11 листопада 2014 р.Справа № 2а-2939/12/2070
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Присяжнюк О.В.
Суддів: Курило Л.В. , Русанової В.Б.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргоюУправління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Харкова на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 07.10.2014р. по справі за заявоюУправління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова про зміну сторони виконавчого провадження по справі № 2а-2939/12/2070
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Харкова
до Державного підприємства "Харківський проектний інститут "Промзернопроект"
про стягнення заборгованості,
Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова звернулося до суду з позовом до Державного підприємства "Харківський проектний інститут "Промзернопроект", у якому просило: сятгнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 13429, 91 грн.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 04 квітня 2012 року позовні вимоги задоволені, а саме: стягнуто з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 13 429, 91 грн.
Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова звернулось до Харківського окружного адміністративного суду, із заявою, в якій просив замінити сторону виконавчого провадження у адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова до Державного підприємства "Харківський проектний інститут "Промзернопроект" про стягнення заборгованості.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2014 року зазначену заяву залишено без задоволення.
Заявник не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на незаконність рішення суду першої інстанції, у зв'язку з порушенням судом норм процесуального права, просить скасувати зазначену ухвалу.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, а саме: КАС України та не відповідність висновкам суду першої інстанції висновкам суд.
У судове засідання сторони не з'явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку з чим, відповідно до ст. 197 КАС України, справа розглядається в письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами.
Колегія суддів, заслухавши доповідь обставин справи, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, вважає, що вимоги апеляційної скарги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Відмовляючи у задоволенні заяви, суд першої інстанції виходив з того, що вона необґрунтована та не підлягає задоволенню.
Судовим розглядом встановлено, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 04 квітня 2012 року по справі №2а-2939/12/2070 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова до Державного підприємства "Харківський проектний інститут "Промзернопроект" про стягнення заборгованості позовні вимоги задоволено у повному обсязі та стягнуто з Державного підприємства "Харківський проектний інститут "Промзернопроект" на користь Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 13429 (тринадцять тисяч чотириста двадцять дев'ят) 91 коп.
Управлінню Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова Харківським окружним адміністративним судом 04 квітня 2012 р. по справі № 2а-2939/12/2070 видано виконавчий лист, на підставі якого було відкрито виконавче провадження ВП № 33649121 від 23 травня 2013 року, що наявне в матеріалах справи.
Згідно ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження" відповідно до якої, у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
11 серпня 2013 року набрав чинності Закон України від 04 липня 2013 року №406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із проведенням адміністративної реформи» (далі по тексту - Закон №406-VII), яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Пунктом 102 розділу І Закону №406-VII у пункті 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» слова «територіальними органами Пенсійного фонду України» замінено словами «органом доходів і зборів», та викладено частину четверту статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в наступній редакції: "4. Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику".
Згідно з підпунктом 14.1.1-1 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об'єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Відповідно до приписів абзацу 3 п. 3 Прикінцевих положень Закону №406-VII органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Судовим розглядом встановлено, що Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова станом на 07 жовтня 2014 р. не виключено з Єдиного Державного юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відомостей щодо знаходження управління в стані припинення суду також не надано, а відтак, відсутні підстави вважати Державну податкову інспекцію у Дзержинському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області універсальним правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції стосовно того, що предметом стягнення по зазначеній справі є заборгованість Державного підприємства "Харківський проектний інститут «Промзернопроект» зі сплати єдиного внеску, що виникла до набрання чинності Законом №406-VII - в період, коли адміністрування єдиного внеску Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» здійснювалось за приписами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та було віднесено до повноважень Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова, тобто, право звернутись за стягненням з позивача вказаної суми виникло саме в Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова.
Крім того, Законом №406-VII не передбачено правонаступництва державними податковими інспекціями Міндоходів України в частині обов'язків управлінь Пенсійного фонду України щодо виконання рішень судів.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, а тому не вбачає підстав для його скасування.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги з наведених підстав висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. 109, 160, 167, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 199, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі міста Харкова залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 07.10.2014р. по справі № 2а-2939/12/2070 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя Присяжнюк О.В.
Судді Курило Л.В. Русанова В.Б.