ПРО ВИЗНАННЯ ВИКОНАВЧОГО ЛИСТА таким, ЩО НЕ ПІДЛЯГАЄ ВИКОНАННЮ
04 листопада 2014 рокуСправа № 0870/726/12 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:головуючого - судді Матяш О.В., розглянувши у порядку письмового провадження в залі суду м. Запоріжжя заяву відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізького РЕМ про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, та видачу декількох виконавчих листів,
04.11.2014 представник ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізького РЕМ звернувся до суду із заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, та видачу декількох виконавчих листів, зазначивши, що виконавчим листом, який було видано 22.05.2014 у даній справі, зобов'язано Управління соціального захисту населення Запорізької РДА відшкодувати ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізького РЕМ витрати, пов'язані з наданням пільг, з 01.07.2011 по 01.12.2011 в розмірі 17669,74 гривень, повернути судовий збір у розмірі 450,93 гривень.
Боржником в виконавчому листі зазначено УПСЗН Запорізької РДА, проте, відповідно до тексту постанови Вищого адміністративного суду від 27.11.2013 у даній справі, повернення судових витрат присуджено з Державного бюджету України.
Сума коштів у розмірі 17669,94 гривень сплачена УСЗН Запорізької РДА в повному обсязі. Зобов'язання з повернення судового збору повинно бути виконано різними управліннями Державної казначейської служби, оскільки судовий збір було сплачено до державного бюджету Ленінського району м. Запоріжжя, Бабушкінського району м. Дніпропетровськ, Печерського району м. Київ.
Відповідно до ст. 15-1 КАС України, автоматизованою системою документообігу суду для розгляду даної справи було визначено суддю Авдєєва М.П. Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду даної заяви визначено суддю Матяш О.В.
У судове засідання представники сторін не з'явилися, до його початку від представника ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізького РЕМ надійшло клопотання про розгляд заяви без його участі. Представник УДКС у Ленінському районі м. Запоріжжя проти заяви не заперечує, просить розглянути без його участі. Представник Управління соціального захисту населення Запорізької РДА у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду заяви був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 259 КАС України, «виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом. Суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за виконавчим листом, а також витребувати виконавчий лист».
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню з огляду на таке: судом встановлено, що постановою Вищого адміністративного суду України у даній справі від 27.11.2013 скасовано рішення судів першої й апеляційної інстанцій, позов задоволено та зобов'язано УПСЗН Запорізької РДА Запорізької області відшкодувати позивачу витрати, пов'язані з наданням пільг за період з 01.07.2011 по 01.12.2011 в розмірі 17669,74 гривень; повернуто ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізького РЕМ судовий збір у розмірі 450,93 гривень, сплачений згідно з квитанціями №1305, №1306 від 26.01.2012, №10869 від 21.06.2012 та №17757 від 02.09.2013.
Постанова у даній справі набрала чинності 24.12.2013, а 22.05.2014 представник ВАТ «Запоріжжяобленерго» отримав виконавчий лист у даній справі.
Судом встановлено, що ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізького РЕМ сплатило судовий збір, що підтверджують платіжні доручення, наявні в матеріалах справи: №1305 та №1306 від 26.01.2012 у розмірі 28,23 гривень та 176,7 гривень, одержувач - Держбюджет Ленінського району; №10869 від 21.06.2012 у розмірі 102,5 гривень, одержувач - УДК у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ; №17757 від 02.09.2013 у розмірі 143,5 гривень, одержувач - УДКСУ у Печерському районі м. Київа.
Згідно з ч. 1 ст. 258 КАС України, «за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом».
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» № 606-XIV від 21.04.1999, «рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів». Згідно з п.п. 3, 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011, «рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів».
Таким чином, повернення судового збору повинно здійснюватись відповідними органами Казначейства, а не Управлінням соціального захисту населення Запорізької РДА, як було зазначено в виданому 22.05.2014 виконавчому листі у даній справі.
Судом встановлено, що Управління соціального захисту населення Запорізької РДА відшкодувало ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізького РЕМ витрати, пов'язані з наданням пільг з 01.07.2011 по 01.12.2011 в розмірі 17669,74 гривень. Таким чином, рішення в зазначеній частині виконано.
Відповідно до ч. 4 ст. 259 КАС України, якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково.
Оскільки обов'язок боржника - Управління соціального захисту населення Запорізької РДА - з відшкодування коштів у розмірі 17 669,74 гривень відсутній повністю, а в постанові від 27.11.2013 та у виконавчому листі не зазначено про повернення судового збору з казначейських рахунків окремими органами казначейства, на які було сплачено судовий збір, тому суд вважає, що виконавчий лист, виданий 22.05.2014 у даній справі, є таким, що не підлягає виконанню.
Відповідно, для повернення сплаченого судового збору позивачу у справі необхідно видати 3 виконавчих листа, в яких боржниками зазначити державний бюджет в особі:
УДКС України у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області щодо повернення судового збору у розмірі 204,93 гривень (28,23 гривень та 176,7 гривень);
УДКС України у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області щодо повернення судового збору у розмірі 102,5 гривень;
УДКС України у Печерському районі м. Київа щодо повернення судового збору у розмірі 143,5 гривень.
Таким чином, дана заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, та видачі декількох виконавчих листів підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 259 КАС України, суд
задовольнити клопотання.
Визнати виконавчий лист, який було видано 22.05.2014 Запорізьким окружним адміністративним судом у справі №0870/726/12, таким, що не підлягає виконанню.
Видати відкритому акціонерному товариству «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізького РЕМ три виконавчих листа, в яких боржниками зазначити державний бюджет в особі:
УДКС України у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області щодо повернення судового збору у розмірі 204,93 гривень;
УДКС України у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області щодо повернення судового збору у розмірі 102,5 гривень;
УДКС України у Печерському районі м. Київа щодо повернення судового збору у розмірі 143,5 гривень.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у п'ятиденний строк з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Матяш