства в Одеській області Шукліним В.В. було складено протокол № 0000242 про адміністративне правопорушення відносно позивача ОСОБА_1, за зняття та перенесення грунтового покриву земельних ділянок площею 34573 м2 без спеціального дозволу та порушення вимог ст. 168 Земельного кодексу України, за що передбачена відповідальність ст. 53-3 КУпАП.

Постановою про адміністративне правопорушення №0000238 від 20.05.2014 року Державним нспектором сільського господарства у Одеській області Шукліним В.В. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.53-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.

Статтею 288 КУпАП встановлено, що постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено в суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Згідно ч 2. ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Частиною 2 ст. 162 КАС України надано адміністративному суду повноваження на прийняття іншої постанови (не передбаченої переліком частини 2), яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод людини і громадянина у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За змістом ст. 293 КУпАП під час розгляду позову на постанову перевіряється законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймається одне з таких рішень: залишення постанови без зміни; скасування постанови і надсилання справи на новий розгляд; скасування постанови і закриття справи; зміна заходу стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Згідно зі ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні -не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Постанову серія ОД №0000238 про накладення адміністративного стягнення було винесено 20.05.2014р., тобто більше ніж через три місяці після виявлення правопорушення 11.02.2014р.

Вищезгадана земельна ділянка площею 34573 м2 складається з 2 земельних ділянок, площею 33123 м2 та 1450 м2 відповідно, що знаходяться у строковому платному користуванні ТОВ «ПІВДЕНБУД ІНВЕСТ» згідно з договорами оренди земельної ділянки №3149 та №3150 від 15.08.2013 року.

Згідно Договорів оренди земельної ділянки №3149 та №3150 від 15.08.2013 року, під зеленими насадженнями знаходиться відповідно 22060 м2 та 1324 м2, що в сумі складає 23384 м2, а не 34573 м2, як зазначає в вищезгаданих документах Державний інспектор Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Шуклін В.В.

Згідно абзацу 2 п. 2 Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок, затвердженого Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах №1 від 04.01.2005 року, ґрунтовий покрив земельних ділянок - поверхневий шар ґрунту, який характеризується родючістю.

Згідно Листа Державної інспекції по контролю за використанням та охороною земель №6-8-3923 від 27.11.2008 року, агрохімічний паспорт земельної ділянки є єдиним документом, який підтверджує наявність чи відсутність родючого шару ґрунту.

Згідно Порядку ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №536 від 10.11.2011 року, агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки є результатом агрохімічної паспортизації всіх земель сільськогосподарського призначення, яка проводиться з метою державного контролю за зміною показників родючості, забруднення ґрунтів токсичними речовинами і радіонуклідами, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення.

Отже, агрохімічний паспорт видається тільки на землі сільськогосподарського призначення. Вищезгадана земельна ділянка, площею 34573 м2 відноситься до категорії земель житлової та громадської забудови, що зазначено у Рішенні Одеської міської ради №3159-VI від 19.02.2013 року та Витягах про земельну ділянку з Державного земельного кадастру №НВ-5100427762013 від 08.08.2013 року та №НВ-5100428922013 від 09.08.2013 року, тому отримання агрохімічного паспорту земельної ділянки неможливе із вищезгаданих підстав. І звертаючись до Листа Державної інспекції по контролю за використанням та охороною земель №6-8-3923 від 27.11.2008 року, за відсутності агрохімічного паспорту неможливо стверджувати про родючість поверхневого шару ґрунту, отже, при відсутності родючого шару ґрунту, спеціальний дозвіл на його зняття та перенесення отримувати немає необхідності.

Враховуючі вищевикладене, суд приходить до висновку, що оскаржувана постанова є протиправною, а тому її слід скасувати.

Керуючись ст.ст. 71, 158, 159, 160, 161, 163, 171-2 КАС України, на підставі ст.ст.15, 96 , 293 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати Постанову Державної інспекції сільського господарства в Одеській області серія ОД №0000238 від 20.05.2014 року про накладення на ОСОБА_6, адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 гривень.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_6 - закрити.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Ільченко Н.А.

24.11.2014