Справа № 645/9620/14-а
Провадження № 2-а/645/177/14
про відмову у відкритті провадження у справі
03 грудня 2014 р. м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Іващенко С.О., розглянувши адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою, -
встановив:
Управління праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у місті Харкові ради в порядку адміністративного судочинства звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою в сумі 941,97 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що у відкритті провадження за вказаним позовом слід відмовити, виходячи з наступного.
Згідно ч. 2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної противоправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Адміністративними судами можуть розглядатися вимоги про відшкодування шкоди, яка була завдана лише суб'єктом владних повноважень, а також такі вимоги мають бути поєднанні з вимогою про визнання протиправними рішення, дій чи бездіяльності останнього.
Адміністративний позов поданий Управлінням праці та соціального захисту населення Фрунзенської районної у м. Харкові ради про відшкодування шкоди, заподіяної державі з вини відповідача, проте ОСОБА_1 не є суб'єктом владних повноважень і позов не поєднаний з вимогою про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 14 лютого 2014 року «Про внесення змін до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів», пункт 16.2 - виключено.
Таким чином, цивільно-правовий спір про відшкодування шкоди, заподіяної з вини відповідача державі підлягає розгляду за правилами цивільного процесуального законодавства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкриття провадження в адміністративної справі, якщо заяву не належить розглядати порядку адміністративного провадження.
Керуючись до ст. 21, п. 1 ч. 1, ч. 6 ст. 109 КАС України, суд, -
ухвалив:
У відкритті провадження за адміністративною позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути надміру виплачені кошти за призначеною державною допомогою - відмовити.
Роз'яснити позивачу його право на звернення до суду із позовною заявою в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили у строки та в порядку, встановленими ст. 254 КАС України.
Суддя Іващенко С.О.