м. Миколаїв.
20 листопада 2014 року справа № 814/2945/14
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., секретаря судового засідання Западнюк К.А.,
за участю представників
від позивача: Стоянова Г.П. (довіреність №157/1 від 24.07.14);
від відповідача: Навратюк О.М. (довіреність №643/9/14-03-10-013 від 26.02.14);
розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ОЛЕУМ-ВІ", пр. Леніна, 73, кв. 503, м. Миколаїв,54055
доДержавної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області, вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв,54030
провизнання протиправними дії щодо внесення до інформаційних баз даних Міндоходів України змін, зобов'язання відновити показники податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ в бази даних Міндоходів України,
У вересні 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛЕУМ-ВІ" (далі - ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ") звернулось до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області (далі - ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва) про визнання протиправними дії ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва які полягають у внесенні до інформаційних баз даних Міністерства доходів і зборів України змін (коригувань) показників податкової звітності ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ" за період лютий-травень 2014 року, на підставі акту №683/14-03-22-08/36700741 від 02.09.2014 р. "Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ" з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість в частині здійснення взаємовідносин з платниками податків контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за період лютий-травень 2014 року", зобов'язання ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва відновити показники податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, задекларованих ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ", що були відкориговані (змінені) в інформаційних базах даних Міністерства доходів і зборів України змін (коригувань) показників податкової звітності ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ" за період лютий-травень 2014 року, на підставі акту №683/14-03-22-08/36700741 від 02.09.2014 р. "Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ" з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість в частині здійснення взаємовідносин з платниками податків контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за період лютий-травень 2014 року".
В обґрунтування вимог позивач зазначив, що висновки документальної позапланової невиїзної перевірки його господарської діяльності, яка була проведена відповідачем, були внесені в інформаційну базу даних Міністерства доходів і зборів України. Наявність такої інформації в інформаційній базі даних породжує для нього певні юридичні наслідки та змінює його фінансово - економічне становище, в тому числі і порушує бізнес відношення з партнерами.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечував, виклавши свої заперечення в письмовому вигляді та підтримавши їх у судовому засіданні.
Дослідивши матеріали справи, діюче законодавство, заслухавши пояснення сторін, суд дійшов наступного.
Так, судом було встановлено, що в період з 19 серпня 2014 року по 26 серпня 2014 року відповідачем було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість в частині здійснення взаємовідносин з платниками податків контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за період лютий-травень 2014 року.
За результатами перевірки відповідачем 02 вересня 2014 року складено акт №683/14-03-22-08/36700741, відповідно до висновків якого, перевіркою не підтверджено факт реального здійснення фінансово-господарських операцій ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ" щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків контрагентами-постачальниками за період лютий-травень 2014 року та контрагентами-покупцями.
Рішення про нарахування позивачу податків і застосування до нього штрафів відповідач не приймав, але на підставі акту перевірки відповідач вніс зміни до інформаційних баз даних Міністерства доходів і зборів України, а саме обнулено показники ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ" по відносинах з контрагентами за період лютий-травень 2014 року, про що свідчить відповідь ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва №4325/10/14-03-22-08 від 08.09.2014 року на інформаційний запит ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ" №05/08-14 від 05.08.2014 року.
Згідно із вимогами ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.
В силу приписів п.86.1 ст.86 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) результати перевірки (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності).
Відповідно до Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства акт - це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
За змістом п.61.1 ст.61 ПК України, податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Положення п.62.1 ст.62 ПК України податковий контроль здійснюється, зокрема, шляхом: інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу.
У відповідності до п.71.1 ст.71 ПК України, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - це комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.
Податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань. Дане положення врегульоване п.74.1, п.74.2 ст.74 ПК України.
Суд вважає, що внесення до інформаційних баз даних Міністерства доходів і зборів України податкової інформації, отриманої внаслідок проведення документальної позапланової невиїзної перевірки позивача, є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань.
До того ж, обов'язковою ознакою дій суб'єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду, є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб'єктів відповідних правовідносин і мають обов'язковий характер.
В даному випадку безпосереднє викладення відповідачем суб'єктивного оціночного судження, щодо наявності з боку ТОВ "ОЛЕУМ-ВІ" порушень податкового та іншого законодавства є правом податкового органу, внаслідок чого відсутні порушені права позивача, які підлягають захисту в судовому порядку. Права позивача можуть бути порушені відповідачем внаслідок прийняття за результатами такої перевірки податкових повідомлень-рішень, які можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Дії відповідача щодо внесення до інформаційної бази даних Міністерства доходів і зборів України інформації, отриманої внаслідок проведення документальної позапланової невиїзної перевірки позивача, в даному випадку, є лише службовою діяльністю працівників податкової інспекції на виконання своїх службових обов'язків по збиранню доказової інформації щодо наявності чи відсутності документального підтвердження господарських операцій.
Зазначені дії самі по собі не створюють для суб'єкта господарювання жодних правових наслідків у вигляді виникнення, зміни або припинення його прав та не породжують для позивача обов'язкових юридичних наслідків.
Оскільки права позивача оскаржуваними діями відповідача не порушуються, то позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання.
Суддя А. П. Єнтіна