Справа № 544/1220/14-к
№ пров.1-кп/544/90/2014
Номер рядка звіту 2
Іменем України
01 липня 2014 року Пирятинський районний суд Полтавської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Пирятинського районного суду Полтавської області на вул. Радянська, 17 обвинувальний акт у кримінальному провадженні, унесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі ЄРДР) за № 12014170290000254 від 02.05.2014, відносно обвинуваченого
ОСОБА_3 , народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Пирятин, Полтавської області, українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , освіта професійно-технічна, не одруженого, такого, що не має на утриманні осіб, тимчасово не працюючого, невійськовозобов'язаного, інваліда 3-ї групи, такого, що не має судимостей,
якому органами досудового розслідування висунуто підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 125 Кримінально кодексу України (далі - КК України),
із участю сторін кримінального провадження із боку обвинувачення: прокурора ОСОБА_4 , потерпілої ОСОБА_5 ,
Суд визнав доведеним, що ОСОБА_3 02 травня 2014 року близько 17 години, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, під час сварки зі своєю сестрою ОСОБА_5 , що сталося на ґрунті неприязних відносин, руками наніс останній удари по руках та тулубу, чим спричинив тілесні ушкодження, що відповідно до висновку експерта № 134 від 28.05.2014 до ступеню тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою винуватість у скоєнні кримінального правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся, просив суворо не карати.
Суд, реалізуючи своє право, передбачене частиною 3 ст. 349 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України) визнає недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, ураховуючи, що учасники судового розгляду проти цього не заперечують.
З'ясовано, що учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин і немає сумнівів у добровільності їх позиції, а також їм роз'яснено, що вони в такому випадку будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 по факту спричинення тілесних ушкоджень потерпілій ОСОБА_5 необхідно кваліфікувати за ч. 1 ст. 125 КК України, як умисне легке тілесне ушкодження.
Призначаючи покарання обвинуваченому у відповідності зі ст. 65 КК України, суд ураховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання.
Судом досліджені характеризуючі дані про особу підсудного.
Як особа ОСОБА_3 , має молодий вік, осудний, не одружений, працездатний, тимчасово не працює, за місцем проживання характеризується позитивно, адміністративною комісією виконавчого комітету Пирятинської міської ради Полтавської області до адміністративної відповідальності не притягувався (а.с. 47), раніше не притягувався до кримінальної відповідальності (а.с. 41). Депутатом Пирятинської міської ради та Пирятинської районної ради не являється (а.с. 48-49). Перебуває на обліку у Пирятинському РВК як військовозобов'язаний (а.с. 44). Є інвалідом ІІІ-ї групи, про що свідчить посвідчення серія НОМЕР_1 від 26.01.2007 (а.с. 50) Разом з тим неодноразово притягувався органами внутрішніх справ до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (насильство в сім'ї) та за ч. 1 ст. 178 КУпАП (розпивання спиртних напоїв чи поява в п'яному вигляді у громадському місці), про що свідчить довідка (а.с. 43).
Згідно довідок від 05.05.2014 року виданих поліклінічним відділенням Пирятинської центральної районної лікарні Полтавської області, ОСОБА_3 на ОСОБА_6 обліку у лікаря психіатра та на диспансерному обліку у наркологічному кабінеті не потребує (а.с. 45-46).
Обставиною, що пом'якшує покарання обвинуваченого згідно п. 1 ч. 1 ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття ОСОБА_3 .
Обставинами, що обтяжують покарання обвинуваченого згідно п. 13 ч.1 ст. 67 КК України, суд визнає вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп'яніння, відповідно до висновку про результати медичного огляду № 129 від 02.05.2014 (а.с. 26).
Судом враховується думка потерпілої, яка просить застосувати до обвинуваченого міру покарання у вигляді громадських робіт.
Враховуючи вищевикладене, особу винного ОСОБА_3 , його молодий вік, те, що третя група інвалідності призначена ОСОБА_3 пов'язана із здатність до виконання трудової діяльності, обвинувачений ніде не працює, суд приймаючи до уваги, що санкція статті передбачає альтернативні міри покарання, уважає, що достатнім та необхідним для виправлення та попередження вчинення підсуднім нового злочину буде покарання у виді громадських робіт.
Запобіжний захід відносно обвинувачених не обирався.
Цивільний позов у справі не заявлено.
Речові докази суду не надавалися.
Керуючись ст.ст. 373, 374 КПК України, с у д -
ОСОБА_3 визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України, призначивши йому покарання у виді 180 (ста восьмидесяти) годин громадських робіт.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд Полтавської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок суду не може бути оскаржено в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень частини третьої статті 349 КПК України.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набуває законної сили після розгляду справи.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.
Копія вироку негайно після його проголошення підлягає врученню обвинуваченим та прокурору.
Головуючий