Справа № 544/1351/13-а
№ пров. 2-а/544/33/2014
Номер рядка звіту 39
Іменем України
15 жовтня 2014 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді - Ощинської Ю.О.,
за участі секретаря - Тютюнник А.О.,
представника позивача Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері - прокурора прокуратури Пирятинського району Полтавської області Тютюнника В.В.,
представника відповідача Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області - адвоката ОСОБА_4,
представника третьої особи Публічного акціонерного товариства «Велика Круча» - Близнюка І.Ф.,
представника третьої особи Національний природний парк «Пирятинський» - Підченка С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Пирятин адміністративну справу за позовом Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері до Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, треті особи: Публічне акціонерне товариство «Велика Круча», Національний природний парк «Пирятинський» про визнання протиправним та скасування рішень,
Полтавський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері звернувся до суду з позовом до Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про визнання протиправним та скасування пункту 3 рішення 32 (позачергової) сесії шостого скликання Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області від 17.06.2013 «Про розгляд подання Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері «Про усунення порушень вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та визнання протиправним та скасування рішення 33 (позачергової) сесії шостого скликання Дейманівської сільської ради від 16.07.2013 «Про розгляд подання Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері «Про усунення порушень вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
Вимоги позовної заяви обґрунтовано тим, що 11.03.2009 року Дейманівською сільською радою Пирятинського району Полтавської області було прийнято рішення яким погоджено створення НПП «Пирятинський» на території сільської ради площею 1547,7 га. В подальшому Указом Президента України від 11.12.2009 року «Про створення національного парку «Пирятинський» був створений НПП «Пирятинський» та визначена територія парку розміром 12028,42 га. При цьому, 06.04.2012 року Дейманівська сільська рада вирішила переглянути своє рішення від 11.03.2009 року «Про погодження створення НПП «Пирятинський» в межах Дейманівської сільської ради» та не надавати погодження на створення НПП «Пирятинський» в межах Дейманівської сільської ради. Позивач вказує, що вважаючи таке рішення сільської ради незаконним прокурор звернувся з поданням про скасування вказаного рішення сільської ради від 06.04.2012 року. Рішенням Дейманівської сільської ради від 17.06.2013 року, а саме п.п. 1, 2 подання прокурора було задоволено і рішення сільської ради від 06.04.2012 року скасоване. При цьому, пунктом 3 даного рішення відповідач скасував своє рішення від 11.03.2009 року «Про погодження щодо створення Національного природного парку «Пирятинський». Не погоджуючись з положеннями п. 3 зазначеного рішення прокурор знов звернувся до Дейманівської сільської ради з поданням про скасування п. 3 рішення сільської ради від 17.06.2013 року, однак рішенням відповідача від 16.07.2013 року подання прокурора було відхилене, а рішення Дейманівської сільської ради від 17.06.2013 року залишено без змін. За наведених обставин прокурор звернувся до суду і з посиланням на порушення відповідачем Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно-заповідний фонд України» та відсутність повноважень органу місцевого самоврядування на скасування чи зміну своїх рішень, просить визнати протиправними та скасувати п. 3 рішення відповідача від 17.06.2013 року і рішення сільської ради від 16.07.2013 року.
В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позовної заяви з підстав викладених у ній і просить позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог позивача заперечує, уважає, що рішення, прийняті сільською радою, які прокуратура просить визнати в своєму позові протиправними та скасувати їх, є законними та такими, що прийняті в інтересах територіальної громади, ПАТ «Велика Круча» і підстав для задоволення позову не вбачає. Заперечення обґрунтовував тим, що 11.03.2009 Дейманівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області рішенням 27 сесії п'ятого скликання попередньо погодила створення НПП «Пирятинський», після створення якого було затверджено положення «Про НПП «Пирятинський», відповідно до якого передбачалося створення меж НПП «Пирятинський», а також проведення зонування, що зроблено не було. Проте, у результаті внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», Закону України «Про природно-заповідний фонд України», на території Дейманівської сільської ради, що була передана до НПП «Пирятинський», було б заборонено полювання та рибальство, що викликало незадоволення у жителів с. Дейманівка Пирятинського району Полтавської області. У зв'язку з цим Дейманівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області звернулася до обласної державної адміністрації Полтавської області з проханням провести зонування меж НПП «Пирятинський» або іншим чином вирішити питання про надання дозволу жителям с. Дейманівка Пирятинського району Полтавської області проводити полювання та займатися рибальством на відповідній території сільської ради у відведених для цього місцях. 06.04.2012 Дейманівська сільська рада рішенням 19 сесії шостого скликання вирішила переглянути рішення 27 сесії п'ятого скликання від 11.03.2009 та не надавати погодження на створення НПП «Пирятинський» у межах Дейманівської сільської ради, у зв'язку з чим Полтавською міжрайонною прокуратору з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері 03.06.2013 року внесено до Дейманівської сільської ради подання за № 87-500 вих. 13 із вимогою скасувати рішення 19 сесії 6 скликання Дейманівської сільської ради від 06.04.2012 «Про перегляд рішення 27 сесії 5 скликання від 11.03.2009 «Про погодження створення НПП «Пирятинський» в межах Дейманівської сільської ради». У відповідь на подання прокуратури від 03.06.2013, у якому ставилось питання про скасування вищевказаного рішення, Дейманівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області рішенням 32 (позачергової) сесії шостого скликання від 17.06.2013 задовольнила подання, скасувавши пунктом 2 указаного рішення 19 сесії шостого скликання від 06.04.2012 та пунктом 3 - рішення 27 сесії п'ятого скликання від 11.03.09. На пункт 3 прокурор вніс подання від 02.07.2013 із проханням його скасувати як незаконний, у відповідь на указане подання 33 (позачергова) сесія шостого скликання 16.07.2013 прийняла рішення про його відхилення. Крім того, представник відповідача вказав, що строк звернення до суду у позивача сплив, оскільки прокурор в порушення 15-денного строку подав позов до суду.
Представник третьої особи Публічного акціонерного товариства «Велика Круча» (надалі ПАТ «Велика Круча») у судовому засіданні пояснив, що 17.09.2008 рішенням Полтавської обласної ради було передано мисливському господарству Відкритого акціонерного товариства ( далі ВАТ «Велика Круча») (колишня назва ПАТ «Велика Круча») 5634 га землі терміном на 15 років для розвитку мисливства. Дейманівська сільська рада спочатку погодилася на створення на території сільської ради НПП «Пирятинський», так як на той час полювання та рибальство на території НПП «Пирятинський», у тому числі й на території, де мисливське господарство веде свою діяльність, було дозволено. Після внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», Закону України «Про природно-заповідний фонд України», на території Дейманівської сільської ради, що була передана до НПП «Пирятинський», було заборонено полювання. Крім цього, створення НПП «Пирятинський» порушило право людей на відпочинок, на рибальство, випас худоби, збір грибів та ягід, що викликало обурення та занепокоєння жителів села, у зв'язку з чим сільська рада скасувала свої рішення про погодження створення на території сільської ради НПП «Пирятинський». Уважає рішення сільської ради такими, що відповідають як інтересам територіальної громади, так і інтересам ПАТ «Велика Круча», яке вклало і продовжує вкладати значні кошти на розвиток мисливського господарства, крім того, є сільські ради, зокрема, Сасинівська, Каплинцівська, які пропонують надати додатково землі для НПП «Пирятинський».
Представник третьої особи НПП «Пирятинський» у судовому засіданні позов прокурора підтримав, просить його задовольнити, пояснив, що рішення 19 сесії 6 скликання Дейманівської сільської ради від 06.04.2012 «Про перегляд рішення 27 сесії 5 скликання від 11.03.2009 «Про погодження створення НПП «Пирятинський» в межах Дейманівської сільської ради» прийнято з порушенням Указу Президента від 11 грудня 2009 року № 1046 «Про створення Національного парку «Пирятинський» та порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування». Основною причиною для скасування Дейманівською сільською радою рішення 27 сесії 5 скликання від 11.03.2009 «Про погодження створення НПП «Пирятинський» в межах Дейманівської сільської ради» стало невстановлення меж НПП «Пирятинський», проте, дана процедура на даний час триває, для цього були проведені конкурсні торги та визначено їх переможця для виготовлення проектної документації. Представник третьої особи повідомив, що на території НПП «Пирятинський» дійсно заборонено мисливство та рибальство, обмежується відпочинок, збір грибів та ягід, проте, дана заборона виникла у зв'язку з внесенням змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», Закону України «Про природно-заповідний фонд України», проте, питання зміни меж НПП «Пирятинський» вирішується у визначеній законом процедурі Указом Президента України.
Свідок ОСОБА_9, голова Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, у судовому засіданні пояснив, що у зв'язку з внесеними змінами до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та Закону України «Про природно-заповідний фонд України» від мешканців села почали поступати скарг на дії працівників НПП «Пирятинський». Останні попереджували мешканців села, що вони не мають права полювати, збирати гриби, ловити рибу на території створеного природно-заповідного фонду. Звернення також мали місце і до голови Полтавської обласної державної адміністрації. Станом на жовтень 2014 року НПП «Пирятинський» за погодженням до сільської ради про виділення меж в натурі не зверталися.
Свідок ОСОБА_10 мешканець с. Дейманівка Пирятинського району Полтавської області, у судовому засіданні вказав, що коли було створено НПП «Пирятинський» то мешканці села були обурені заборонами останніх у збиранні їм грибів та ловлі риби, оскільки споконвіку селяни ходили до лісу збирати гриби. Крім того, мало місце заборони випасати на лугах худобу, запасатися сіном. Річка заростає очеретом, НПП «Пирятинський» не застосовує ніяких мір. Що стосується ВАТ «Велика Круча» то останні у своїх мисливських угіддях чистять річку, поробили вольєри для звірів, кормлять їх.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі зібрані по справі докази у їх сукупності, приходить до висновку про те, що у задоволенні позовних вимог повинно бут відмовлено з огляду на наступне.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативних-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дії чи бездіяльності.
Приписами п. 1 ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судом, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Судом установлено, що Рішенням 17 сесії п'ятого скликання Полтавської обласної ради від 17 вересня 2008 року мисливському господарству «Велика Круча» ВАТ «Велика Круча» (на даний час ПАТ «Велика Круча») на території Пирятинського району (території Дейманівської та Великокручанської сільських рад) були надані мисливські угіддя загальною площею 5732 га (том 1 а.с. 63)
Рішенням 27 сесії п'ятого скликання від 11 березня 2009 року Дейманівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області вирішила погодити створення НПП «Пирятинський» на території Дейманівської сільської ради загальною площею 1547,7 (том 1 а.с.9).
Указом Президента України від 11 грудня 2009 року «Про створення національного природного парку «Пирятинський» створено Національний природний парк «Пирятинський» (том 1 а.с. 11).
Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України «Про затвердження Положення про національний природний парк «Пирятинський» від 07 листопада 2011 року, затверджено положення про Національний природний парк «Пирятинський», відповідно до якого межі парку встановлюються в натурі (том 1 а.с. 22-39).
У результаті внесення 21.01.2010 змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території Дейманівської сільської ради, що була передана до НПП «Пирятинський», установлювалась заборонена на полювання та рибальство, обмеження на випас худоби, на відпочинок, пересування транспортними засобами, збір грибів, ягід та ін., що викликало незадоволення у жителів Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області та колективу ПАТ «Велика Круча».
Зважаючи на інтереси територіальної громади та ПАТ «Велика Круча» 19 сесія шостого скликання Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області 06.04.2012 вирішила не надавати погодження на створення Національного парку «Пирятинський» в межах Дейманівської сільської ради (том 1 а.с. 10).
На вказане рішення Полтавський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері 03.06.2013 за № 87-500 вих. 13 вніс подання про усунення порушень вимог закону України «Про природно-заповідний фонд України» з вимогою скасувати рішення 18 сесії шостого скликання від 06.04.2012 «Про перегляд рішення 27 сесії п'ятого скликання від 11.03.2009 «Про погодження створення НПП «Пирятинський» в межах Дейманівської сільської ради» (том 1 а.с. 42-44).
Дейманівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області, розглянувши вказане подання на 32 (позачерговій) сесії шостого скликання 17.06.2013, своїм рішенням «Про розгляд подання Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері «Про усунення порушень вимог закону України «Про природно-заповідний фонд України» подання задовольнила, скасувавши пунктом 2 указаного рішення своє рішення 19 сесії шостого скликання від 06.04.2012 та пунктом 3 рішення 27 сесії п'ятого скликання від 11.03.2009 (том 1 а.с. 45).
Не погодившись із указаним рішенням, Полтавський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері 02.07.2013 за № 87-579 вих. 13 вніс подання про усунення порушень вимог закону України «Про природно-заповідний фонд України» з вимогою скасувати пункт 3 рішення 32 (позачергової) сесії шостого скликання 17.06.2013 «Про розгляд подання Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері «Про усунення порушень вимог закону України «Про природно-заповідний фонд України» (том 1 а.с. 46-48), однак, рішенням 33 (позачергової) сесії шостого скликання від 16.07.2013 Дейманівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області дане подання прокурора відхилила (том 1 а.с. 50).
Рішення прийнято виключно в інтересах громади та ПАТ «Велика Круча», про що також заявляв свідок ОСОБА_9
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як передбачено п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» виключно компетенцією сільських, селищних, міських рад є вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Згідно п. а ч. 1 ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських рад належить розпорядження землями територіальних громад.
Тобто, Дейманівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області при прийнятті рішень діяла виключно в межах своїх повноважень.
Відповідно до пункту 15 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон № 280/97-ВР) виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень.
У мотивувальній частині рішення від 16.04.2009 № 7-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що в Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3). Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону). Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13.05.1997 N 1-зп у справі щодо несумісності депутатського мандата.
Системний аналіз наведених положень законів України дає підстави вважати, що за органами місцевого врядування законодавець закріпив право на зміну та скасування власних рішень. Таке право випливає із конституційного повноваження органів місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території, оскільки вони є суб'єктами правотворчості, яка передбачає право формування приписів, їх зміну чи скасування.
Цей принцип знайшов своє відображення у статті 74 Закону № 280/97-ВР, згідно з якою органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами.
Суд також не приймає до уваги посилання прокурора, як на відсутність повноваження сільської ради щодо зміни території НПП «Пирятинський», оскільки жодним рішенням Дейманівської сільської ради територія НПП «Пирятинський» не змінювалась і відповідно рішенням, які скасовані сільською радою, ніякі правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, не виникли, факт їх виконання, що перешкоджало б їх скасування, відсутній.
Крім того, на думку суду, оскаржувані рішення сільської ради не суперечать Указу Президента України від 11.12.2009 «Про створення національного парку «Пирятинський», у додатку до якого міститься тільки перелік земель, які включаються до території НПП без вилучення (6473,28) га, указання на інші конкретні земельні ділянки даний Указ не містить, у його тексті йде посилання тільки на загальна площа НПП «Пирятинський» 12028,42 га, та площу 5555, 14 га, яка повинна передатись НПП «Пирятинський» в постійне користування, та площу 6473,28 га, яка передається НПП «Пирятинський» без вилучення.
Для вирішення питання про передачу НПП 5555,14 га земель вищевказаним Указом установлений термін 2010-2011 роки, рішення ж про передачу земель 27 сесією п'ятого скликання Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області було прийнято передчасно 11.03.2009.
Посилання прокурора про порушення Дейманівською сільською радою Пирятинського району Полтавської області Закону України «Про природно-заповідний фонд України» не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, оскільки сільською радою не вирішувались питання зміни меж, категорій та скасування статусу територій та об'єктів природно-заповідного фонду, які до цього часу не визначені.
15.07.2014 від Вищого адміністративного суду України до Пирятинського районного суду Полтавської області повернулася вищевказана адміністративна справа на новий судовий розгляд.
В ухвалі Вищого адміністративного суду України вказано про те, що судом не установлено, чи після прийняття рішення 17 сесії п'ятого скликання Полтавської обласної ради від 17.09.2008 ПАТ «Велика Круча» було зареєстровано та оформлено належним чином право користування земельними угіддями, щодо яких виник спір, не досліджено строки звернення Полтавським прокурором до суду з позовом, не встановлено, яке саме право ПАТ «Велика Круча» та місцевого населення порушено Рішенням від 11.03.2009, зокрема, які саме землі угіддя вирішено передати під НПП «Пирятинський» і щодо яких з них порушено права та інтереси місцевої громади.
Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Таким чином, судом було установлено, що Рішенням 17 сесії п'ятого скликання Полтавської обласної ради від 17.09.2008 «Про надання в користування мисливських угідь» мисливському господарству «Велика Круча» було надано в користування мисливські угіддя загальною площею 5732 га. на території Пирятинського району, згідно карти-схеми: по межі території природно заповідного фонду, заповідного урочища Куквин до земель Дейманівської сільської ради. Право користування земельними угіддями не було передбачено договором № 043/07 від 06.10.2008 «Про умови ведення мисливського господарства» оскільки даний вид господарювання не регулюється земельним законодавством, а земельна ділянка відносилась до земель Державного лісового фонду. Дані угіддя було передано для ведення мисливського господарства, використання та розпорядження мисливськими тваринами добутими або набутими іншим способом у законному порядку і доходами від їх реалізації. Договір набрав чинності з моменту його підписання, тобто 06.10.2008 і діє до 06.10.2023 (п. 1 Рішення - на 15 років) (том 1 а.с. 63-66). Вказане рішення у судовому порядку не оскаржувалося та не скасовувалося.
Після того, як Рішенням 27 сесії 5 скликання від 11.03.2009 було погоджено створення Національного природного парку «Пирятинський» на території Дейманівської сільської ради - НПП «Пирятинський» у постійне користування було передано землі загальною площею 1601,9 га. (том 1 а.с. 9) Ця ж площа земель увійшла до мисливського господарства ПАТ «Велика Круча», про що свідчить довідка видана головою Давидівської сільської ради (том 1 а.с. 67) та План мисливського господарства розташованого в Пирятинському районі Полтавської області на території Дейманівської, Великокручанської сільських та Пирятинської міської рад погоджений у Відділу Держкомагенства Пирятинського району Полтавської області (том 2).
З часу створення НПП «Пирятинський» мешканці села постійно скаржаться на дії працівників природного парку, які забороняють їм здійснювати випасання худоби, збирання грибів, ловити рибу. Мешканці села вимушені звертатися за захистом свого права до голови Дейманівської сільської ради та голови Полтавської обласної ради, про що свідчать показання свідків ОСОБА_9, ОСОБА_10 та лист звернення (том 1 а.с. 123)
Станом на жовтень 2014 року ВАТ «Велика Круча» виготовлено вольєри для диких тварин, щороку затрачаються кошти на їх утримання, годування. Акціонерним товариством почищено річку Удай, що знаходиться у сусідньому селі Велика Круча (Том 2).
На даний час межі території НПП «Пирятинський» не виділено, проект знаходиться у розробці.
Крім того, 03.06.2013 за вих. № 87-500 вих. 13 прокурором Полтавської міжрайонної прокурори з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері до сесії Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області було внесено Подання про усунення порушень вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України», у якому прокурор вимагав скасувати рішення 19 сесії 6 скликання Дейманівської сільської ради від 16.04.2012 «Про перегляд рішення 27 сесії 5 скликання від 11.03.2009 «Про погодження створення НПП «Пирятинський» в межах Дейманівської сільської ради» (том. 1 а.с. 42-44). Так, 17.06.2013 Рішенням 32 сесії 6 скликання було розглянуто Подання прокурора Полтавської міжрайонної прокурори з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, п. 3 якого рішення 27 сесії 5 скликання Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області від 11.03.2009 «Про погодження щодо створення Національного природного парку «Пирятинський» скасовано, копія Рішення направлено прокурору (том 1 а.с. 45).
Прокурор, не погодившись з рішенням 32 сесії 6 скликання від 17.06.2013, не оскаржуючи його у судовому порядку, як це передбачено КАС України, 02.07.2013 за вих. № 87-579 вих. 13 вніс в черговий раз до сесії Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області Подання про усунення порушень вимог Закону України «Природно заповідний фонд України», у якому вимагає скасувати пункт 3 рішення 32 сесії 6 скликання від 17.06.2013 «Про розгляд Подання Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері «Про усунення порушень вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (том 1 а.с. 46-48). Рішенням 32 сесії 6 скликання від 16.07.2013 розглянуто Подання Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері «Про усунення порушень вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та п. 2 вирішено рішення 32 сесії 6 скликання Дейманівської сільської ради Полтавської області від 17.06.2013 «Про розгляд Подання Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері «Про усунення порушень вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України» залишити без змін (том 1 а.с. 50). Копію рішення направлено прокурору (том 1 а.с. 49), яке останній отримав 23.07.2013 вх. № 1187.
07.08.2013 прокурор звернувся до суду з позовом до Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про визнання протиправним та скасування пункту 3 рішення 32 (позачергової) сесії шостого скликання Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області від 17.06.2013 «Про розгляд подання Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері «Про усунення порушень вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та визнання протиправним та скасування рішення 33 (позачергової) сесії шостого скликання Дейманівської сільської ради від 16.07.2013 «Про розгляд подання Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері «Про усунення порушень вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
Враховуючи викладене, суд рахує, що прокурором подано позов поза межами 15-денного строку, установленого законом.
Як передбачено приписами ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» у разі відхилення подання в цілому чи частково або неповідомлення прокурора про результати розгляду подання, а також якщо подання не вносилося, прокурор може звернутися до суду щодо визнання протиправним рішення чи окремих його положень і щодо скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень.
Для звернення прокурора з позовом до суду встановлюється 15-денний строк, що обчислюється з дня одержання повідомлення про відхилення подання або в разі неповідомлення прокурора про результати розгляду подання з дня закінчення визначеного прокурором строку для його розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 159, 161, 163, 167 КАС України,
с у д, -
У задоволення адміністративного позову Полтавського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері до Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, треті особи: Публічне акціонерне товариство «Велика Круча», Національний природний парк «Пирятинський» про визнання протиправним та скасування рішень - відмовити.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Пирятинський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, установленому ст. 254 КАС України, після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 20.10.2014.
Суддя -