Ухвала від 17.11.2014 по справі 922/1226/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

"17" листопада 2014 р.Справа № 922/1226/13

Господарський суд Харківської області у складі:

головуючий суддя Чистякова І.О.

судді: Швидкін А.О. , Казарцева В.В.

при секретарі судового засідання Березкіній А.Д.

за участю сторін:

представники кредиторів - не з'явилися

ліквідатора - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області з вимогами до банкрута

По справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Рогань", м. Харків

до Публічного акціонерного товариства "Миропільська паперова фабрика", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИЛА:

Постановою господарського суду Харківської області від 12 червня 2014 року припинено процедуру санації боржника, визнано юридичну особу - публічне акціонерне товариство "Миропільська паперова фабрика", місцезнаходження: 61172, м. Харків, вул. Роганська,159, ідентифікаційний код 05773698 - банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Севостьянова Євгена Вікторовича, якого зобов'язано в строк до 12 березня 2015 року виконати ліквідаційну процедуру.

На офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України 13 червня 2014 року було оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури за № 4864.

Визначено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника: 13.08.2014 р.

15 серпня 2014 року на розгляд до господарського суду надійшла заява Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області (вх. 28510) з вимогами до банкрута у розмірі 3 248 979,30 грн., які виникли за період з 05.04.2013 р. до 12.06.2014 р.

Розпорядженням голови господарського суду Харківської області № 1085 від 18 серпня 2014 року, у зв'язку з відпусткою судді Казарцевої В.В. та необхідністю зміни складу судової колегії, призначено для розгляду справи колегію суддів у складі: головуючий суддя Чистякова І.О., суддя Дзюба О.А., суддя Кононова О.В.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 19 серпня 2014 року прийнято до розгляду заяву Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області з вимогами до банкрута та призначено її розгляд в судовому засіданні на 16 вересня 2014 р. о 16:00 год.

Розпорядженням голови господарського суду Харківської області № 1158 від 03 вересня 2014 року, у зв'язку з навчанням судді Кононової О.В. та необхідністю зміни складу судової колегії, призначено для розгляду справи колегію суддів у складі: головуючий суддя Чистякова І.О., суддя Дзюба О.А., суддя Казарцева В.В.

15 вересня 2014 року до господарського суду надійшло повідомлення від ліквідатора (вх. №31833), в якому ліквідатор не визнає грошові вимоги Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до банкрута у розмірі 3248979,30 грн., з підстав викладених у повідомленні.

Представник кредитора (Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області) у судовому засіданні - 16 вересня 2014 року заявив усне клопотання про відкладення розгляду заяви з вимогами до банкрута для необхідності проведення ретельного розрахунку податкового боргу Публічного акціонерного товариства "Миропільська паперова фабрика" та зменшення заявлених по вищезазначеній заяві вимог до банкрута.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 16 вересня 2014 року відкладено розгляд заяви Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області з вимогами до банкрута на 13 жовтня 2014 р. о 11:00 год. та зобов'язано Новоград - Волинську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області надати письмові пояснення щодо результатів розгляду ліквідатором вимог до банкрута у розмірі 3248979,30 грн.

Від Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області факсимільним зв'язком надано уточнені заяви з вимогами до банкрута, відповідно до яких заявник просить суд визнати вимоги Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області до банкрута на суму 1 147 875,37 грн. (вх. №№35615, 704 від 13.10.2014 р.).

Ліквідатор в судовому засіданні 13 жовтня 2014 року повідомив, що ним було отримано заяву Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області з вимогами до банкрута у розмірі 1147875,37 грн., вказані вимоги ним визнанні повністю.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 13 жовтня 2014 року відкладено розгляд заяви Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області з вимогами до банкрута на 10 листопада 2014 р. о 12:00 год.

Розпорядженням голови господарського суду Харківської області №1366 від 10 листопада 2014 року, у зв'язку з відпусткою судді Дзюби О.А. та необхідністю зміни складу судової колегії, призначено для розгляду справи колегію суддів у складі: головуючий суддя Чистякова І.О., суддя Швидкін А.О., суддя Казарцева В.В.

Отже, розгляд вищезазначеної заяви Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області з вимогами до банкрута здійснюється колегією суддів у складі, головуючий суддя Чистякова І.О., судді Швидкін А.О., Казарцева В.В.

Від Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області 10 листопада 2014 року надійшли уточнені заяви з вимогами до банкрута, в яких заявник просить суд визнати вимоги Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області до банкрута на суму 1 147 875,37 грн. (вх.36137 від 14.10.2014 р., вх. №39365 від 10.11.2014 р.).

Ухвалою господарського суду Харківської області від 10 листопада 2014 року відкладено розгляд заяви Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області з вимогами до банкрута в розмірі 1 147 875,37 грн. на 17 листопада 2014 р. о 12:15 год.

Представник Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області в судове засідання не з'явився, проте 17 листопада 2014 р. до суду факсимільним зв'язком надійшла заява (вх. №40579) від кредитора, в якій він підтримує заявлені вимоги в сумі 1147875,37 грн. в повному обсязі та повідомляє, що заявлені вимоги підтверджуються документами наданими суду згідно супровідного листа за вих. 7244/10 від 12.08.2014 р., а також просить суд провести судове засідання без участі його представника.

Колегія суддів, розглянувши заяву Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області про розгляд справи за відсутністю представника кредитора, вважає за можливе її задовольнити.

Ліквідатор у судове засідання не з'явився, проте надав до суду 17 листопада 2014 р. повідомлення (вх. №40746), в якому визнає грошові вимоги Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до банкрута у розмірі 1147875,37 грн., з підстав викладених у повідомленні.

Крім того, ліквідатор надав клопотання (вх. №40747), в якому просить суд провести судове засідання без його участі.

Колегія суддів, розглянувши клопотання ліквідатора про розгляд справи за його відсутністю вважає за можливе його задовольнити.

Представники кредиторів у судове засідання не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи ухвалою господарського суду Харківської області від 10 листопада 2014р. про відкладення розгляду заяви Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області з вимогами до банкрута.

Зважаючи на вищевикладене, враховуючи належне повідомлення учасників справи про час та місце розгляду справи, та оскільки явка в судове засідання згідно зі статтею 22 Господарського процесуального кодексу України - це право, а не обов'язок сторін, справа може розглядатися без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору. Ухвалою господарського суду Харківської області від 10 листопада 2014р. про відкладення розгляду заяви Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області з вимогами до банкрута явку представників судом обов'язковою визнано не було, а тому суд вважає за можливе розглядати справу в даному судовому засіданні за відсутності представників кредиторів.

З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до банкрута, дослідивши матеріали справи, колегія суддів встановила наступне.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 05 квітня 2013 року порушено провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариство "Миропільська паперова фабрика", ідентифікаційний код 05773698.

Постановою господарського суду Харківської області від 12 червня 2014 року припинено процедуру санації боржника, визнано юридичну особу - публічне акціонерне товариство "Миропільська паперова фабрика", місцезнаходження: 61172, м. Харків, вул. Роганська,159, ідентифікаційний код 05773698 - банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

На офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України 13 червня 2014 року було оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури за № 4864.

Визначено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника: 13.08.2014 р.

Відповідно до абз. 4 ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно ч.1 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

В статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

15 серпня 2014 року на розгляд до господарського суду надійшла заява Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області (вх. 28510) з вимогами до банкрута у розмірі 3 248 979,30 грн., які виникли за період з 05.04.2013 р. до 12.06.2014 р.

Вищезазначена заява Новоград - Волинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області була подана в установлений Законом строк.

Від Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області факсимільним зв'язком надійшли уточнені заяви з вимогами до банкрута, відповідно до яких заявник просить суд визнати вимоги Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області до банкрута на суму 1 147 875,37 грн. (вх. №№35615, 704 від 13.10.2014 р.).

Крім того, від Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області 10 листопада 2014 року надійшли уточнені заяви з вимогами до банкрута, в яких заявник просить суд визнати вимоги Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області до банкрута на суму 1 147 875,37 грн. (вх.36137 від 14.10.2014 р., вх. №39365 від 10.11.2014 р.).

В обґрунтування заявлених вимог кредитор посилається на те, що банкрут має заборгованість, що виникла після 04.05.2013р. і по 12.06.2014р. в розмірі 1147875,37 грн., та складається з: єдиного соціального внеску в сумі 230402,15 грн., податків в сумі 755187,38 грн., неустойки (пеня, штрафні санкції) в сумі 162285,84 грн., з яких:

- земельний податок в сумі 25357,81 грн., пеня в сумі 1757,77 грн., штрафні санкції в сумі 287,09 грн.;

- збір за спеціальне використання води в сумі 29419,56 грн., пеня в сумі 3191,13 грн.;

- податок на додану вартість в сумі 686932,17 грн., пеня в сумі 7891,75 грн., штрафні санкції в сумі 144807,00 грн.;

- плата за користування надрами в сумі 17,03 грн., пеня в сумі 0,86 грн.;

- надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 118,67 грн., пеня в сумі 21,50 грн.;

- надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 1905,41 грн., пеня в сумі 362,32 грн.;

-надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами в сумі 1691,76 грн., пеня в сумі 205,13 грн.;

- пеня по авансових внесках з податку на прибуток підприємства в сумі 3761,29 грн.;

- єдиний соціальний внесок в сумі 230402,15 грн.;

- податок на доходи фізичних осіб в сумі 9744,97 грн.

Вказаний борг виник за період з 04.05.2013р. по 12.06.2014р., визнаний ліквідатором, а також підтверджується доданими до матеріалів справи документами згідно супровідного листа за вих. 7244/10 від 12.08.2014 р. (податковими деклараціями, уточнюючими розрахунками, звітами про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, обліковими картками платника податків). - арк. спр.13-171, т.39.

Законом України від 04.07.2013 року № 406-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" внесені зміни до Податкового Кодексу України та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", відповідно до яких адміністрування єдиного внеску віднесено до компетенції органів доходів і зборів.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Відповідно до п. п. 14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно пункту 57.1. статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи вищевикладене, перевіривши вимоги кредитора, підстави їх виникнення, суд дійшов висновку, що вимоги Новоград - Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області до банкрута підтверджені належними та допустимими доказами, а тому визнаються судом з єдиного соціального внеску в сумі 230402,15 грн., податків в сумі 755187,38 грн. та штрафних санкцій (пені) в сумі 162285,84 грн.

Відповідно до п. 2, п.3 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому, у другу чергу задовольняються, вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); у третю чергу задовольняються, зокрема вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до вищевказаних документів вимоги щодо сплати єдиного соціального внеску складають загальну суму у розмірі 230402,15 грн. та підлягають задоволенню у другу чергу.

Відповідно до податкових декларацій вимоги щодо сплати податків складають загальну суму у розмірі 755187,38 грн. та підлягають задоволенню у третю чергу.

Решта сума вимог кредитора, що складає 162285,84 грн. є сумою штрафних санкцій (пені).

Згідно ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.

Таким чином, решта сума вимог кредитора - 162285,84 грн. підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу.

Керуючись ст.ст. 1, 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4-1, 86 ГПК України, колегія суддів -

УХВАЛИЛА:

Визнати вимоги Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до банкрута - Публічного акціонерного товариства "Миропільська паперова фабрика" в загальній сумі 1147875,37 грн., з яких вимоги у розмірі 230402,15 грн. підлягають задоволенню у другу чергу, в розмірі 755187,38 грн. підлягають задоволенню у третю чергу та в розмірі 162285,84 грн. підлягають внесенню до реєстру вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань та задоволенню у шосту чергу.

Головуючий суддя Чистякова І.О.

Суддя Швидкін А.О.

Суддя Казарцева В.В.