Постанова від 29.05.2014 по справі 607/7660/14-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2014 року

Справа №607/7660/14-п

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого Вийванко О.М.

за участю секретаря Жара М.Т.

прокурора Соколишина В.С.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Тернополі матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління Служби безпеки України в Тернопільської області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, українку, громадянку України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одружену, працюючу бухгалтером по освіті Мишковицької сільської ради Тернопільського району, жительку с. Мишковичі Тернопільського району Тернопільської області,

за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»,-

ВСТАНОВИВ:

На адресу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з Управління Служби безпеки України в Тернопільської області для розгляду надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1, працюючи з 2006 року на посаді бухгалтера по освіті Мишковицької сільської ради, а з 04 січня 2011 року по 03 березня 2014 року виконуючи обов'язки головного бухгалтера Мишковицької сільської ради, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та суб'єктом корупційного діяння відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», володіючи нормативно-правовою базою, що регламентує засади службових та адміністративних відносин, всупереч інтересам служби, умисно, з метою задоволення особистих матеріальних благ, в порушення вимог п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», у період з 01 березня 2010 року по 28 лютого 2014 року працювала начальником військово-облікового столу Мишковицької сільської ради Тернопільського району.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнала повністю та у вчиненому щиро розкаялась, та пояснила, що вона працювала на посаді бухгалтера по освіті Мишковицької сільської ради з 2006 року та на посаді головного бухгалтера Мишковицької сільської ради з 04 січня 2011 року по 03 березня 2014 року та одночасно з 01 березня 2010 року по 28 лютого 2014 року суміщала посаду начальника військово-облікового столу Мишковицької сільської ради, за що отримувала додатково плату. Просить суд накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу мінімального розміру.

Прокурор в судовому засіданні вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення повністю доведена матеріалами справи та просить притягнути останню до адміністративної відповідальності.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд, враховуючи визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, вважає, що її вина у вчиненні вказаного правопорушення також повністю доводиться наступними зібраними та оголошеними в судовому засіданні матеріалами справи.

Так, згідно розпорядження сільського голови Мишковицької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області ОСОБА_2 № 01 від 04 січня 2011 року, ОСОБА_1 звільнено з посади бухгалтера по освіті у зв'язку з переводом тимчасово на іншу посаду з 04 січня 2011 року (а.с. 21).

Розпорядженням сільського голови Мишковицької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області ОСОБА_2 № 02 від 04 січня 2011 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного бухгалтера сільської ради з 04 січня 2011 року (а.с. 22).

Розпорядженням сільського голови Мишковицької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області ОСОБА_2 № 35 від 10 травня 2011 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного бухгалтера сільської ради на час перебування посадової особи в довготерміновій відпустці по догляду за дитиною (а.с. 23).

Відповідно до строкових трудових контрактів від 04 січня 2011 року та від 10 травня 2011 року між Мишковицькою сільською радою в особі уповноваженого ним органу сільського голови ОСОБА_2 (роботодавця) та громадянкою ОСОБА_1 (працівником) остання приймається на роботу в Мишковицьку сільську раду на посаду головного бухгалтера на час перебування посадової особи у довготерміновій відпустці по догляду за дитиною.

Згідно з цим контрактом на ОСОБА_1 покладались обов'язки:

- нести відповідальність за бухгалтерську звітність та бухгалтерські відносини в Мишковицькій сільській раді;

- забезпечувати вчасні розрахунки з дебіторами та кредиторами;

- вести нарахування заробітної плати працівникам управління сільської ради та будинку культури;

- вести облік матеріалів, ведення оборотних відомостей по сільській раді та будинку культури;

- нести відповідальність за бухгалтерську звітність та бухгалтерські відносини в сільській раді;

- контролювати надходження платежів від приміщень комунальної власності переданих в оренду.

За виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, ОСОБА_1 встановили посадовий оклад у розмірі 1281,00 гривень на місяць (а.с. 24, 25).

Крім цього згідно з розпорядженням № 02 від 04 січня 2011 року та № 35 від 10 травня 2011 року Мишковицької сільської ради про призначення ОСОБА_1 на посаду головного бухгалтера, останній надавалось право другого підпису на всіх банківських документах (а.с. 22, 23).

Разом з тим згідно з розпорядженням № 07 від 26 лютого 2010 року Мишковицької сільської ради з 01 березня 2010 року ОСОБА_1 було надано додаткове навантаження 0,5 ставки начальника військово-облікового столу (а.с. 17).

Згідно розпорядження № 8 від 27 лютого 2014 року Мишковицької сільської ради з 28 лютого 2014 року ОСОБА_1 звільнено з 0,5 посади начальника військово-облікового столу (а.с. 31).

В результаті сумісництва ОСОБА_1 у період з квітня 2013 року по березень 2014 року начальника військово-облікового столу, нею отримувався дохід у розмірі 5942,37 грн.

Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про засади запобігання і протидії корупції», з якими на робочих нарадах було ознайомлено ОСОБА_1, вказують на її обізнаність у вимогах ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме про обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Разом з тим ОСОБА_1, умисно, з метою задоволення особистих матеріальних благ, з моменту призначення 04 січня 2011 року в орган місцевого самоврядування на посаду головного бухгалтера Мишковицької сільської ради до звільнення з посади начальника військово-облікового столу 27 лютого 2014 року не вживала заходів щодо усунення обставин сумісництва та продовжувала займатися іншою оплачуваною діяльністю.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту).

Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є посадові особи місцевого самоврядування.

В силу ст. 1 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», корупція - це використання особою, зазначеною в ч. 1 ст. 4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади запобіганння і протидії корупції» неправомірна вигода - грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, що їх без законних на те підстав обіцяють, пропонують, надають або одержують безоплатно чи за ціною, нижчою за мінімальну ринкову.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобіганння і протидії корупції» посадовим особам місцевого самоврядування забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Згідно ч. 2 ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Враховуючи, що ОСОБА_1 щиро розкаялась у вчиненні правопорушення, вперше притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи характер вчиненого правопорушення та обставини справи, вважаю за можливе накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі наближеному до мінімального з конфіскацією отриманої винагороди від роботи за сумісництвом.

В силу ст. 40-1 КУпАП слід стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 36,54 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-4, 284, 294 КУпАП, ст.ст. 1, 4, 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП та п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень з конфіскацією отриманої винагороди від роботи за сумісництвом в сумі 5942,37 гривень (п'ять тисяч дев'ятсот сорок дві гривні тридцять сім копійок) в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 36,54 грн. (тридцять шість гривень 54 копійки).

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Суддя ОСОБА_3