308/15105/14-ц
про відмову у відкритті провадженні по справі
02.12.2014 року місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Семерак І.О., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до УМВС України в Закарпатській області та Міністерства внутрішніх справ України про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення з роботи, скасування наказу про оголошення наказу про звільнення з роботи, та поновлення на роботі,
ОСОБА_1 звернувся в суд з вказаним позовом в якому просить визнати незаконним та скасувати наказ відповідача про звільнення його з роботи, наказ про оголошення наказу про звільнення з роботи, поновити його на посаді начальника управління матеріального забезпечення управління МВС України в Закарпатській області та виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.15 ЦПК України, у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства України (ст.17) або Господарським процесуальним кодексом України (ст.ст. 1, 12) віднесено до компетенції адміністративних чи господарських судів.
Виходячи з вимог, що містяться в ст.17 КАС України, зокрема п.п.1, 2 ч.2 ст.17 КАС України визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), а також на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.3 КАС України, суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що стороною по справі є орган державної влади і позивач просить скасувати його рішення та поновити позивача на роботі, а саме на посаді державного службовця.
Згідно п.1. ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі вищенаведеного, виходячи із суб'єктивного складу учасників процесу, приходжу до переконання, що дана заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства натомість така має бути подана в порядку КАС України.
Керуючись ст. 122 ЦПК України,
У відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до УМВС України в Закарпатській області та Міністерства внутрішніх справ України про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення з роботи, скасування наказу про оголошення наказу про звільнення з роботи, та поновлення на роботі - відмовити.
Роз'яснити позивачу про можливість звернення з даним позовом в порядку КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_2