Справа № 441/9764/12
4-с/215/286/14
24 листопада 2014 року Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
у складі: головуючого - судді Лиходєдова А.В.
при секретарі Поліян І.В.
згідно вимог ч. 2 ст. 197 ЦПК України, без фіксації судового засідання технічними засобами, розглянувши у відкритому судовому засіданні в Тернівському районному суді м. Кривого Рогу цивільну справу за скаргою Публічного акціонерного товариства «ДТЕК «Дніпрообленерго» на дії державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції ОСОБА_1, -
14.10.2014 року ПАТ «ДТЕК «Дніпрообленерго» звернулося до суду зі скаргою на дії державного виконавця Криворізького міського управління юстиції ОСОБА_1 вважаючи незаконною постанову державного виконавця від 03.09.2014 р. про відмову у відкритті виконавчого провадження. В обґрунтування скарги вказують, що воно звернулося до Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції про примусове виконання виконавчого листа від 22.10.2013 року виданого Тернівським районним судом м. Кривого Рогу про стягнення з ОСОБА_2, на користь ПАТ «ДТЕК «Дніпрообленерго» заборгованості.
03.09.2014 року державним виконавцем Рибою І.В. була винесена постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження у зв'язку з тим, що виконавчий документ не відповідає вимогам п. 3 ч.1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» та вимогам Інструкції про проведення виконавчих дій, а саме: відсутність ідентифікаційного коду боржника.
Вважає, що постанова винесена з порушенням норм законодавства, зокрема, відповідно до п. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі. У зв'язку з встановленими вимогами до позовної заяви, позовна заява не містила даних щодо наявності індивідуального ідентифікаційного номеру боржника , та вказані дані не були встановлені судом при розгляді справи по суті, що унеможливлює зазначення індивідуального ідентифікаційного номеру боржника у виконавчому листі. Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом. Просить визнати дії державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції ОСОБА_1 неправомірними та скасувати постанову від 03.09.2014 р. та зобов'язати відкрити виконавче провадження.
У судове засідання представник заявника не з'явилася, будучи повідомленою належним чином, про причину неявки не повідомила.
Державний виконавець Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, будучи повідомленою належним чином.
Дослідивши скаргу, долучені до неї матеріали, суд вважає, що скарга підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до ч.1 ст. 369 ЦПК України, виконавчий лист, що є виконавчим документом, має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Згідно до ч.1 ст.25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ та відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документу до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим ст.18 цього Закону.
Відповідно до змін внесених Законом України від 04.07.2012 р. за № 5037-VI до п. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» (08.08.2012 р. набрання чинності), зазначено зміст виконавчого документа який повинен містити: індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України.
Як вбачається з виконавчого листа від 22.10.2013 р., виданого 23.12.2013 р., Тернівським районним судом м. Кривого Рогу про стягнення з ОСОБА_2, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ПАТ «ДТЕК «Дніпрообленерго» збитків, що в даному виконавчому документі зазначені не всі необхідні дані для виконання, передбачені Законом України «Про виконавче провадження» в редакції станом на 23.12.2013 р. - дату його оформлення та видачі.
Дата видачі виконавчого листа настала після набрання чинності 08.08.2012 р. Законом України від 04.07.2012 р. за № 5037-VI про внесення змін до п. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження».
Але, частиною 1 ст. 14 ЦПК України визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
У п. 3 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі конфіденційну.
Отже, у разі не зазначення індивідуального ідентифікаційного номера (реєстраційного номера облікової картки платника податків) у рішенні суду, виконавчому документі, згідно з п. 3 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець може самостійно звернутися до відповідного державного органу державної податкової служби із запитом до відповідного державного органу державної податкової служби із запитом про витребування довідки про індивідуальний ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків) боржника.
Аналізуючи викладені норми права суд приходить до висновку, що є підстави визнати дії державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції ОСОБА_1 незаконними та такими, що не відповідають Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно ч. 2 ст. 387 ЦПК України у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу державної виконавчої служби задовольнити вимогу заявника та усунути порушення або іншим шляхом поновлює його порушені права чи свободи.
У даному випадку вказана скарга підлягає задоволенню, так як ґрунтується на діючому законодавстві.
Відповідно ст. 388 ЦПК України судові витрати, пов'язані з розглядом скарги, покладаються судом на заявника, якщо було постановлено рішення про відмову в задоволенні його скарги, або на відділ державної виконавчої служби, якщо було постановлено ухвалу про задоволення скарги заявника.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 383-388 ЦПК України, суд -
Скаргу Публічного акціонерного товариства «ДТЕК «Дніпрообленерго» на дії та постанову державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції ОСОБА_1 - задовільнити.
Визнати дії державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції ОСОБА_1 та постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП № 44571676 від 03.09.2014 р. за виконавчим листом від 22.10.2013 р. (провадження № 2/215/681/2013) виданого Тернівським районним судом м. Кривого Рогу - неправомірними.
Зобов'язати Тернівський відділ державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області скасувати постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП № 44571676 від 03.09.2014 р. за виконавчим листом від 22.10.2013 р. (провадження № 2/215/681/2013) виданого Тернівським районним судом м. Кривого Рогу.
Стягнути з Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області на користь держави судовий збір в сумі 121 грн. 80 коп..
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області, через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу, шляхом подання апеляційної скарги в 5-ти денний строк з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: