31 березня 2014 рокуСправа №607/4172/14-п
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі: головуючого Ломакіна В.Є.
за участю секретаря Репетівської В.Р.
прокурора Тронки Н.В.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Тернополі матеріали справи про адміністративне корупційне правопорушення, які надійшли з УБОЗ УМВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, неодруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого на посаді машиніста тепловоза у ПрАТ Тернопільська філія «Київ-Дніпровське МППЗТ», ідентифікаційний код - НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції,-
ОСОБА_1, будучи депутатом Йосипівської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, з метою приховати власні доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, станом на 18.03.2014 року не своєчасно подав до Йосипівської сільської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік, чим порушив вимоги фінансового контролю, передбачені ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» № 3206-VI від 07 квітня 2011 року, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 показав, що ознайомлений з вимогами Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», а також знав, що являється суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення та у відповідності до вимог ч. 1 ст. 12 Закону зобов'язувався до 01 квітня 2013 року подати до Йосипівської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік, однак своєчасно цього не зробив. Вину у скоєному ним адміністративному корупційному правопорушенні визнав повністю та повідомив, що забув дану декларацію вчасно подати по місцю роботи.
Прокурор в судовому засіданні протокол підтримав, вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" з підстав вказаних у даному протоколі і просить визнати його винним у вчиненні інкримінованого правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши на нього стягнення у вигляді штрафу.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-6 КУпАП, яка передбачає відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції.
Відповідно до п.п. б п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» № 3206-VI від 07 квітня 2011 року, суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи депутатом Йосипівської сільської ради, Тернопільського району Тернопільської області, порушив вимоги фінансового контролю, встановлені ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» № 3206-VI від 07 квітня 2011 року, а саме станом на 18.03.2014 року своєчасно не подав до Йосипівської сільської ради, Тернопільського району, Тернопільської області декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік, тобто скоїв адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушив встановлені законом вимоги фінансового контролю.
Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи викладені вище обставини, особу правопорушника, зокрема те, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності вперше, виключно позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, є особою молодого віку, під час розгляду справи у суді підтвердив факт подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік станом на 18 квітня 2014 року, характер вчиненого правопорушення, яке не становить великої суспільної шкідливості й не завдало значних збитків державним чи суспільним інтересам або безпосередньо громадянам, ступінь його вини, а також обставини, що пом'якшують відповідальність, а саме, визнання вини, розкаяння, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді штрафу.
Також, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1, 2, 4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 23, 33, 34, 40-1, 172-6, 284, 285 КУпАП, ст.ст.3, 4, 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», суд, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 36 грн. 54 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.
Головуючий В.Є. Ломакін