Ухвала від 24.11.2014 по справі 815/6616/14

Справа № 815/6616/14

УХВАЛА

24 листопада 2014 року м. Одеса Суддя Одеського окружного адміністративного суду Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову комунального підприємства «Прибрежно - експлуатаційне об'єднання Київського району» до Державної фінансової інспекції в Одеській області про скасування пунктів 1, 2, 3 вимоги ДФІ в Одеській області та визнання неправомірними дій ДФІ в Одеській області,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов комунального підприємства «Прибрежно - експлуатаційне об'єднання Київського району» до Державної фінансової інспекції в Одеській області, в якому позивач просить:

- визнати неправомірними дії Державної фінансової інспекції в Одеській області;

- скасувати п. 1, 2, 3 вимоги Державної фінансової інспекції в Одеській області від 24.12.2013р. №15-06-23-14/13921.

Виходячи з рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом як принципу здійснення правосуддя в адміністративних судах (п.3 ст. 7 КАС України), правила ст. 99 КАС України поширюються і на звернення до адміністративного суду особи з позовом у випадках, встановлених законом.

Згідно з ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами.

Частиною 2 ст. 99 КАС України, встановлено, що для звернення до суду за захистом прав, свобод, та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається зі змісту позовної заяви позивач просить скасувати п. 1, 2, 3 вимоги Державної фінансової інспекції в Одеській області від 24.12.2013р. №15-06-23-14/13921.

Розглянувши поданий адміністративний позов суддя прийшов до висновку про залишення адміністративного позову без розгляду.

Комунальне підприємство «Прибрежно - експлуатаційне об'єднання Київського району» звернулось до Одеського окружного адміністративного суду 21.11.2014 року.

Аналіз доданих до адміністративного позову документів свідчить про те, що підстави для звернення до адміністративного суду виникли після прийняття вимоги Державної фінансової інспекції в Одеській області від 24.12.2013р. №15-06-23-14/13921.

Строк звернення до суду обчислюється, за загальним правилом, з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

День, коли особа дізналась про порушення свого права, - це встановлений доказами день, коли позивач дізнався про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення їх прав, свобод чи інтересів.

Отже, строк обчислюється з дня вчинення спірних правовідносин, що стали підставою для звернення до адміністративного суду, а саме: 25.12.2013 року.

Крім того, згідно інформації наявної в системі ДАС ООАС ухвалою суду від 19.11.2014 р. по справі № 815/6543/14 за позовом комунального підприємства «Прибрежно - експлуатаційного об'єднання Київського району» до Державної фінансової інспекції в Одеській області про визнання протиправними дій та скасування п. 1, 2, 3 вимоги ДФІ в Одеській області від 24.12.2013 року № 15-06-23-14/13921, зазначений позов залишений без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення до суду.

Дотримання строків розгляду адміністративних справ одна з обов'язкових передумов ефективності адміністративних проваджень, оскільки результат правозастосовчої діяльності безпосередньо залежить від часових меж їх реалізації. Будь-який вид адміністративного провадження базується на процесуальних принципах, серед яких оперативність і швидкість, що забезпечується чітко регламентованими строками, закріпленими в законах та підзаконних актах.

Строк звернення до адміністративного суду - це строк, в межах якого особа, яка має право на позов, повинна звернутися до адміністративного суду для захисту своїх прав у публічно - правових відносинах або для реалізації владних повноважень.

Встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Суддя критично ставиться до доводів позивача про поважність причин пропуску строку звернення до суду, оскільки позивач мотивує це тим, що дізнався про наявність спірної вимоги лише 04.07.2014 р. Однак, доказів, які б це підтверджували не надав.

Крім того, Олексюк А.В. була призначена виконуючим обов'язки директора КП «Прибрежно - експлуатаційне об'єднання Київського району» 24.01.2014 р., а відтак, як визначено законодавцем, повинна була, як керівник, дізнатись саме з 25.01.2014 р., приступивши до виконання обов'язків.

Виходячи з принципу змагальності, суддя не може поновлювати строк звернення до суду з підстав не обґрунтованих та не підтверджених належними доказами.

З урахуванням сукупності викладених обставин, суддя вважає за необхідне залишити адміністративний позов без розгляду, у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 106 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов комунального підприємства «Прибрежно - експлуатаційне об'єднання Київського району» до Державної фінансової інспекції в Одеській області про скасування пунктів 1, 2, 3 вимоги ДФІ в Одеській області та визнання неправомірними акту перевірки органом ДФІ - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.

Суддя Потоцька Н.В.