Провадження № 3/522/5845/14
Справа № 522/17053/14-п
19 вересня 2014 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Домусчі Л.В., розглянувши матеріали направлені з УДАІ ГУМВС України в Одеській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, непрацюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 124 КпАП України, -
Відповідно до адміністративних матеріалів, наданих суду 11.09.2014 року, суддя отримав 12.09.2014 року, ОСОБА_1 20.06.2014 року о 17 годині 20 хвилин в м. Одесі на вул. Рішильєвській в районі будівлі під № 30, керуючи автомобілем «БМВ-520», д./н. ВН 3573 ЕК, під час руху при перешиковуванні та випередженні рухомого у попутному напрямку автомобіля «Хюндай ІХ35», д./н. ВН 8889 ВК, який перебував під керуванням водія ОСОБА_2, не переконавшись у безпеці маневру та не вибравши безпечного інтервалу руху внаслідок скоїв з ним зіткнення, в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим порушив вимоги п.п. 10.1., 13.1 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306.
За вказаним фактом співробітниками ДАІ відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення серії АВ2 № 617423 від 05.09.2014 року за ст. 124 КпАП України.
В судове засідання 19.09.2014 року правопорушник ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином у встановленому порядку, причини неявки суду не повідомив, чим позбавив суд можливості вислухати його пояснення по суті. Заяви про розгляд справи за його відсутністю не надавав.
Дослідивши матеріали справи суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України.
Згідно п. 13.1. Правил дорожнього руху України водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Згідно п. 10.1. Правил дорожнього руху України перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
Відповідно до ст. 124 КпАП України порушення учасниками правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна - тягне за собою накладання штрафу від 20 до 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до одного року.
Згідно ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» встановлено, що зміст постанови судді має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283, 284 КпАП України. У ній зокрема потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
З наявних у матеріалах справи письмових пояснень свідка ОСОБА_3 вбачається, що автомобіль «БМВ-520», д./н. ВН 3573 ЕК, який перебував під керуванням ОСОБА_1 під час свого руху багато разів створював аварійні ситуації небезпечною манерою керування та без увімкненого сигналу повороту підрізавши його автомобіль на великій скорості перешикувався з правої смуги у крайню ліву смугу руху, де від залежності швидкості не встиг зупинитися та скоїв зіткнення з автомобілем «Хюндай ІХ35», д./н. ВН 8889 ВК. Вказане також підтвердила у своїх письмових поясненнях свідок ОСОБА_4.
Обставини правопорушення та вина правопорушника ОСОБА_1 підтверджуються наступними матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АВ2 № 617423 від 05.09.2014 року; - письмовими поясненнями водія автомобіля «Хюндай ІХ35», д./н. ВН 8889 ВК - ОСОБА_2 від 20.06.2014 року; - письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 від 16.07.2014 року; - письмовими поясненнями свідка ОСОБА_4Є від 14.07.2014 року; - рапортом старшини міліції ОСОБА_5 від 20.06.2014 року; - схемою дорожньо-транспортної пригоди від 20.06.2014 року; - висновком по факту ДТП від 29.08.2014 року, складеного інспектором сектору ОМ ДТП майором міліції ОСОБА_6.
Згідно ст. 252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, факт не відповідаючих дійсності пояснень, суддя вважає за необхідне підвергнути правопорушника адміністративному стягненню у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 06.10.2011 року № 3828-VI (із змінами та доповненнями, які набрали чинності з 23.10.2013р.) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає також стягнення судового збору у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, яка станом на 01.01.2014 року становить 1 218 грн..
Керуючись ст.ст. 9, 24, 27, 33, 38, 124, 221, 251, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення; Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 06.10.2011 року № 3828-VI (із змінами та доповненнями, які набрали чинності з 23.10.2013р.), -
Визнати ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів на строк - один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь держави судовий збір у розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги або протесту прокурора до Апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя: Домусчі Л.В.
19.09.2014