Постанова від 29.10.2014 по справі 820/11375/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2014 р. Справа № 820/11375/14

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Макаренко Я.М.

Суддів: Шевцової Н.В. , Мінаєвої О.М.

за участю секретаря судового засідання Шалаєвої І.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Садовод" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21.08.2014р. по справі № 820/11375/14

за позовом Приватного акціонерного товариства "Садовод"

до Державного реєстратора Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1 , Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області треті особи Великобурлуцька районна державна адміністрація Харківської області , Головне управління Держземагенства у Харківській області

про скасування рішень про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень,

ВСТАНОВИЛА:

Приватне акціонерне товариство "Садовод" (надалі по тексту позивач) звернувся до суду з позовом до Державного реєстратора Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1 (надалі по тексту відповідач-1), Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області (надалі по тексту відповідач-2), треті особи - Великобурлуцька районна Державна адміністрація Харківської області, Головне управління Держземагенства у Харківській області, в якому, з урахуванням уточнень, просив суд:

-скасувати рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень державного реєстратора Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1 № 9001281 від 13.12.2013 року у державній реєстрації права власності держави на земельні ділянки;

-скасувати рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень державного реєстратора Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1 № 9001289 від 13.12.2013 року у державній реєстрації іншого речового права - права оренди земельних ділянок;

-зобов'язати Реєстраційну службу Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області на підставі розпорядження Великобурлуцької районної Державної адміністрації Харківської області від 27.08.2012 року № 265 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Андріївської сільської ради АТ "Садовод" здійснити заходи по державній реєстрації права власності держави в особі Великобурлуцької районної державної адміністрації Харківської області на земельні ділянки сільськогосподарського призначення розташовані за межами населених пунктів на території Андріївської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області кадастровий № 6321480500:02:000:0059 площею 3,4829 га;

-зобов'язати Реєстраційну службу Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області одночасно із здійсненням заходів по реєстрації прав власності держави на земельну ділянку здійснити заходи по державній реєстрації іншого речового права - права оренди земельних ділянок на підставі розпорядження Великобурлуцької районної Державної адміністрації Харківської області від 27.08.2012 року № 265 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Андріївської сільської ради АТ "Садовод" та договору оренди землі № 17 від 27.12.2012 року, укладеного між Приватним акціонерним товариством та Великобурлуцькою районною державною адміністрацією Харківської області щодо оренди земельної ділянки № 6321480500:02:000:0059 площею 3,4829 га.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 21.08.2014 року у задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Садовод" до Державного реєстратора Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1, Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області, треті особи - Великобурлуцька районна Державна адміністрація Харківської області, Головне управління Держземагенства у Харківській області про скасування рішень про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень відмовлено в повному обсязі.

Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21.08.2014 року та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Третя особа, Головне управління Держземагенства у Харківській області, подала письмові заперечення на апеляційну скаргу, в яких, посилаючись на законність та обґрунтованість оскаржуваного судового рішення, просить в задоволенні апеляційної скарги відмовити, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 21.08.2014 року залишити без змін

Відповідачі, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подали апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на законність та обґрунтованість оскаржуваного судового рішення, просять апеляційну скаргу залишити без задоволення, постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21.08.2014 року залишити без змін.

Колегія суддів, заслухавши доповідь обставин справи, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що вимоги апеляційної скарги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що ПАТ «Садовод» до Реєстраційної служби Великобурлуцього районного управління юстиції Харківської області були подані для державної реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно договір оренди землі № 17 кадастровий номер земельної ділянки 6321480500:02:000:0059, площею 3,4829 га та укладений 27.12.2012 року з Великобурлуцькою районною державною адміністрацією Харківської області.

Одночасно з документами для державної реєстрації похідного права на земельні ділянки ПАТ «Садовод» до Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області подано розпорядження Великобурлуцької районної державної адміністрації від 27.08.2012 року № 265 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Андріївської сільської ради АТ "Садовод" для державної реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права власності держави на земельні ділянки, до складу яких входить і земельна ділянка кадастровий номер 6321480500:02:000:0059, площею 3,4829 га.

Державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1, керуючись ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», п. п. 16, 23 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 року № 703, прийнято рішення за №9001281 від 13.12.2013 року про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, а саме: відмовлено у державній реєстрації права власності, форма власності: державна, розмір частки: 1 на земельну ділянку, що розташована за адресою: с/рада Андріївська, Великобурлуцький район, Харківська область, кадастровий номер 6321480500:02:000:0059, за суб'єктом: Великобурлуцька районна державна адміністрація Харківської області, податковий номер 04059622 у зв'язку з тим, що із заявою звернулась неналежна особа, у той час як такі повноваження закріплені за уповноваженим відповідним центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин або його територіальним органом.

Також, 13.12.2013 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1, керуючись ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», п. п. 16, 23 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 року № 703, прийнято рішення за № 9001289 про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, а саме: відмовлено у державній реєстрації іншого речового права, права оренди земельної ділянки, що розташована за адресою: с/рада Андріївська, Великобурлуцький район, Харківська область, кадастровий номер 6321480500:02:000:0059, за суб'єктом Приватне акціонерне товариство "Садовод" у зв'язку з тим, що заяву про державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, подано за відсутності державної реєстрації права власності.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з необґрунтованості позовних вимог.

Колегія суддів не погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Частиною 5 ст. 126 Земельного кодексу України (у редакції, що була чинною до 01.01.2013 року) визначалось, що право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. За положеннями ст. 20 вказаного Закону (у редакції, що була чинною до 01.01.2013 року) договір оренди землі вважається укладеним з дати його державної реєстрації.

Відповідно до п. 136 Порядку ведення Поземельної книги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 року № 1021 (втратив чинність з 01.01.2013 року), під час державної реєстрації земельної ділянки здійснюється державна реєстрація державного акта або договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності у Книзі записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі.

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та інших законодавчих актів України" від 11.02.2010 року N 1878-VI, зокрема, викладено в новій редакції Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 року N 1952-IV.

Згідно із законодавчими змінами систему органів державної реєстрації прав на нерухоме майно становлять центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації прав, та структурні підрозділи територіальних органів Міністерства юстиції України, які забезпечують реалізацію його повноважень та є органами державної реєстрації прав (стаття 6 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень").

Згідно з пунктами 2, 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та інших законодавчих актів України" від 11.02.2010 року N 1878-VI новий порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень запроваджується з 01.01.2013 року.

Тобто, з 01.01.2013 року реєстратори бюро технічної інвентаризації втрачають повноваження щодо проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Такі повноваження здійснюються виключно реєстраторами органів державної реєстрації прав на нерухоме майно та, у передбачених законом випадках, - нотаріусами.

Відповідно до ч. 4 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої Законом, за умов якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.

Оскільки реєстрація прав позивача АТ «Садовод» відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, проведена не була, позивач звернувся до відповідача з заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Підставою для проведення державної реєстрації прав є документи, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, подані органу державної реєстрації прав, нотаріусу як спеціальному суб'єкту, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, разом із заявою (ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень").

Державним реєстратором ОСОБА_1 позивачу було відмовлено у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 9001281 від 13.12.2013 року щодо реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права власності держави на земельну ділянку та відмовлено у державній реєстрації прав та їх обтяжень у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно № 9001289 від 13.12.2013 р. щодо реєстрації іншого речового права - права оренди земельних ділянок.

Підставою для прийняття такого рішення слугував висновок державного реєстратора про те, що із заявою звернулась неналежна особа, щодо реєстрації землі за державою, а стосовно реєстрації прав оренди - відсутність реєстрації прав власності на землю за державою.

Колегія суддів зазначає, що відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України (в редакції, що була чинною, на час прийняття Великобурлуцькою районною державною адміністрацією Харківської області розпорядження № 265 від 27.08.2012 року) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Згідно з вимогами абзаці 1 п. 12 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України (в редакції, що була чинною, на час прийняття Великобурлуцькою районною державною адміністрацією Харківської області розпорядження № 265 від 27.08.2012 року) до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзацах другому та четвертому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради з урахуванням вимог абзацу третього цього пункту, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування передбачені ст. 122 Земельного кодексу України, відповідно до ч. 4 якої (у редакції, яка була чинною до 01.01.2013 року) районним державним адміністраціям на їх території надано право передавати земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб (крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті) та за межами населених пунктів для, зокрема, для сільськогосподарського використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, приймаючи зазначене розпорядження Великобурлуцька районна державна адміністрація Харківської області діяла в межах своїх повноважень.

Доказів, які б безспірно свідчили про те, що це розпорядження скасовано, визнано незаконним, до суду не надано.

Зміни редакції ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України, внесені Законом України від 06.09.2012 року N 5245-VI, з 01.01.2013 року передбачають, що передача земельних ділянок у користування (в тому числі, укладання договорів оренди) земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності здійснюється територіальними органами Держземагентства України.

Правові підстави, які б обумовлювали необхідність повторного звернення позивача АТ "Садовод" до територіального органу Держземагентства України з питання прийняття рішення про передачу їй в оренду вказаної вище земельної ділянки відсутні.

Також, колегія суддів зазначає, що законом визначені особливості державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності, які полягають, зокрема, в одночасності державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на земельну ділянку з державною реєстрацією похідного речового права на неї (ст. 4-1 Закону України "Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень").

При цьому, у разі здійснення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, похідних від права власності, за відсутності державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на зазначені земельні ділянки, відповідний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування зобов'язаний одночасно подати до органу державної реєстрації прав чи державному кадастровому реєстратору відповідну заяву про державну реєстрацію права власності держави чи територіальної громади на вказані земельні ділянки. Рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у користування (постійне користування, оренда, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), сервітут) вважається заявою про здійснення державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на зазначену земельну ділянку (абзац сьомий ч. 1 ст. 16 зазначеного Закону в редакції, що є чинною з 16.06.2013 року).

Таким чином, Законом України "Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" встановлено імперативну норму щодо обов'язковості проведення державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на земельну ділянку, яка сформована із земель державної чи комунальної власності, за відсутності такої реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав), одночасно з державною реєстрацією речового права на таку земельну ділянку, що є похідним від права власності.

Державна реєстрація права власності держави чи територіальної громади на земельну ділянку одночасно з державною реєстрацією речового права на неї проводиться на підставі рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у користування, до якого додаються: витяг з Державного земельного кадастру (пункт 5 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності"); документ, за яким виникає речове право на земельну ділянку, зокрема договір оренди, користування земельною ділянкою.

Рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у користування разом із іншими зазначеними документами подається правонабувачем (користувачем, орендарем), який є уповноваженою особою власника земельної ділянки відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", одночасно з заявою про державну реєстрацію речового права, що є похідним від права власності.

Відтак, висновки державного реєстратора в оскаржуваних рішеннях про неможливість здійснення державної реєстрації прав та їх обтяжень з підстави, що із заявою звернулась неналежна особа суперечать вимогам закону. Позивач надав рішення компетентного органу виконавчої влади щодо надання землі в оренду.

Діючим законодавством не визначено обов'язку проводити повторно переоформлення дозвільних документів при передачі функцій держави від одного органу до іншого.

Колегія суддів зазначає, що передача повноважень щодо розпорядження земельними ділянками державної власності від одного органу державної влади до іншого не робить недійсними попередні рішення прийняті органом державної влади в межах компетенції.

Таким чином позивач надав відповідачу рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у користування (постійне користування, оренда, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), сервітут) в розумінні абз. 7 ч.1 ст.. 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Враховуючи наведене, підстави відмови в державній реєстрації застосовані відповідачем неправомірно.

Щодо зобов'язання відповідача здійснити державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, наданої розпорядженням Великобурлуцькою РДА Харківської області, колегія суддів в задоволенні вказаних позовних вимог відмовляє, виходячи з наступного.

Так, згідно з ч. 5 ст. 126 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Спеціальним законодавчим актом у сфері орендних відносин, предметом яких виступає земельна ділянка, є Закон України "Про оренду землі".

Статтею 13 вказаного Закону визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до статті 14 вказаного Закону договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально.

Типова форма договору оренди землі затверджена постановою Кабінетом Міністрів України від 03.03.2004 року N 220. Відповідно до абзаців шостого та сьомого частини четвертої ст. 15 Закон України "Про оренду землі" невід'ємною частиною договору оренди землі є: план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом.

Згідно з підпунктами 1, 12 і 13 пункту 27 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 року N 703, укладений в установленому законом порядку договір, предметом якого є нерухоме майно, права щодо якого підлягають державній реєстрації, або речове право на нерухоме майно, чи його дублікат; заповіт, яким встановлено сервітут на нерухоме майно; закон, яким встановлено сервітут на нерухоме майно, відносяться до документів, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

Таким чином, встановлення наявності факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав (п. 1 ч. 2 ст. 9 Закону України "Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень") є виключною компетенцією державного реєстратора, а не суду.

З урахуванням обставин справи, колегія суддів зазначає, що факт неправомірності оскаржуваного рішення відповідача, не є безумовною підставою для прийняття судом рішення про захист (відновлення) порушеного права шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень прийняти певне рішення без виконання інших дій, обов'язок виконання яких покладений на нього приписами ч. 2 ст. 9 Закону України "Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Тому суд вважає за необхідне не зобов'язувати Реєстраційну службу Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області зареєструвати право власності щодо земельних ділянок, а зобов'язати повторно розглянути заяви щодо їх реєстрації.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Садовод" задовольнити частково.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21.08.2014р. по справі № 820/11375/14 скасувати.

Прийняти нову постанову, якою позов Приватного акціонерного товариства "Садовод" задовольнити частково.

Скасувати рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень державного реєстратора Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1 № 9001281 від 13.12.2013 року.

Скасувати рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень державного реєстратора Реєстраційної служби Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області ОСОБА_1 № 9001289 від 13.12.2013 року.

Зобов'язати Реєстраційну службу Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області на підставі розпорядження Великобурлуцької районної Державної адміністрації Харківської області від 27.08.2012 року № 265 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Андріївської сільської ради АТ "Садовод" повторно розглянути заяву про державну реєстрацію права власності держави в особі Великобурлуцької районної державної адміністрації Харківської області на земельну ділянку сільськогосподарського призначення розташовану за межами населених пунктів на території Андріївської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області кадастровий № 6321480500:02:000:0059 площею 3,4829 га;

Зобов'язати Реєстраційну службу Великобурлуцького районного управління юстиції Харківської області повторно розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "Садовод" про державну реєстрацію права оренди земельних ділянок на підставі розпорядження Великобурлуцької районної Державної адміністрації Харківської області від 27.08.2012 року № 265 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Андріївської сільської ради АТ "Садовод" та договору оренди землі № 17 від 27.12.2012 року, укладеного між Приватним акціонерним товариством "Садовод" та Великобурлуцькою районною державною адміністрацією Харківської області щодо оренди земельної ділянки № 6321480500:02:000:0059 площею 3,4829 га.

В задоволенні іншої частини позову Приватному акціонерному товариству "Садовод" відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Макаренко Я.М.

Судді(підпис) (підпис) Шевцова Н.В. Мінаєва О.М.

Повний текст постанови виготовлений 03.11.2014 р.