Постанова від 18.07.2014 по справі 544/1417/14-п

Справа № 544/1417/14-п

№ пров. 3/544/524/2014

Номер рядка звіту 296

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липняя 2014 року м. Пирятин

Суддя Пирятинського районного суду Полтавської області Ощинська Ю.О. розглянувши матеріали, які надійшли від Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, народження 08.04.1959, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1., Гребінківського району, Полтавської області, громадянки України, працюючого директором СТОВ «України», НОМЕР_1 виданий Гребінківським РВ УМВС України в Полтавській області 30.07.2000,

за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

УСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 будучи директором СТОВ «Україна» не виконав нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2013 році, що є порушенням ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та п. 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації працевлаштування щодо строків звіту.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» в частині забезпечення виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та вимоги п. 2 порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації працевлаштування щодо строків звіту і повинен нести адміністративну відповідальність за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнав, пояснив, що ними вчасно надаються відомості до РЦЗ про наявність вакантних місць для інвалідів, крім того у товаристві працює чотири інваліди. У 2013 році із заявами про працевлаштування інваліди не зверталися.

Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.

Згідно зі ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91 N 875-XII (в редакції після 05.07.2001) працевлаштування інвалідів на підприємствах здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів. Підбір робочого місяця здійснюється переважно на підприємстві, де настала інвалідність, з урахуванням побажань інваліда, наявності у нього професійних навиків та знань, а також рекомендацій медико-санітарної експертизи. Підприємства (об'єднання), установи і організації (незалежно від форм власності і господарювання), які використовують працю інвалідів, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством.

Згідно з пп. 5, 10 - 14 Положення про робоче місце інвалідів і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.95 N 314, підприємства розробляють заходи по створенню робочих місць для інвалідів, вносять їх в колективний договір, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів, а працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням побажань, стану здоров'я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК.

Так, було встановлено, і про це не заперечує Інспекція, що ОСОБА_1 вчасно подавалися Звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ, про що свідчить довідка від 03.07.2014 видана Гребінківським районним центром зайнятості. Крім того, у довідці зазначено, що відмов від СТОВ «Україна» у працевлаштуванні інвалідів не було.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 27.06.2013 у задоволенні позовних вимог за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до СТОВ «Україна» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення вимог ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - було відмовлено у зв'язку з недоведеністю позивачем порушень.

Відповідно до вимог пункту 3 Положення робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Аналіз наведених положень чинного законодавства України дає підстави для висновку про те, що виконанню відповідними органами обов'язку працевлаштовувати інвалідів повинно передувати вжиття підприємством необхідних заходів для забезпечення такого працевлаштування, до яких належать, зокрема, створення в установленому порядку робочих місць у межах нормативу та інформування названих органів про наявність таких вакантних посад для інвалідів.

Територіальна державна інспекція з питань праці у Полтавській області не надала суду доказів звернення РЦЗ з метою працевлаштування інвалідів на підприємстві та що мала місце відмова ОСОБА_1 у працевлаштуванні направлених на вакантні посади інвалідів.

Тому, будь-яких доказів того, що дії ОСОБА_1 були направлені на порушення вимоги ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» у судовому засіданні здобуто не було.

За таких обставин, оскільки в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП. відсутній, провадження у справі підлягає закриттю.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

Справу про притягнення ОСОБА_1, народження 08.04.1959, до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення провадженням закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою щодо якої її винесено, або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи внесення подання прокурора.

Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд Полтавської області.

Суддя:

Пред'явити до виконання протягом трьох місяців з дня винесення постанови.

Постанова набрала законної сили « » ______________________ 2014 року.