Ухвала від 14.11.2014 по справі 2а/2218/17144/11

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а/2218/17144/11

Головуючий у 1-й інстанції: Бондарчук В.В.

Суддя-доповідач: Білоус О.В.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2014 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючий суддя: Білоус О.В.

судді: Курко О. П. Совгира Д. І.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницької області про перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому Хмельницької області про перерахунок пенсії.

Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 червня 2014 у задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.

Не погодившись з постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій у зв'язку з порушенням судом норм матеріального і процесуального права просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти рішення, яким задоволити позовні вимоги в повному обсязі.

Згідно зі ст.ст.183-2, 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення представника відповідача, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, заслухавши позивача, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вірно, встановлено судом першої інстанції позивач на підставі наказу Міністра оборони України №209 від 15.11.2000 року звільнений з посади начальника станції реєстрації та первинної обробки інформації радіоелектронного спостереження Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля НКАУ за пунктом 76 підпункту «В» за станом здоров'я.

ГУПФ України в Хмельницькій області відмовило в перерахунку пенсії за 2007 рік.

Згідно з Положенням про проходження військової служби деякими категоріями військовослужбовців, затвердженим Указом Президента України від 07.11.2001 №1053 обов'язок щодо виплати грошового забезпечення відрядженим військовослужбовцям покладено на цивільні установи, до яких вони відряджені, за розмірами, встановленими законодавством, а щодо призначення пенсії цим працівникам, то статтею 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, які були відряджені для роботи на підприємствах, в установах і організаціях, пенсії обчислюються виходячи з посадового окладу, встановленого за аналогічною посадою для військовослужбовців.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, встановлених законодавством.

Постановою КМ України №602 «Про розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки» було внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. N 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», а саме останнє речення абзацу другого пункту 1 було викладено у такій редакції: «Розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду встановлюється починаючи з 1 квітня 2007 р. на рівні законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати.

Постановою КМУ від 03.05.2007 № 682 «Про запровадження тарифних коефіцієнтів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, передбачених за II етапом» було запроваджено тарифні коефіцієнти Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. N 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Постановою КМУ від 22 серпня 2005 року №790 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організації окремих галузей бюджетної сфери» було збільшено посадові оклади керівних працівників, фахівців, робітників Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля Національного космічного агентства України. Пунктом 5 Постанови КМ №1298 визначено, що її дія на військовослужбовців не поширюється.

Постановою КМУ від 09.04.2008 №322 внесено зміни у постанову КМУ від 07.02.2001 №104 (які набрали чинності з 12.04.2008) відповідно до яких, грошове забезпечення військовослужбовців, відряджених для роботи до цивільних установ, складається з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовим званням і надбавки за вислугу років у порядку, встановленому законодавством для військовослужбовців.

Оскільки постанова Кабінету Міністрів України від 09.04.2008 №322 не має зворотної дії в часі, то вимоги позивача, щодо перерахунку розмірів нарахованої та сплачуваної пенсії в зв'язку із подальшим послідовним зростанням окладу за посадою відповідних категорій військовослужбовців прирівняної до посади, з якої його було звільнено на пенсію, за вказаний позивачем період, задоволенню не підлягають.

З урахуванням викладеного судова колегія вважає правильним висновок суду першої інстанції щодо неправомірності рішення відповідача щодо відмови у призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах.

Згідно статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 183-2, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України , суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2, -залишити без задоволення, а постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 червня 2014 року, -без змін.

Відповідно до ч. 10 ст. 183-2 КАС України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції є остаточним та оскарженню не підлягає.

Головуючий Білоус О.В.

Судді Курко О. П.

Совгира Д. І.